1. YAZARLAR

  2. Hayrettin ALBAYRAK

  3. Adem Ellibeş’in endişesi
Hayrettin ALBAYRAK

Hayrettin ALBAYRAK

Yazarın Tüm Yazıları >

Adem Ellibeş’in endişesi

A+A-

Gözden uzak olan gönülden de olur derler ya, işimiz düşmediği için Gölcükspor’un en az 10 yılına hükmeden, sağlıklı bir kulüp yapılanmasında önemli rol oynayan Adem Ellibeş Ağabeyi arayıp sormuyoruz. Önceki gün akşam saatleri baktım Adem Ağabey arıyor, telefonu açar açmaz, “Ne kadar sitem etsen haklısın abi” dedim. Adem Ağabey sağ olsun halden anlar, “Ne kadar yoğun olduğunu biliyorum, sıkıntı yok evlat” dedi.  Çok iyi olduğunu, kendini 5 yaş gençleşmiş olarak hissettiğini söyledi, çok sevindim. Kulüp yöneticiliği zor iştir, hele Adem Ağabey gibi ödemeler konusunda hassas biriysen ciddi sıkıntılar yaşarsın.

“İSKELETLE BU KADAR OYNAMAK İYİ OLMADI”
 1 yıldır bu işlerden uzak Adem Ağabey. Kuşlar kadar özgür. Kafasını dinliyor, tüm zamanını ailesiyle, torunlarıyla geçiriyor. 5 yaş kendini genç hissetmesi, son derece doğaldır. Tabi Adem Ağabey bir taraftan da yıllarını verdiği Gölcükspor’da neler olup bittiğini de takip ediyor. Yeni sezon öncesinde durumu nasıl gördüğümü sorduğumda kadro yapılanmasıyla ilgili endişelerinden bahsetti, “Çok adam gitti, iskeletle bu kadar oynamak iyi olmadı. Yenilere bakıyorum, iyi adamlar alındı ama şu an için kadro kısıtlı. Gidenlerin yerinin doldurulmadığı düşüncesindeyim” dedi.

YÖNETİM UYARIYI DİKKATE ALACAKTIR
 Baktığımızda 11-12 adamla yolları ayırdı temsilcimiz. Çoğuna teşekkür edildi, bazıları ise kendisi gitti. Kadroda ciddi bir değişim oldu. Takımlar için genelde risktir bu. Kadronun kısıtlı olması bir başka bir tehlike. Adem Ağabey transfer döneminin başında, lige daha çok zaman varken, işi bilen, kulübünü seven biri olarak endişelerini paylaşıyor.  Yarın Allah göstermesin takım kötü gitse en çok üzüleceklerden biri olacak çünkü. İnanıyorum yönetim kurulu Adem Ağabeyin bu uyarılarını dikkate alarak, gereğini yapacaktır. 

Gürdal ve Ağa’nın açıklamaları

Dün köşemde, “Bekirpaşa ve ASKF” başlıklı yazımla ilgili dün önce Yeşilovaspor Başkanı Ali Gürdal, ardından ASKF Genel Sekreteri ve Futbol İl Temsilcisi Mithat Ağa ile birer telefon görüşmesi yaptım. Ali Gürdal, Murat Aydın’a yaptıkları ziyarette yaşananlardan dolayı üzüntüsü ve biraz da tepkiliydi, “Kongre öncesinde Murat Aydın, Bekirpaşa kulüpleriyle bir toplantı yaptı. Tüm kulüpler memnunuz dedi ve yönetime alınıp alınmamayla ilgili takdiri Murat Aydın’a bıraktıklarını söylediler. Madem Sabri Yıldız bu kadar istekliydi o toplantıda yönetime talip olduğunu açıklasaydı. Bugün çıkıp sitem etmesi, tepki göstermesi doğru değil. Murat Aydın her dönem Bekirpaşa’dan yönetimine adam almıştır. İlhan Filiz, Elman Demir, geçen dönem de Mustafa Tarcan vardı. Bir haksızlık yapıldığına inanmıyorum” dedi.

“19 DEĞİL, 16 KULÜP VAR”
 Gürdal ziyarete eksik gittiklerine yönelik eleştirilerle ilgili olarak ise, “ Öncelikle Bekirpaşa’da söylendiği gibi 19 kulüp yok. Yeni Kocaelispor’u dahil edersek kulüp sayısı 16. Aslında eksiksiz olarak hayırlı olsun ziyaretine gidecektik, sözleştik. Ancak randevu saatinde bir değişiklik oldu. Biz 18.00 diye haberleşmiştik, saat 14.00’de randevunun 17.00’ye alındığı bildirildi. Değişiklikle ilgili haberleşmede sıkıntı oldu, bazı kulüp başkanlarımıza ulaşamadık. Bu yüzden ziyarete 9 kulüp olarak gittik” dedi. Ali Gürdal ziyarete Bekirderespor Başkanı Sabri Yıldız’ın şortla gelmesini de bir kulüp başkanına yakıştıramadığını söyledi.

GÖREV İSTENMEZ, VERİLİR
Gürdal’ın söylemleriyle ilgili iki noktaya değinmek isterim. İlki, Gürdal Yıldız’a “Madem istekliydi kongre öncesinde söyleseydi” diyor. Benim anladığım Yıldız kendisi için değil yöresi için bir şey istiyor. Ayrıca bu tür görevler istenmez, verilir. İkincisi, Gürdal ne güzel söylüyor, “Murat Aydın her dönem Bekirpaşa’dan yönetimine adam almıştır” diye, isimleri de sıralıyor. Geçen dönem, önceki dönem Mithat Ağa yönetimdeydi ama Elman Demir ile Mustafa Tarcan da alındı. Dün Ağa varken yöreden ikinci isim gerekli görülüyordu da, bugün neden bundan vazgeçildi? Yoksa Ağa’nın Bekirpaşa’yı temsil ettiğinin farkına yeni mi varıldı!
 

MİTHAT AĞA ÜZÜLMÜŞ
Neyse, ASKF genel sekreteri ve Futbol İl Temsilcisi Mithat Ağa ile yaptığım telefon görüşmesine gelelim. Ağa daha önce Başaranspor’da başkanlık yaptığını, Bekirpaşa Belediyesinde çalıştığını hatırlatarak, “Bu gerçekler bilinirken ASKF yönetiminde Bekirpaşa’yı temsil etmediğim yönündeki yorumlar beni üzdü. Ben o yörenin insanıyım. Bekirpaşa kulüpleri hangi sorunu bana iletmişler de ilgilenmemişim ?” dedi. Ağa, futbol il temsilcisinin ASKF yönetiminde olmaması gerektiğine dair benim yaptığım yoruma da yanıt verdi, “Bugün Türkiye’nin pek çok ilinde futbol il temsilcisi aynı zamanda ASKF yönetimlerinde yer alıyor. En son İstanbul bile buna döndü. ASKF genel sekreterini futbol il temsilcisi yaptı. Uyumlu bir çalışma için bunun şart olduğunu düşünüyorum.  Kamuoyunda futbol il temsilciliği görevim ön planda gözüküyor olsa da, ASKF yönetiminde kulüplere hizmet noktasında elimden geleni yapıyorum. Her iki görevimi de layıkıyla yerine getirmeye çalışıyorum” dedi.
“Bekirpaşa ve ASKF” konulu yazılarımda tarafların açıklamalarına yer verirken, kişisel düşüncemi de ortaya koydum. Artık takdir kamuoyunundur.

Bu yazı toplam 1772 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.