1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 6 genç, avukatlık mesleğine adım attı
6 genç, avukatlık mesleğine adım attı

6 genç, avukatlık mesleğine adım attı

Ülkemizin 9’ncu büyük barosu olan, genç avukatlarla güçlenen Kocaeli Barosu’na kayıtlı üye sayısı 1675’e ulaştı.

A+A-

Kocaeli Barosu’nda önceki gün düzenlenen törende, yemin eden 6 genç; Fadime Sefil, Volkan Dumrul, Nur Vuruşkan, Seda Yücedağ, İnsaf Ceren Karaçam ve Tayyip Akgün, yemin ederek, avukatlık mesleğine ilk adımlarını attı. Kocaeli Barosu Başkanı Av. Bahar Gültekin Candemir, gençleri kutladıktan sonra ruhsatnamelerini verdi.

AVUKATLAR, ADALETSİZLİKLE SAVAŞIR
Avukatlık mesleğine adım atan meslektaşlarının; mesleğin temel manevi değerlerine hassasiyetlerinin oluşturulması gerekse eğitimlerini tamamlamaları için emek veren ve özveri gösteren, onları yetiştiren ailelerini kutlayarak konuşmasına başlayan Kocaeli Barosu Başkanı Av. Bahar Gültekin Candemir, avukatların tarih boyunca bireylerin hak ve özgürlükleri saygıyı öğreten, hukuka aykırılıkların karşısında duran, İnsan Hakları Bildirgesini yazan, kölelikten kurtuluş bildirgesini yayımlayan, adaletsizlikle savaşan, kendini hakka ve hakkaniyete adayan, eşitlik, özgürlük ve barış için mücadele eden insanlar olduğunu söyledi.  

HUKUK DEVLETİNİN TEMİNATI
Avukatların hukuk devletinin, yargı bağımsızlığının ve adil yargılanma hakkının teminatı olduğu kadar demokrasinin, temel hak ve özgürlüklerinin de teminatı olduğunu vurgulayan Candemir: “Son yıllarda ülkemizde yaşanan hukuka aykırı uygulama örnekleri hukuk devletinin ekmek, su kadar gerekli ve zorunlu olduğunu göstermiştir. Kocaeli Barosu olarak hukuk devleti, demokrasi, hukukun evrensel değerleri, temel hak ve özgürlükler için aramıza katılan genç meslektaşlarımız ile daha da güçlü bir şekilde mücadele edeceğimize inancımız tamdır.” dedi.

AV. FADİME SEFİL
1995 Kayseri Yahyalı doğumlu olan Fadime Sefil, Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Sefil, stajını Av.Murat Gezer’in yanında yaptı.  
AV. VOLKAN DUMRUL
1992 Malatya doğumlu olan Volkan Dumrul, Okan Üniversitesi’nden mezun oldu.
AV. NUR VURUŞKAN
1993 Gölcük doğumlu olan Nur Vuruşkan, Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Vuruşkan, stajını Av.Onur Güneri’nin yanında yaptı.
AV. SEDA YÜCEDAĞ
1993 Gebze doğumlu olan Seda Yücedağ, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Yücedağ, stajını Av. Çağrı Solak’ın yanında yaptı.
AV.İNSAF CEREN KARAÇAM
1995 İstanbul Eyüp doğumlu olan İnsaf Ceren Karaçam, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Karaçam, stajını Av. Tunç Yentürel’in yanında yaptı. 
TAYYİP AKGÜN
1995 Giresun Bulancak doğumlu olan Tayyip Akgün, Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Akgün, stajını Av. Onur Yılmaz’ın yanında yaptı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
1 Yorum