1. YAZARLAR

  2. Hayrettin ALBAYRAK

  3. 10’da 2 olumlu yanıt; Kocaelispor’a büyük ayıp
Hayrettin ALBAYRAK

Hayrettin ALBAYRAK

Yazarın Tüm Yazıları >

10’da 2 olumlu yanıt; Kocaelispor’a büyük ayıp

A+A-

Başkan Bahri Yavuz, GKD’deki basın toplantısında alt yapı konusuna değinirken, “Bir yıl boyunca izlediğimiz 500 futbolcu arasında 61’ini beğendik. Kulüpleri tek tek ziyaret ederek bu futbolcuları isteyeceğiz. Hedefimiz 61’ini de bünyeye katmak, olmadı ne kadarını alabilirsek” demişti. Dün başka bir konu için aradığım Kocaelispor alt yapı koordinatörü Aydın Günaydın’a son durumu sordum. Sormaz olsaydım, hiç beklemediğim yanıt aldım. Günaydın çok üzgündü, “Şöyle ifade edeyim her 10 kulüpten ancak 2’sinden olumlu yanıt alabiliyoruz” dedi. İnanamadım,  kelimenin tam anlamıyla yıkıldım. 10 kulüpten 2’sinin sıkıntı yaratabileceği, tablonun tam tersine olabileceğini sanıyor, umuyordum.

ŞAŞIRTICI VE DÜŞÜNDÜRÜCÜ 
Doğrusu son dönemde amatör kulüplerin Kocaelispor’a bakışının değiştiğini, özellikle akademi ligine katılımın kulüp ve futbolcu için büyük teşvik olduğunu düşünüyordum. Günaydın’ın verdiği rakamlar şaşırtıcı olmakla birlikte düşündürücüydü. Sevgili Günaydın, “Kimi kulüplerin hakkını teslim edelim. Kendi elleriyle bonservisleri getirenler var. Başkanımızın toplantıda bahsettiği Harb.İşspor  gibi. Örneğin Yeni Kandıra’dan beğendiğim bir iki isim vardı. Teşekkür yazılarını hazırlayıp kulübü ziyaret etmeyi düşünüyorduk ki, futbolcuların bonservislerini göndermişler. Çok şaşırdım, sevindim. Özellikle Kandıra bölgesinde Kocaelispor’a bakış çok farklı. Bunda Gökdeniz’in A takıma yükselmiş olmasının önemli rolü var” dedi ve devam etti:

top-aglarda--birinci-yazi-002.jpg

FUTBOLCUNUN İSTİKBALİ DAHA ÖNEMLİ  
“Tabi, başta söylediğim gibi hiçbir şekilde futbolcusunu vermeye yanaşmayanlar çoğunlukta. Niye diye sorduğumuzda bizim de hedefimiz var, Türkiye şampiyonasına gitmek istiyoruz diyorlar. Saygı duymakla birlikte bu noktada kulübün başarısından daha çok futbolcunun istikbalini düşünmek gerekir kanısındayım. Tartışılmayacak bir gerçek var ki, yetenekli futbolcu için en iyi vitrin Kocaelispor” Aydın Günaydın çok önemli başka bir noktanın da altını çizdi, “Biz hiç kimseden yarışma düzeyindeki 17-18 yaşındaki futbolcusunu istemiyoruz. Talep ettiğimiz futbolcular 11 ile 14 yaş arasında. Sağlam temel eğitim vererek futbolcuları Kocaelispor’a; Türk futboluna kazandıralım istiyoruz. Amatör kulüpler bizim en önemli kaynağımız. Daha fazla duyarlılık bekliyoruz” dedi.

