1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 15’inci yıl dönümünde birlik pozu
15’inci yıl dönümünde birlik pozu

15’inci yıl dönümünde birlik pozu

17 Ekim 2001 yılında kurulan AK Parti Kocaeli Teşkilatı kuruluşunun 15’inci yıl dönümünü kurucu 50 kişilik kadro ile Beyt-ül Kebap’ta verilen yemekte kutladı.

A+A-

Kutlamada Mili Savunma Bakanı Fikri Işık, Bilim Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün, Milletvekilleri Cemil Yaman, Mehmet Akif Yılmaz, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve kurucu il yönetimi katıldı.

SİYASETİ BİLMİYORDUM
Yemek öncesi ilk konuşmayı partinin Kurucu Gençlik Kolları Başkanı ve İl Başkanı Şemsettin Ceyhan yaptı. Ceyhan, “Bir iki yurt dışında olan ağabeylerimiz dışında herkes burada. 15 yıl önce bu parti Kocaeli’de kuruldu. Şahsım kurucu il yönetim ana kademesinde değildi. 2 ay sonra girdim. Siyaseti hiç bilmediğim, kurucu kadroda kimseyi tanımadığım ben, verilen görev çerçevesinde kurucu gençlik kolları başkanlığı görevine geldim. Ağabeylerimiz anlattıkları çerçevede önünü arkasını sormadan kabul ettim.  Kurucu il başkanımız beni hiç tanımazdı. Komisyonun verdiği rapor sonrasında sayın bakanımız bana ‘olur’ dedi ve göreve başladım. Nice 15-25 ve 55 yıllarda bir araya gelmeyi umuyorum” şeklinde konuştu. 

15 YIL SONRA AYNI FOTOĞRAF
Kurucu il Başkanı ve Eski Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün şunları söyledi:

"15’inci yılı tamamlıyoruz. Arkadaki fotoğrafı 15 yıl önce burada verdik. Arkadaki fotoğrafın hemen hemen hepsiyle buradayız. Allah’a çok şükür ki kurulur kurulmaz Allah bize iktidarı nasip etti. Türkiye inşasında çok büyük roller oynadıkça. İki defa üst üste iktidara gelen siyasi partiler var. Üç kere üst üste iktidara gelen siyasi partiler var. Üçüncüsü yarım kalmıştı. 4 defa gelen siyasi parti yok. CHP var ama o da tek partili dönemdeydi.  

b8-001.jpg

DÖRDÜNCÜ DEFA İKTİDARDAYIZ
‘İnşallah Türkiye’de 4 seçim üst üste iktidara gelme rekorunu Ak Parti kıracak demiştik’ ve kırdık. 4’üncü defa iktidardayız.  Türkiye’ de çok gelişme oldu bunlarda sizin payınız çok fazla. Bunun temelinde bulunan insanların hala tamamı buradaysa, aynı hizmete devam ediyorlarsa bu çok önemlidir. Kurucu kadrolardan milletvekillerimiz, bakanlarımız çıktı.  Fikri Işık kurucu il yönetimiydi şimdi bakan oldu. Şemsettin Ceyhan kurucu gençlik kolları başkanıydı şimdi il başkanı. 

TEŞKİLATIMIZA GÜVENDİK
Bu her teşkilata nasip olan bir  şey değil. Kendi içinden önemli isimler çıkaran teşkilat çok azdır. Birlikte çalıştığımız arkadaşlarımıza her zaman güvendik. Yetki verdiğimiz arkadaşlarımız bizi iyi yerlere getirdi. 4 il başkanı adayımız vardı. Ama anladım ki onlar Şemsettin’i nail etmişlerdi.  Herkesin kurulduğu günden beri emeği ve gözyaşı olan bir parti. Her şart altında AK Parti’nin arkasında olan milletimize şükran sunuyoruz. Türkiye arşivlerine dönün 2002 seçimine 3 gün kala AK Parti’ye kapatma davası açtılar. Sebebi Erdoğan’ı biz milletvekili listesinden çıkarttık, siz neden AK Parti kurucu başkanlığından çıkartmadınız? diye. 

233.jpg

ROL OYNAMAYA DEVAM EDECEK
15 Temmuz’da siyasi partiler iyi bir duruş sergiledi. İyi bir mesafe aldık. 15 Temmuz’da millet devreye girdi. Milletin doğrunun yanında olma bilincini köreltmek istediler. Ama bu millet bu bilinci hayatını kaybetmeyi göstererek yıktı. AK Parti önemli bir rol oynamaya devam edecektir.”

Bakan Işık: Partimizin omurgası sağlam

Çiğdem ARMAĞAN

p6.jpg

c4-004.jpg

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Haldız Grup Yönetim Kurulu Başkanı Macit Haldız.

g1-006.jpg

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.