1. YAZARLAR

  2. Hayrettin ALBAYRAK

  3. 10 bin TL’yi geçtik
Hayrettin ALBAYRAK

Hayrettin ALBAYRAK

Yazarın Tüm Yazıları >

10 bin TL’yi geçtik

A+A-
Kocaelispor’un son iki deplasman maçı için açtığımız yardım kampanyasında hedeflediğimiz 10 bin TL’yi geçtik. Dün itibariyle topladığımız rakam 10 bin 692.5 TL. Bir kaç kişi haber gönderdi, onları bekliyorum. Sanıyorum 11 bin TL gibi bir rakama ulaşacağız. Arnavutköy deplasmanı için kulübe makbuz karşılığında 5500 TL’yi teslim etmiştim. Topladığımız diğer rakamı da birkaç gün içinde teslim edeceğim. Kampanyaya katılanların güncelleştirilmiş listesini yayınlıyorum, tümüne gösterdikleri duyarlılık için teşekkür ediyorum. Listenin en başına en yüksek yerine en değerli bağış olan Mehmet Efe’yi koydum. 
BAĞIŞ YAPANLARIN LİSTESİ
Mehmet Efe Kadıoğlu(42 TL, 50 Kuruş),  İlker Çakır (2000),  Engin Arat (500), Necdet Memiş (500), Tezcan Güncan (500), Şenol Akyüz(500), Orhan Görsen(500), Hakan Üreten (300), Burak Gülener(300), Murat Odabaşı (250),  Hayrettin Albayrak (250), Nebil Uzun (250), Yaşar Can (250), Özgür Taşkıran  (250), Ardıç Taşkıran (250), Savaş Arslan (250),   Ümit Sarıtoprak (250), Uğur Koştur(250), Tunç Özek(250), Fevzi Bilen (200), Yunus Toptaş(200), Selçuk Baysal(200),  Ömer Özakyol(200), İbrahim Gürsel ( 150),   Ali Okumuş (100), Tahsin Muratoğlu (100), Halil Topçu (100), Yunus Akdemir (100),  Serdar Satır(100), İsmail Taş(100), Metin Tuncay(100), Serhat Şimşek(100), İbrahim Uçar(100), Mert Kılıçarslan(100), Mustafa Güler(100), Altay Acar(100), Fatih Balta(100), Reha Altıntaş(100), Tarık Tanrıkulu(100), Ahmet Yaman(100), Hüseyin Subaşı (50), Mustafa Umut (50), Erkan Yargu  (50) Selim Ançaza (50), Emir Çiğit(50), Özden Bodur(50), Yıldırım Kadıoğlu(50), Naim Alkan(50),Emre Yolcu(50), Taha Furkan Ançaza(50)  
Bu kin, öfke niye, kime? 
Bu sezon Kocaelispor dışında BAL’daki temsilcilerimiz arasında oynanan hemen her maçta ciddi olaylar çıktı.  Demirspor-Gebzespor maçından sonra geçen haftaki Hereke-Gebzespor derbisinde de maç bitimi futbolcular birbirlerine girdi. Sevgili Hulusi Özdilek’in çektiği, sosyal medyada paylaşılan fotoğraflara baktım, ürktüm. Gözü dönmüş iki grup arasında düşmanca bir saldırı gibiydi. Hele bir kare var ki sormayın, adam bayrak direğini almış birisinin kafasına indirmeye hazırlanıyor. Allah göstermesin denk gelse, insan ölebilir. 
Bu nasıl bir kindir, bu nasıl bir düşmanlıktır anlamakta güçlük çekiyorum. Üstelik bunlar aynı şehrin iki takımı. Dikkat ediyorum da, son zamanlarda hep futbolcular arasında yaşanıyor kavgalar. Futbolcu sahada kıvılcımı yakınca, taraftar da cesaret alıp olaya karışıyor.   Olayları kim başlattı, kimler karıştı mutlaka ortaya çıkartılmalı ve en ağır şekilde cezalandırılmalı. Sadece Disiplin Kurulu’nun vereceği cezaları kast etmiyorum. Her iki camia, kendi içindeki sorumlulara yaptırım uygulamalı. Herkes kendi evinin önünü temizlemeli. Tabi yetkililerin duruma el koyması, tarafları bir araya getirip sağduyu çağrısı yapması da gerekiyor. Bu görev ASKF’nin. Bir araya getirsin Demirspor, Hereke Yıldız ve Gebzespor kulüp başkanlarını, taraftar temsilcilerini. Neyi paylaşamıyorlarmış bir sorulsun. Bu öfke niye, kime diye sorgulansın.  Herkes eteğindeki taşı döksün. Bir an önce gereken önlemler alınmalı yoksa bu ekilen düşmanlık tohumlarının boyutları gelecekte çok daha vahim sonuçları beraberinde getirebilir.