DÜŞMANLIK DEVAM EDİYOR DEMEKTİR 
Dediğim gibi şaşkınım ve üzgünüm. Talebe 10’da 2 olumlu yanıt, Kocaelispor’a hala iyi bakılmadığını, hatta geçmişteki düşmanlığın devam ettiğini gösteriyor. Oysa bu kulüp 4 yıldır çok iyi yönetiliyor. Amatör kulüplere, bu kentin kaynağına bakış açısı ortada. Bugün kent büyükleri bile bundan etkilenip ellerini uzatmaya başlamışken, kimi amatör kulüplerin eski tavırlarını sürdürmeleri hiç yakışır olmadı. Kabul edilebilir gibi değil bu tablo. Yanlış yapılıyor.  Kocaelispor’a ayıp ediliyor. Uyarmak isterim onları. Takındıkları tavrı gözden geçirsinler ve Kocaelispor’dan gelecek taleplere mümkün olduğunca olumlu yanıt versinler. Bu zihniyetlerini sürdürür, inatçılık ederlerse, mutlaka o kulüplerin kimler olduğunu öğrenir, deşifre etmekten de çekinmem. 
Altını çiziyorum; Bu kentteki amatör kulüplerin önceliği, daha doğrusu birinci görevi Kocaelispor’a kaynak sağlamaktır. İşin yarışma kısmı sonra gelir. Yarışma sevdasına düşüp, kişisel egoları tatmin için Kocaelispor’a sırtını çevirenler, hele düşmanlık besleyenler yanlış yapar, bunun bedeli de gün gelir öderler. NOKTA

Verilen sözler tutulmalı 

Perşembe günkü köşemde, “Lütfen, lisanslı ürün tercih edin” başlıklı yazım bir hayli yankı buldu.  Kartepe Sportif’in sahibi sevgili Gürkan Kaygusuz arayıp teşekkür etti. İnternet sitemizdeki yazımın altında çok sayıda yorum vardı. Ürünlerin pahalı, az çeşit olmasından şikayet edenler de vardı, fiyat ve çeşit anlamında memnuniyetini dile getirenler de. Adnan 41 rumuzlu mesaj dikkat çekiciydi. Şöyle demiş:  “Yazınızı çok beğendim, bilgilendirme için teşekkürler. O halde ilk adımı sizden bekliyoruz. Lisanslı ürünlerimizden birer adet alınız” Kimse bu kişi, beni tanımıyor olacak ki başkaları gibi atıp tutan ama icraata geldiğinde ortalarda gözükmeyen biri sandı. Malum sosyal medya bu zihniyetteki insanlarla kaynıyor. Tam tabirle, ortalık klavye delikanlılarından geçilmiyor.

top-aglarda--ikinci-yazi-001.jpg

BİRLİKTE ALIŞVERİŞ TEKLİFİ 
Kendisi belki hiç tahmin etmiyordu ama kayıtsız kalmadım bu çağrısına, yanıt yazdım. Dedim ki, “Şöyle yapalım, sen-ben birlikte daha güzel olur. Yarın mesala, haber bekliyorum. Saatini bildir, orada buluşalım” Kısa süre içerisinde, “Saat 17.00 uygun mudur? Belsa’daki mağazada görüşmek üzere” diye yanıt geldi. “Tamam” dedim. Sanıyorum 17.05 gibi Belsa’nın ikinci katındaki 1966 Kocaelispor Mağazası’ndaydım. 5 dakika geçiktiğim için mağaza sorumlusu sevgili Ongan Uzunoğlu’na girer girmez, “Adnan diye biri geldi, beni sordu mu ?” dedim. “Hayır” yanıt aldım. Mutlaka gelecektir umuduyla beklemeye koyuldum. Bu arada mağazadaki ürünlere baktım, alışverişimi yaptım. Çay içtik, sohbet ettik. Bu sırada 3-4 kişi geldi, alışveriş yaptı. Çok sevindim. Belli bir hareket var.

YARIM SAAT BEKLEDİM, GELMEDİ 
Şunu da belirteyim,  çok fazla çeşit var, ürün kalitesi de çok iyi. Fiyatları da ben uygun buldum. Sonuçta 10 TL’den 100 TL’ye, her keseye uygun çeşit atmak mümkün. Tişörtleri çok beğendim, bedenime göre yoktur sandım ama denedim oldu. Fiyatını da yazayım, 70 TL.  Bir tane atkı, bir de kumbara aldım. Sözleştiğim kişi gelir diye oyalandım, yarım saat orada kaldım. Ne gelen, ne giden oldu. Ya başka bir işi çıktı, ya da beni işletti. Dilerim ki ikincisi değildir. En kısa sürede verdiği sözü tutar, alışverişini yapar. Bu vesileyle buradan bir kez daha tüm Kocaelispor taraftarlarına lisanslı ürün almaları çağrımı yineleyeyim. Kocaelispor Kulübü her ay bu kaynaktan 18 bin TL alıyor. Bunu sürdürebilmek ve arttırabilmenin tek yolu ürün satışlarına ilgi göstermek. Haydi öyleyse lisanslı ürün almaya.

Bu yazı toplam 2023 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
14 Yorum