1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 7 Haziran sonuçları kafasları karıştırdı
7 Haziran sonuçları kafasları karıştırdı

7 Haziran sonuçları kafasları karıştırdı

Gerilimi aylarca süren, sonuçları çok merak edilen 7 Haziran Genel Seçimleri yapıldı.

A+A-

Türkiye çok olgun bir seçim geçirdi, sonuçlar da kısa sürede ortaya çıktı. Ancak ortaya çıkan bu sonuçlar, vatandaşın kafasını karıştırmış görünüyor. Kimleri biran önce güçlü bir koalisyon kurulmasını isterken; erken seçimle yeniden istikrar aranmasını isteyenler de var. 

Muhalefet koalisyon kurmalı 
“- Seçim sonuçlarından çok memnunum.  Ülkemizde artık AKP’nin bir fonksiyonu kalmadı.  Halk, Recep Tayyip Erdoğan’ı Padişah olarak görmek istemediğini ortaya koydu.  CHP, HDP ve MHP anlaşıp, koalisyon kurmalıdır.  HDP ve MHP aralarındaki anlaşmazlıkları bir kenara koymalıdır.  AKP artık tarihe gömülmeli,  yolsuzlukla suçlanan eski Bakanlar yargı önüne çıkartılmalıdır.” 
GÖZDE KAYA(22- Öğrenci) 
 “Erken seçim olsun. AKP tek başına gelsin” 
7 Haziran seçimlerinde ortaya çıkan sonuçlardan rahatsızım.  Ülkemizde istikrarın devam etmesi gerekirdi.  13 yıldır ekonomi, sağlık, eğitim, hukuk, güvenlik, dış politika anlamında sorun yaşanmıyordu. Bugünden sonra yaşanacak sıkıntılardan CHP, MHP ve HDP’ye oy verenler sorumlu olacaktır.  Ben erken seçim olmasını, AKP’nin yeniden tek başına iktidara gelmesini istiyorum. “
EŞREF AKSOY(46-Mali Müşavir) 
AKP ile MHP birlikte hükümet kurmalıdır 
“- 7 Haziran seçimlerinde MHP’nin aldığı sonuçtan memnunum.  AKP’nin oy kaybetmesine de sevindim.  Ancak, HDP’nin bu kadar yüksek oy almasını kabul edemiyorum.  Ülkemizde binlerce şehit kanı varken, bu kadar çok insan HDP’ye nasıl oy verir anlayamıyorum.  AKP ile MHP koalisyon kurarak ülkeyi yönetmelidir.  Çözüm süreci projesi de ortadan kaldırılmalı. “ 
ŞENOL OLŞEN(27-Elektrik Teknisyeni)
Ülkemizi karanlık günler bekliyor
“- 7 Haziran seçimlerinde ortaya çıkan sonuçtan memnun değilim. Ülkemizi karanlık günlerin beklediğini düşünüyorum. Çünkü istikrar dönemi sona erdi. Ben çocuklarımın geleceğini düşünerek AKP’ye oy verdim.  AKP ile MHP’nin koalisyonu en güzel çözüm olur. Ama MHP kabul etmeyecek gibi görünüyor.  CHP-MHP-HDP koalisyonu felaketimiz olur. Bu nedenle erken seçim istiyorum.” 
MURAT USLU(43- Gayrimenkul danışmanı)
Demokrasi ve kardeşlik kazanmış oldu 
“- Seçimlerin sonuçlarından memnunum. Oyumu her zamanki gibi CHP’ye verdim.  Seçimlerde demokrasi ve kardeşliğin kazandığını düşünüyorum.  Kaybeden ise Recep Tayyip Erdoğan olmuştur.  CHP-MHP’nin ortak olduğu, HDP’nin dışarıdan desteklediği bir koalisyon kurulmasını istiyorum.  AKP’li eski Bakanlar yargı önüne çıkmalıdır. Recep Tayyip Erdoğan da suçlarını itiraf etmek z orunda kalacaktır.”
EMİNE ŞENSOY(40-Bankacı) 
Türkiye karanlığa sürükleniyor
