1. YAZARLAR

  2. Levent KADIOĞLU

  3. Affımı istiyorum
Levent KADIOĞLU

Levent KADIOĞLU

Yazarın Tüm Yazıları >

Affımı istiyorum

A+A-
Özgür Kocaeli Gazetesinin mali ve idari sorumluluğunu üstlendiğim günden beri, her gün ara vermeksizin köşe yazısı yazanları görüyordum. Hiçbir gün eyvah bugün ne yazacağım telaşlarını duymadım, görmedim. Bu kadar kolay bir işi, hele ki haftada bir gün yapmak hiç de zor olmasa gerekti.
Konuşarak anlatamadığım birçok konuyu yazıya dökerek çok daha rahat dile getirdiğimi düşünüyordum. Yakın çevremin de bu düşüncemi teyit eder söylemleri eklenince, haftada bir günde olsa yazı yazarak gazeteme katkı sağlamak istedim. 
Beş aydır her Çarşamba günü bu sütunları bana açan Genel Yayın Müdürümüz başta olmak üzere, güvenen herkesi mahcup etmemek için elimden gelen gayreti gösterdim.
Hepsinden çok daha önemlisi, gün geçtikçe sayısal olarak azalan, dolayısı ile kıymeti her geçen gün daha da artan siz değerli gazete okuyucularına karşı olan sorumluluğun küçük bir kısmını yüklenmenin onurunu yaşadım.
Kirli bilgi aktarmamak adına, her yazı için uzun araştırmalar yaparak, siz değerli okuyuculara en doğru bilgileri, en sade anlatımla ulaştırmak istedim.
Elli yaşına yaklaşırken, öğrenmenin keyfini yaşadım. 
Sosyal hayatın içinde, katıldığım cemiyetlerde yazdığım yazının konu olmasının verdiği gururu yaşadım. Hele ki, yeni tanıştığınız birisinden duyduğunuz “yazılarınızı okuyorum” cümlesinin tarif edilemez onurunu yaşadım. 
Girdiğim her ortamda, etrafıma yazı konusu olarak bakmamın, dünyaya bakış açımı değiştirmesinin özgüvenini yaşadım. Söz verdiğim yazının yetişmemesi telaşının, zaman zaman terleme, zaman zaman tansiyon olarak dışa vuruşunu yaşadım. 
Beş aydır, yazdığım yazılara eleştirileri ile katkı sağlayan, beni motive eden tanıdık, tanımadık her bir okuyucunun pozitif enerjisini paylaşarak yaşadım. 
Daha ilk ay sonunda, her gün yazı yazmanın ne demek olduğunu iliklerime kadar hissetmenin ve bu kadar basit bir iş olarak görmenin utancını yaşadım.
Bu yazı ile birlikte siz kıymetli okuyuculardan ve bana bu imkanı veren değerli yöneticilerimden haftada bir yazı yazma işinden affımı istiyorum. 
Elbette hiçbir iş dışarıdan göründüğü gibi değildir. Beyin işçiliğinin ise tamamen farklı bir yere konulması gerektiğini öğrendim. 
Ahkam kesmeyeceksin, tekrarlara, çelişkilere düşmeyeceksin, güncel yazacaksın, tutarlı olacaksın, kendin gibi düşünecek ama okuyucunun dilinden yazacaksın.
Daha birçok kıstasla sınırlı olmakla beraber mutlaka Özgür olacaksın.
Ekmeğini yazı yazarak çıkaran, bu işi meslek edinmiş tüm gazetecilerin emeklerine, yüreklerine sağlık.
Son fıkramız 
Bir kral halkı için geniş bir yol yaptırmış ve yapımı tamamlanan yolu halka açmadan önce, bir yarışma düzenlemeye karar vermişti.
İsteyenin bu yarışmaya katılabileceğini ilan ettiren kral, yoldan en güzel geçecek kişiyi ödüllendireceğini söyledi.
Yarışma günü, insanlar akın ettiler.Erkekler en güzel arabalarıyla gelmiş, smokinler giymişti.Kadınlar saçlarını en güzel biçimde yaptırmıştı, en güzel kıyafetlerini giymişti.Gençlerden bazıları spor kıyafetler içinde yol boyunca koşmaya hazırlanıyordu.
Nihayet, tüm gün insanlar yoldan geçtiler, fakat yolu kat edip tekrar kralın yanına döndüklerinde hepsi aynı şikayette bulundu.Yolun bir yerinde büyükçe bir kaya ve moloz yığını vardı ve bu yığın yolun tüm güzelliğini bozuydu.
Günün sonunda yalnız bir yolcu da bitiş çizgisine yorgun argın ulaştı.Üstü başı toz toprak içindeydi, ama krala büyük bir saygıyla yönelerek elindeki altın kesesini uzattı.
"Yolculuğum sırasında, yolu tıkayan taş ve moloz yığınını kaldırmak için durmuştum. Bu altın kesesini onun altında buldum. Bu altınlar size ait olmalı."
Kral gülümseyerek cevap verdi. "O altınlar sana ait delikanlı."
"Hayır, benim değil. Benim hiçbir zaman o kadar çok param olmadı."
"Evet" dedi kral. "Bu altınları sen kazandın, zira yarışmanın galibi sensin. Yoldan en güzel geçen kişi sensin. Yoldan en güzel geçen kişi, ardından gelenler için yoldaki engelleri kaldıran kişidir! "
Beş aylık süreçte gönüllerinize giden yolda, kayaları değilse bile ufak tefek çakıl taşlarını temizleyebilmişsem ne mutlu.
Sağlıklı ve mutlu kalın.
Bu yazı toplam 19294 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum