1. YAZARLAR

  2. Alaettin KÖKSAL

  3. AFRİN OPERASYONU BİZLERE ÇOK ŞEY ÖĞRETMİŞTİR
Alaettin KÖKSAL

Alaettin KÖKSAL

Yazarın Tüm Yazıları >

AFRİN OPERASYONU BİZLERE ÇOK ŞEY ÖĞRETMİŞTİR

A+A-

Afrin operasyonu adeta bir turnusol kağıdı gibi her şeyi ortaya çıkarmıştır. Terör örgütlerine her türlü maddi desteği veren dış şer güçleri, milli ve yerlilikten nasibi olmayan sözde aydın, yazar ve siyasetçilerin kimlerin olduğunu gördük. Afrin operasyonu mağlubiyetle sonuçlansa idi, bu mağlubiyet üzerinden kimlerin siyasi çıkar sağlayacaklarını da öğrenmiş olduk. 
 Şer güçler, iç ve dış destekli terör örgütleriyle iş birliği yapmak suretiyle devletimizi zayıflatmak, vatanımızı bölmek, ülkemizi siyasi, sosyal, ekonomik, hukuki, askeri ve diğer alanlarda çökertmek ve milletin sosyal barışını bozmaya çalışan zalimler, iş birlikçi hainler ve şuursuz beyinler, satılmış kalemler, Afrin operasyonuyla suçüstü yakalandılar.  
 Afrin zaferi siyasi bir getiriye çevrilmemelidir diyerek huysuzlananlardan bir tanesi vardır ki, halim selim görüldüğü halde,  aşırı derecede huysuzlanarak ve yumruğuna sıkarak yıllarca içinde sakladığı kin ve nefretini dışarıya vurmuştur.  Yıllarca durduğu yeri anlayamayan, safını belirlemede doğru bir karara varamayan bu zat, Kıbrıs zaferini siyasi getiriye çeviren merhum Ecevit ile Sayın Erdoğan’ı, CHP ile AK Partisini anlayamayacak kadar şaşırması ve gözüne kara inmesi üzülecek bir durumdur.
Zalimlerin tarih boyunca ve bugün, ülkemiz ve İslam dünyasına karşı başlattıkları bur çirkin savaşı, basit dünyevilikleri için akıllarını kiraya verenler, hakikatlere gözlerini kapatanlar, kulaklarını tıkayan, kör bakışlı batı âşıkları göremezler, mazlumların feryadını duyamazlar. Vesayetçi ve mandacı bir zihniyette sahip olanlar, Yüce Allah’ın gücünden değil, beşerin gücünden korktuklarından, seferin kuldan, zaferin Yüce Allah’tan olduğuna inanmazlar. 
15-Temmuz-2016 darbe kalkışmasını FETÖ maşasına mal ederek, asıl suçluyu gizlemeye çalışan yerli mankurtlar, Afrin operasyonu okumak istemezler.  Afrin operasyonuyla ortaya çıkan, şer güçlerin sinsi ve alçakça planlarını gördükleri halde, basit siyasa getiri uğruna, kör bir siyasi taassupla,  manevi değerlere karşı olan saplantılı bir ideolojinin mensuplarıyla aynı resimde görülmeleri, gerçek milli görüşçülere acı vermektedir.  
Zalim şer güçlerin ve işbirlikçi hainlerin ülkemiz ve milletimiz aleyhinde yaptıkları alçakça saldırılarını görmeyen, görmek istemeyen mandacıların, dolaylı/ dolaysız işbirlikçilerin, satılmışların, şuursuzların, milli ve yerli duruştan uzaklaşan hasislerin, harislerin, vesayetçilerin ülkem ve milletim adına söz söylemeye ve Sayın cumhurbaşkanımız Erdoğan’ı, utanmadan bilinçsizce ve fütursuzca eleştirmeye hakları yoktur.
Tarih boyunca ve günümüz de ülkemize milletimize İslam ümmetine karşı yapılan iğrenç saldırılara karşı dik duran ve onurlu bir şekilde mücadele eden tarihi büyüklerimizi ve günümüzde de aynı duruşu sergileyen, Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın onurlu ve kararlı mücadelesini göremeyenler veya görmek istemeyenler, yarın milletin huzuruna onurlu bir şekilde çıkamayacaklardır.    
Siyasetle ilgilenen bay ve bayanlar, öncelikle siyasetin nasıl bir güç olduğunu hangi alanları kapsadığın bilmelidir.  Siyasetle ilgilenen bay ve bayanlar, nefislerini tatmin edecek küçük/ büyük şahsı ikbal ve menfaatlerini, yılışıkça istismar ederek siyaset kurumunu kirletmemelidirler.  Siyasetçi duruşuyla, tavrıyla, onuruyla izzet ve şerefiyle ve ağır başlılığıyla topluma örnek olmalıdır.   Parti liderine şirin gözükmek için, liderin yanında kürsüye çıkarak,  yılışık hareketlerle kendini küçük düşürmemelidir.
Liderler ekipleriyle takdir edilir. Toplumun gönlünde yer etmiş liderler, yanlarında öyle/böyle yer almış yılışık bay ve bayanları uzaklaştırmalıdırlar. Siyasetle ilgilenenler, liderlerini taklit değil, tahkim ederek itaat etmelidirler. Yanlış gördükleri işleri, ulu orta konuşmaktan sakınmalıdırlar. İstişare için kurulan başkanlık divanından MKYK toplantılarında, usul ve üslup dairesi içinde liderlerine söylemekten çekinmemelidirler.
 Liderler topluma veya teşkilat kadrolarına hitap ederlerken, liderin (A) takımı ve diğer yetkililer birbirleriyle konuşmaktan, yılışıkça gülmekten,  telefonlarıyla meşgul olmaktan sakınmalıdırlar. Ayrıca üzerlerinde yapıştırılan her türlü korku, endişe, şüphecilik gibi psikolojik komplekslerden kendilerini kurtarmalıdırlar
Milli ve yerli görüşün temel ilkesi, ahlak ve maneviyatı önceleyen,  yerli ve milli olan yüksek teknolojiyi, suratlı bir şekilde ülkenin her tarafına yaymak suretiyle maddi ve manevi kalkınmayı birlikte yürütmektir. Milli ve yerli düşünce kaynağını,  kıyamete kadar değişmesi mümkün olmayan Yüce Allah (CC)  koruması altında olan Kur’an- Kerimden ve sünnetten almaktadır.
 Mili ve yerli görüş, bir zihniyet meselesi olduğundan partilerle/kişilerle kaim değildir. Partiler ve kişiler gelip geçicidir.  Bu görüşe sahip çıkan kişiler ve partiler, ülkeye ve millette milli ve yerli bir hizmet yapmış olurlar. Bu hizmeti dün başkaları yaparken, bugün AK partisi ve Sayın Erdoğan yapmaktadır. Meseleye tarihin akışı içinde bakarsak, bu süreç nöbet değişimi şeklinde devam ettiğinden,  bu ulvi hizmeti yarın başkaları yüklenecektir.
 

Bu yazı toplam 1012 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.