 Zaten başımızda terör belası var, her gün acı haberlerle sarsılıyoruz. Sakin, sağduyulu, birbirimize kenetleniyor olmamız gerekirken, biz ne yapıyoruz. Olacak iş değil. Spor dostluk ve kardeşliktir beyler, spor barış içinde bir yarıştır.  Küfrün, kavganın, kinin, düşmanlığın spor alanlarında yeri olmamalı. Çünkü bunların kimseye bir faydası olmaz, tam tersine çok üzüleceğimiz sonuçları getirir. Lütfen aklıselim olalım, kardeşlikten, dostluktan ayrılmayalım. 
Teşekkürler 
19 Mart bu köşenin yayın hayatına başladığı tarihti. 15’nci yılı devirdik, Allah’a çok şükür. Bizzat arayıp kutlayanlar, sosyal medyadan mesajla tebriklerini iletenler oldu. Hepsine teşekkür ediyorum. Bizim Hanımın mesajı dikkat çekiciydi, “Nice 15 yıllara hayatim” diye yazmış. Yok artık, o kadar da değil diye yanıt verdim eşime. Seni çok ihmal ettim, hakkını helal et diye ekledim. Bizim Zafer Onar iyice abartmış 25’nci yılı da kutlarsın diye. 10 yıl daha mı?  Çüşşşş derler adama. 
 Bir süre önce gazeteden ayrılan, uzun yıllar en küçük bir sorun yaşamadan çalıştığım teknik servisten sevgili Zeki Artan Ağabey, “ Öncelikle 15.yıl kutlu olsun. Uzun yıllar beraber çalıştığım, yola beraber çıktığımız birkaç kişiden biri olan, Kocaeli’nde spor denince akla gelen Hayrettin Albayrak ile aynı çatı altında çalışmaktan büyük keyif aldım. Neşeli, esprili, insani duyguları çok yüksek olan Hayrettin arkadaşımızı tekrar kutluyorum. Sağlıkla, mutlulukla dolu güzel günlerde özgürce işini yapabildiğin yıllarının olması dileklerimle” diye bir mesaj göndermiş. Zeki Ağabeyle ilgili benim düşüncelerim de farklı değil, sağ olsun.
 Yine spor servisinde uzun bir süre kol kola çalıştığım Emin Demirel ağabey Antalya’dan sevgilerini göndermiş, “Sevgili kardeşim sende bizler gibi amatör maçları izleyerek geldin. Maşukiye’de top oynuyordun. Saygınlığınla, efendiliğinle, duruşunla, aile yapınla örnek bir insansın. Feyz alınacak bir kardeşimsin.30 yılı aşkın bir abi kardeş ilişkimiz var. Çokta güzel günlerimiz, birlikte seyahatlerimiz oldu. İlk uçağa benle binmiştin, Trabzon’a gittik. Tırnaklarınla kazıyarak geldiğin bu meslekte sağlıklı huzurlu mutlu nice 15 yıllar diliyorum” demiş. Hüseyin Erol Ağabey, “Bu işler dışardan kolay gelir ki oysa hiç de öyle değildir. Başlatmak zor devam ettirebilmek ise ayrı bir beceri ve duruş gerektirir. Seni kutlarım Hayrettin” mesajı göndermiş.
 Mesajla kutlamalar bir yana,  ASKF Başkanı Murat Aydın, Futbol İl Temsilcisi Mithat Ağa, ASKF yönetiminden Seyhan Küçüközler ile Celal Güreşen önceki gün öğleden sonra bizzat geldiler. Başta anlamadım ne için geldiklerini, önemli bir konu var sandım. Nefis de bir baklava getirmişler. Hayırdır bir şeyi mi kutluyoruz diye sormadan edemedim. Başkan Aydın, Top Ağlarda köşesinin 15’nci yıl kutlama için geldiklerini söylediler. Tatlıyı futbolun patronu Mithat Ağa seçmiş. Mithat ile aramız biraz limoniydi. Bu vesileyle kucaklaştık. Yaklaşık bir saat serviste hararetli bir muhabbete tutuştuk, amatör futbolun sorunlarını konuştuk.  ASKF heyetine nezaketleri için teşekkür ediyorum. 
Bu yazı toplam 1133 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.