1. YAZARLAR

  2. M.Zeki CANŞİ

  3. Adnan Oktar ve kedicikleri!
M.Zeki CANŞİ

M.Zeki CANŞİ

Yazarın Tüm Yazıları >

Adnan Oktar ve kedicikleri!

A+A-

Seçimlerin hemen ardından, Adnan Oktar ve suç ortağı kediciklere yönelik operasyon kamuoyunda memnuniyetle karşılandı. Doğrusu, böyle bir operasyon beklentisi uzun zamandan beri halkın gündemindeydi ve sosyal medyada önemli bir yer edinmişti. Her türlü suç örgütlerine göz açtırılmazken, Oktar’ın gerek ahlaki erozyona ve İslami yozlaştırmaya yol açan tavırları ve gerekse Siyonizm’e olan bağımlılığını her fırsatta dile getirmesi, Oktar ve avenesinin pervasızca tavırlar içerisinde mel’un fiillerine alenen devam etmesi dayanılmaz boyutlara ulaşmıştı. Bu operasyon, ötede-beride konuşulan dedikoduların önüne de bir set çekmiş oldu. Lakin, Adnan Oktar çeşitli itiraflarda bulunarak ağına düşürdüğü bazı insanları deşifre etmeye çalışırsa, ortalık bir hayli karışabilir ve bir çok bürokrat ve siyasetçinin tasfiyesine sebebiyet verir. Bence konuşmalı ve her kim onun ağına düşmüşse, onları açıklamalıdır.
Kamuoyu, Adnan Oktar ve kedicikleri ile meşgul olurken, birden bire Safiye İNCİ isimli çarşaf kamıflajlı boyalı bir kedicik ile tanıştı. Bu kedicik, anıtkabirde belirdi ve Mustafa Kemal Atatürk’e ağza alınmayacak hakaretler yaptı. Üstelik bunu da cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üzerinden yaptı. Hem de edepsizce ikisini bir birine çatıştırarak. Gerek Feto’cu yapılanma, gerek Oktar ve Kedicik yapılanması ve gerekse çarşaf kamuflajlı boyalı kedicik atraksiyonu, Siyonizm kokulu organize işler olduğundan hiç şüphe yoktur. 
28 Şubat sürecini hatırlayın… Ali Kalkancı, Müslüm Gündüz ve Fadime Şahin tiyatrosu yeniden sahnelenmeye çalışılıyor. Ama şu bir gerçektir ki, kamuoyu bilinçli ve bu oyunlara gelmez artık. 

MERAL AKŞENER’İN İSTİFASI!
Meral Akşener’in MHP’den ayrılışı ve iddialı bir biçimde siyaset sahnesinde boy göstermesi bazı muhaliflerin iştahını kabarttı. Kendisi, MHP ve Bahçeli’den çok Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alması, seçimlerde MHP’nin bile gerisinde kalmasına ve balonunun kısa sürede sönmesine sebebiyet verdi. Aslında, cumhurbaşkanı adayı olmayıp partisinin başında grup başkanı ve milletvekili olarak kalsaydı ve mecliste etkin bir muhalefet yapmayı tercih etseydi, ileriki süreçte önemli bir muhalefet partisi ve hatta iktidar adayı dahi olabilirdi. Çabucak pes etmesi ve sıkletine uygun olmayan makam ve mevkilere iştah kabartarak aday olması, mücadele azmi ve gayretini kısa sürede yitirmesi, siyaset sahnesinden silinmesine sebebiyet verdi. Radikal bir biçimde istifa kararı almasında Koray Aydın’ın gidip Devlet Bahçeli’nin elini öpmesinin bir payı varsa ve istifasının gerekçesi buysa, bu daha vahim. Çünkü böylesi küçük sinir bozucu siyasi hareketlerin karşısında dahi dayanma gücü olmayan bir insanın genel başkanlık yapması beklenemez. Dolayısıyla nereden bakarsanız bakın, Meral Akşener’in kısa süreli çıkışı ile sönüşü irade zafiyetinin bir alametidir. 
Ticaret ve siyasette ‘hırs’ ve ‘nefs’ insanın felaketidir. ‘hırs’ ve ‘nefs’in şehvetine kendisini kaptıranların kısa sürede saman alevi gibi söndüklerine şahit olmuşsunuzdur. Halkın talep ve beklentilerine göre şekillenmeyen siyasi organizasyonların ömrü hep kısa olmuştur ve siyasi çöplükte hak ettikleri yerini almışlardır. Tarih, sayısız örnekleriyle doludur.
Tüm bu durumlar gösteriyor ki, Ak Parti siyasi hareketi, içine çöreklenmiş AKP’li asalakları ayıkladığı zaman daha uzun süre alternatifsiz olarak yoluna devam edecektir. Sars virüsü gibi ahtapot şeklinde partiyi saranları ayıklamadığı zaman da, giderek düşmeye yüz tutmuş ivmesini daha da hızlandıracaktır. Bu da, Türkiye için hiç iyi olmayacaktır.  
M. Zeki CANŞİ

Bu yazı toplam 1065 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.