1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 1.Etap’ta ilk tur tamamlandı
1.Etap’ta ilk tur tamamlandı

1.Etap’ta ilk tur tamamlandı

İzmit Kent Konut 1. Etap’ta site yönetim seçimlerinde ilk oturum tamamlandı. Çoğunluk sağlanan 4 blokta temsilciler belli oldu. Geriye kalan 6 blok için 20 Şubat Pazar günü ikinci oturum yapılacak

A+A-

İzmit Kent Konut 1. Etap’ta site yönetim seçimlerinde ilk oturum tamamlandı. Çoğunluk sağlanan 4 blokta temsilciler belli oldu. Geriye kalan 6 blok için 20 Şubat Pazar günü ikinci oturum yapılacak. Bu kez çoğunluk aranmadan temsilci seçimleri bitmiş olacak. İlk tur seçimlerini kazanan isimler şunlar: E2 Blok: İbrahim Gürsel, E3 Blok: Erkan Özçelik, H2 Blok: İsmail Zer, H5 Blok: Oğuz Doğan. Seçimin tekrarlanacağı bloklardan H1’de çounluk sağlanmasına rağmen adaylar eşit oy aldı. Bu nedenle H1 blokta da seçim tekrarlanıyor.

Toplam 266 kişi oy kullandı

Kent Konut’un 28 Haziran Mahallesi Eski İstanbul Yolu üzerinde yaptığı ilk site olan İzmit Kent Konut 1. Etap’ta hafta sonu seçim heyecanı yaşandı. Site yönetiminin kat maliklerine devri için ilk aşama olan blok seçimlerinde ilk oturum tamamlandı. H3 Blok’ta bulunan yönetim bürosunda gerçekleşen seçimlere toplam 266 üye katıldı. Toplam 20 aday temsilci seçimi için birbiriyle yarıştı. Seçim işlemi her blok için ayrı ayrı yapıldı. Toplam 550 dairenin bulunduğu sitede 44 daireli E bloklardan 3, 60 daireli H bloklardan 7 adet bulunuyor. Seçimlerde her bloktan ikişer aday çekişti.

6 blokta seçim tekrarlanacak

İlk oturumda sadece E2, E3, H1, H2 ve H5 bloklarda çoğunluk sağlandı. Bu bloklardan H1’de temsilci adayları Muhammet Önal ve Sabri Yeşilay’a 17’şer oy çıktığı için seçimin tekrarlanmasına karar verildi. H1 Blok’la birlikte E1, H3, H4, H6 ve H7 bloklarda 20 Şubat Pazar günü ikinci oturum yapılacak. Bu oturumda üyelerin çoğunluk oluşturması gerekmeden seçim gerçekleştirilecek. İlk oturumda temsilci seçilen isimler ise şunlar: E2 Blok: İbrahim Gürsel, E3 Blok: Erkan Özçelik, H2 Blok: İsmail Zer, H5 Blok: Oğuz Doğan. E2 Blok’ta 32 üye, E3 Blok’ta 23 üye, H2 Blok’ta 33 üye ve H5 Blok’ta 36 üye oy kullandı.

İlk tur seçim sonuçları:

E1 Blok: Nazmiye Yüksel:7 – Ünal Akdeniz: 3      – Geçersiz: 1

E2 Blok: İbrahim Gürsel: 31 – Ferhat Keskin: 0      – Geçersiz: 1

E3 Blok: Barış Topal: 3          – Erkan Özçelik: 20    – Geçersiz: 0

H1 Blok: Muhammet Önal: 17 – Sabri Yeşilay: 17 – Geçersiz: 2

H2 Blok: Ömer Aydemir: 15 – İsmail Zer: 18          – Geçersiz: 1

H3 Blok: Gökhan Kaplan: 22 – Fatih Tiryaki: 5       – Geçersiz: 3

H4 Blok: M. Bilal Sağır: 17   – Mesut Taşkın: 5       – Geçersiz: 1

H5 Blok: Oğuz Doğan: 27     – Muhammet Acar: 7     – Geçersiz: 2

H6 Blok: Ömer Mısır: 15       – Bahadır Aydınlı: 3 – Geçersiz: 0

H7 Blok: Ahmet Sayın: 22    – Ali Salkım: 1           – Geçersiz: 1

Sosyal tesis alanı, molozlarla doldu

İlk tur seçimlerinin yapıldığı İzmit Kent Konut 1. Etap’ta site sakinlerinin isyanı var. İzmit Kent Konut’un güneye bakan kısmında, Erenler Cedit Konutları ile aralarında kalan boşluğun sosyal tesis alanı olarak projelendirilmesine rağmen bir yıldır hiçbir şey yapılmadı. Aksine bu alan çevredeki inşaat ve yol yapım çalışmalarından arta kalan molozların döküldüğü bir yer halini aldı. Blokların önünde giderek küçük tepeler oluşmaya başladı. Site sakinleri, özellikle E1 ve E2 blokta oturanlar bu alanda yapılacak çalışmanın bir an önce başlamasını istiyor. Bölgede kot farkı nedeniyle üst katlar bile artık toprağa bakar hale geldi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.