1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 112 çalışanlarına kura ile görevlendirme
112 çalışanlarına kura ile görevlendirme

112 çalışanlarına kura ile görevlendirme

Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Çeker yaptığı açılamada 112 çalışanlarının mevzuatla değil kura ile görevlendirildiğini söyleyerek, “Burayı Patagonya mı zannediyorlar” dedi.

A+A-


Türk Sağlık Sen Kocaeli Şubesi’nde bir basın açıklaması düzenlendi. Basın açıklamasını Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Çeker okurken açıklamaya Türk Büro Sen Şube Başkanı Rıfat Oypan, Türk Sağlık Sen yönetim kurulu üyesi Şengül Çakmak, eski yönetim kurulu üyesi Erol Kalemer de katıldı. Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Çeker yaptığı açıklamada görev değişikliklerinde mevzuata uyulmadığını söyleyerek, “Patagonya’da kabul edilebilecek ama hukukun kırıntısının olduğu bir ülkede kabul edilemeyecek bir işi 112 Acil Sağlık İstasyonlarında hayata geçirmişlerdir. Gebze, Çayırova ve Darıca’da görev yapan 112 Acil Sağlık İstasyonlarında görev yapanların Gölcük, Derince ve İzmit’e geçici görevle görevlendirilmelerinde  akla ziyan işler yapılmıştır. Kura ile görevlendirme yapılmıştır” dedi. 

KANUN NİZAM YOK SAYILIYOR

Ömer Çeker yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Ülkemizdeki başkanlık düzeni 7 Haziran seçim sonuçlarının ardından rafa kalktı şimdi kimse başkanlık sistemini konuşmuyor. Fakat Sağlık yönetiminde görüyoruz ki bazıları başkanlığını çoktan açıklamış, uygulamaya bile geçmiş, kanunu nizamı yok sayarak keyiflerine göre iş yapar olmuşlardır. Patagonya’da kabul edilebilecek ama hukukun kırıntısının olduğu bir ülkede kabul edilemeyecek bir işi 112 Acil Sağlık İstasyonlarında hayata geçirmişlerdir. Gebze, Çayırova ve Darıca’da görev yapan 112 Acil Sağlık İstasyonlarında görev yapanların Gölcük, Derince ve İzmit’e geçici görevle görevlendirilmelerinde  akla ziyan işler yapılmıştır. 

NEYE DAYANARAK GÖREVLENDİRDİNİZ

Şimdi soruyoruz; Mevzuat geçici görevlendirmelerde açıkça hizmet puanı derken, siz neye dayanarak kura çekerek çalışanları geçici görevle görevlendirdiniz? Sizin bilip, başka hiç kimsenin bilmediği hangi mevzuata vardır. Yoksa siz orman kanunlarından mı ilham alıyorsunuz. Biz sorumluyuz. Biz yöneticiyiz. Kanun tanımaz kura biliriz mi diyorsunuz?  Bir hastanenin salonunda 112’ye ait olmayan mekanda kuraldışı bir kura ile kendi egonuzu mu  tatmin ettiniz ? Hukuk dışı olarak uygulamaya koymuş olduğunuz kura çekimine Gebze, Darıca, Cayırova da görev yapan tüm PTT’leri kuraya dahil ettiniz mi? Yoksa  yapmış olduğunuz sözlü görevlendirmelere itiraz ederek hakkını arayan sözlü görevlendirmelere gitmeyen ATT’lerimi geciçi görevlendirme kurasına dahil ettiniz?

ASKERLİĞE Mİ ÖZENDİNİZ?

Sanki ilk defa göreve başlayan subayların, astsubayların  kurası gibi yaparak askerliğe mi özendiniz, orduya mı gıpta ettiniz ? Yoksa hayaliniz ordudaki gibi bir emir itaat zinciriyle mi kurumu sevk ve idare etmek ?Bu katakulli yöntemini, bu parlak fikri siz nerden aldınız? Gebze ve Çayırova ilçelerinde personeli olduğu halde kapalı istasyon var mı ? Personel olduğu halde neden Gebze, Cayır ova 112 Acil Sağlık istasyonları açmak yerine geçici görevlendirmeyi nasıl bir proje olarak ortaya attınız ? 112 Acil Sağlık İstasyonlarında Paramedik, Acil Tıp Teknisyeni ihtiyacınız olduğu halde, 112 Komuta Kontrol Merkezinde idari “masa başı“ görevde Paramedik, Acil Tıp Teknisyeni istihdam ediyor musunuz?  
YASAL HAKLARIMIZI KULLANACAĞIZ
Ortada kanun yönetmelik varken kura ile adalet dağıttığını sananlar Allah’tan Hakim, Savcı değiller. Yoksa vay bu memleketin haline derdik. Türk Sağlık- Sen olarak bu yanlıştan bir an önce dönülmesini bekliyor ve her ne yapılacaksa kuralına uygun yapılmasını istiyoruz. Yaşanan bu evlere şenlik adalet dağıtılması ile ilgili mağduriyete uğrayan sağlık çalışanları üyemiz olsun veya olmasın kendilerine hukuki destek sunmaya hazırız. Mağduriyete uğramış 112 çalışanlarının hak ve hukuklarının korunması için yapılan yanlıştan dönülmesi için Türk Sağlık Sen olarak üstümüze düşeni yapacağız. Aksi takdirde yasal haklarımızı kullanmakta tereddüt etmeyeceğiz.”
                      
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.