1. YAZARLAR

  2. M.Zeki CANŞİ

  3. ABD İLE RUSYA SAVAŞIR MI?
M.Zeki CANŞİ

M.Zeki CANŞİ

Yazarın Tüm Yazıları >

ABD İLE RUSYA SAVAŞIR MI?

A+A-

ABD ile Rusya, iki süper güç yıllardan beri karşı karşıya geliyor numarasına yatıyorlar. Perde arkasında da bir güzel anlaşıp gözüne kestirdikleri bir İslam coğrafyasını bölüp paylaşıyorlar. Bu uygulama, hep süre gelmiştir. Dışarıya verdikleri görüntü de, ha bu gün kapışacaklar; ha yarın… Halbuki, hiç kapıştıkları ya da kapışacakları da yok! Zaten, tarih İslam dışı iki ülkenin bir biriyle savaştıklarına tanık olmamıştır. Onlar her halükârda anlaşıyorlar. Anlaşamadıkları tek nokta, İslam ülkelerinin yer altı ve yer üstü zengin kaynaklarından kime ne kadar pay düşeceği konusudur. Ama, onu da aşıyorlar. Bir şekilde anlaşıyorlar. Bazı akli evveller de çıkıp ABD askeri gücü ile Rus askeri gücünü karşılaştırıyorlar. ABD’nin bilmem şu kadar uçakları var, Rusya’nın şu kadar… Falan, filan.

        Görüyor musunuz şu Suriye ile Irak’ı?

        Suriye’de iç savaş var. Bir taraftan kendi devleti milletiyle savaşıyor; diğer taraftan Rusya Halep’i bombalıyor. ABD kendi türettiği IŞİD denen bela örgütü Suriye halkının üzerine saldırıp arkadan da onları güya yok etmeye çalışıyor. Yani anlayacağınız kimin eli kimin cebinde belli değil. Bir de bakıyorsunuz ABD ve Rus yetkilileri kürsüye çıkıp Suriye’de ateşkes ilan ettiklerinden bahsedebiliyorlar. Yahu, bu adamlar hem insanların aklıyla alay ediyorlar; hem de onların tüm kaynaklarını sömürüp yok ediyorlar. Siz mi birbirinizle savaşıyorsunuz ki, ateşkes ilan ediyorsunuz. Demek ki, oradaki savaşın kaynağı sizlersiniz. Siz insanları birbirine çatıştırıyorsunuz. Bir-leş-miş milletler denen ucube örgüt de çıkıp da: “Arkadaşlar, siz ne yapmaya çalışıyorsunuz? Bu yaptığınız insanlık değil. Demek ki, orada savaş çıkaranlar sizlersiniz. Siz olmasaydınız ateşkes imzalar mıydınız?” Demiyor.

        Geçmişte ABD Saddam’ı bahane ederek Irak’ı tarumar etti. Şimdi de Suriye üzerinden Türkiye’ye uzanmaya çalışıyorlar.  15 Temmuz 2016 kalkışması, bunun en önemli provasıydı. Hesap edemedikleri tek nokta, Türkiye 1980’lerin Türkiye’si değil, halk 1980’lerin halkı değil. Tabi ki, Türkiye üzerindeki emellerinden vaz geçmiş değiller, Dün Feto ile denediklerini; yarın Çeto ile deneyecekler… Hak-Batıl mücadelesi ila nihaye devam edecektir.

        Irak’a gelince:

        Vatan Topraklarını Kevgire döndüren Irak’ın aklı evvel kukla başbakanı ABD’nin İbadi’si de çıkıyor: “Türkiye ile savaşırız” naralarını atıyor.

        Ey İbadi, sen önce ABD’nin İbad’ından (kulluğundan) çık, Allah’ın İbad’ı (kulu) ol da ondan sonra konuş.

        Saddam’ı Kuveyt’e saldırıp ikisini birden sömüren ABD şimdi de İbadi’sini bize saldırtıp Suriye ile birlikte hem Irak’ı ve hem de Türkiye’yi yok etmenin provalarını yapıyor. Benim akılsız İbadi’m de bu işin maşalığını yapıyor.

        Peki, kurtuluş nedir?

        Kurtuluş, Halkın ABD ve Rusya’ya kul-köle olmayacak ferasetli yöneticilerini seçip arkasında kale gibi durmasındadır. Bunu başaran ülkelere ABD ve Rus virüsü bulaşmaz.

Bu yazı toplam 1746 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.