“-Seçim sonuçlarından memnun değilim. Ben oyumu yine AKP’ye verdim. Yüzde 50 civarında oy almasını bekliyordum.  Ama CHP’nin oyunu ile HDP oyları arttı.  Türkiye karanlık günlere sürükleniyor diye korkuyorum.  Yakın zaman sonra yeniden şehit haberleri göreceğiz.  En iyi formül, AKP-MHP koalisyonu olacaktır.” 
BİRSEN TAŞKIN(36-Sekreter) 
HDP ülke yönetiminde olmamalıdır
“- Seçim sonuçlarından memnun değilim. Ben oyumu AKP’ye verdim. Ancak ülkemiz üzerinde şer güçlerin oyunu tuttu, böyle bir sonuç ortaya çıktı.  AKP-MHP koalisyonu kurulmalıdır. Bu koalisyon üzerinde anlaşma sağlanamazsa, biran önce erken seçime gidilmelidir.  HDP’nin söz sahibi olacağı bir hükümet, Türkiye’yi iç savaşa götürür.”
MUZAFFER PINAR(62-Emekli) 
Televizyonu içim rahat seyredebiliyorum
“-Ben oyumu CHP’ye verdim. 7 Haziran seçim sonuçlarından memnunum.  Seçim sonrası, Recep Tayyip Erdoğan’ın tehditler ve aşağılamalarla dolu konuşmaları ortadan kalktı. Artık televizyonları daha rahat izliyor, gazeteleri daha rahat okuyabiliyorum.  CHP ile MHP’nin, HDP tarafından dışarıdan desteklenecek bir hükümet kurmalarını istiyorum.”
NESRİN ÇETİN(28-Kuaför) 
Ülkemiz güzel özgür günlere geri dönecek 
“- Seçim sonuçlarından çok memnunum. Oyumu CHP’ye verdim.  AKP iktidarının baskıların sona ermesi  beni çok mutlu etti. Ülkemiz artık çağdaş, modern günlerine geri dönecek. İnsanlar üzerindeki baskılar sona erecek. İnanç özgürlüğü geri gelecek.  CHP ile MHP’nin birlikte kuracağı, HDP’nin dışarıdan destekleyeceği bir hükümet modelini istiyorum.”
SİBEL TAHTACI(38-Ev hanımı)
HDP bir sonraki seçimlerde iktidara gelecek 
“-Seçim sonuçlarından çok memnunum. Oyumu halkların kardeşliği,  demokrasi ve barış için HDP’ye verdim. Türkiye’de artık Kürt sorunu bitecek. Kan akmayacak. Türk ve Kürt halkları kardeşçe yaşayacak. Ekonomik kriz olmayacak.  HDP bu başarını arttıracak, gelecek seçimlerde iktidar olacak.  CHP-MHP-HDP koalisyonu kurulmasını istiyorum. “
MAHMUT UYGUN(50-Nakliyeci)
AKP-MHP koalisyonu güzel olur 
“-Seçim sonuçlarından çok memnunum.  AKP tek başına iktidara gelemeyince halk üzerindeki baskı günleri de sona erdi. Saltanat sona erdi.  Ben oyumu MHP’ye verdim.  HDP’nin barajı aşarak meclise girmesine üzüldüm.  AKP-MHP koalisyonu en iyi gormül olacaktır.  Hükümette kesinlikle HDP yer almasın istiyorum.” 
ALPEREN ILGAZ(27-Öğrenci) 
CHP ve HDP’ye oy verenler krizin sorumlusudur
“-ben oyumu AKP’ye verdim. Seçim sonuçlarından memnun değilim. Ülkemizde devam eden bir istikrar vardı. Bu saatten sonra yaşanacak her türlü krizden CHP ve HDP’ye oy verenler sorumlu olacaktır.  Seçmenlerin bir bölümü, PKK’yı Meclis’te söz sahibi yapmıştır.  MHP kesinlikle CHP ve HDP’nin oyununa gelmemelidir. AKP ile MHP7nin koalisyon kurması ülkemiz için en iyi formül olacaktır.”
MUHİTTİN TEKŞEN(60-Emekli) 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.