1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ah alarak yapılan hiçbir işten hayır gelmez
Ah alarak yapılan hiçbir işten hayır gelmez

Ah alarak yapılan hiçbir işten hayır gelmez

Yüklü borcu yüzünden Kocaelispor’un kapatılmasını, Körfez FK ile yola devam edilmesi projesini destekleyenler çok önemli bir noktayı unutuyorlar. Hatırlatmak, uyarmak istiyorum. Kocaelispor kapandığınd

A+A-

Yüklü borcu yüzünden Kocaelispor’un kapatılmasını, Körfez FK ile yola devam edilmesi projesini destekleyenler çok önemli bir noktayı unutuyorlar. Hatırlatmak, uyarmak istiyorum. Kocaelispor kapandığında devlete ait borçlar dönemin yöneticilerine fatura edilecek. Burada bir sorun yok. Borç bir şekilde ödenmiş olacak. Peki diğer borçlar ne olacak. Yöneticisi, futbolcusu, teknik adamı, personeli, esnafı sayısız kişinin alacağı var bu kulüpten. Muammer Çelik transfer iznini alıp kulübün önünü açmak için geleceği ateşin içine atmış.  Dünyanın parasını çıkartıp vermiş. Birçok yönetici de öyle.  Parayı Kocaelispor’a vermişler. Sen kalk, bu borcu tanıma, beni ilgilendirmez de. Olur mu?

FIRINCININ GÜNAHI NE?

Hadi geçtim yönetici alacaklarını. Bu kulübün birçok personeli var. Emekli olmuşlar, bir şekilde ayrılmak zorunda kalmışlar. Aylarca para alamadın çalışmışlar.  İçerde alacakları var. Sen kalk bu emekçilerin alın terlerini hiçe say, haklarını verme. Olur mu?  Bir sürü esnaf var Kocaelispor’dan alacağı olan. En somut örnek Yenikent’teki fırıncı. Yıllardır Kocaelispor’a ekmek veriyor. Parasını alamamış. Sen kalk bu borcu tanıma. Yakışır mı?  Fırıncının, esnafın ne günahı var? Kul hakkı diye bir şey var. Alın teri diye bir şey var.  Bunları unutup kulübü kapatalım, borçtan kurtulalım demek ne kadar doğru, ne kadar hak?

ALDIĞIN HAK YAKANI BIRAKMAZ

Kocaelispor yıllarca emekçisine haklarını vermediği için ah aldı. Belki de bu duruma o yüzden düştü. Boşunu söylenmemiş kimsenin ahını almayın diye. Kocaelispor’u kapatmaya yönelik girişimler devam ederken emekliği geldiği için kulüpten ayrılan bir personel beni aradı. Özürlü olduğunu söyledi. İçerde 20 bin TL alacağı kalmış. Benim param ne olacak, benim emeğimin karşılığı ne olacak diye sordu. Bu şekilde bir sürü insan var. Onlara alacaklarını ödemeden, helalleşmeden yeni bir projeyi hayata geçirmek mümkün mü sanıyorsunuz? Asla mümkün değil. Ah alırsanız, hiçbir işte başarılı olamazsınız. Borç namustur. Bugün zordasındır ödeyemezsin. Olabilir. Karşı taraf buna saygı gösterir, bekler. Ama sen kalkıp borcunu inkar edersen, borcunu ödemezsen hak alırsın. O hak senin yakanı bırakmaz.

AH ALAN, HİÇ BİR İŞTE MUAFFAK OLAMAZ

Ne yapıp edecek borcunu ödemeye çalışacaksın, ödeyemesen bile alacaklılarla helalleşeceksin. Başka kurtuluşun yok. Borç Kocaelispor’un borcu. Bu kentin borcu. Bu kentin namusu. Bu borca sahip çıkmak hepimizin sorumluluğudur. Özetle borçlardan kurtulmak için Kocaelispor’un kapatılmasını istemek, bunun için çaba göstermek doğru bir düşünce değildir. Hak alarak, ah alarak yola çıkarsanız yapacağınız hiçbir işte Muaffak olamazsınız. Körfez FK projesini destekleyenler işin bu tarafını düşünsün. Bir an için kendileri Kocaelispor’dan alacaklı birinin yerine koysunlar. Ellerini vicdanlarına koyup bir daha düşündüklerinde yanlış yaptıklarını mutlaka göreceklerdir.

Bu oluşumun samimiyetindenzerre kadar kuşkum yok

Niyazi Biçer’i iyi tanırım. Çok iyi Kocaelisporludur. Sık sık  mesaj gönderir, yayınlarım. Sevgili Niyazi ağabey eski futbolcuların Kocaelispor’u yaşatmak için ortaya çıkmasından rahatsız. Bunun samimi olmadığını düşünüyor. Önce Niyazi Biçer’e kulak verelim ne söylüyor bakalım, sonra fikrimizi beyan edelim: “Sayın Albayrak seni severim yıllardır okurum gene de tiryakiyiz okuyacağım. İçim öfkeli çünkü ortada yanlış bir durum var yıllardır Kocaelispor’u bitirip ölüm döşeğinde bırakıp bir daha yanına uğramayan zatları kurtarmak için yapılan bir operasyona nasıl alet olduğunuzu anlamış değilim. Bu oluşumu Körfez olayı olmadan önce yapsaydılar Kocaelispor için yapıldığına ve Kocaelispor’a can vereceğine inanırdım ve benim gibi binlerce taraftar da inanırdı. En sonunda bomba koyuldu Kocaeli taraftarı da bölündü ve birbirine rakip hale getirildi kulübü alan yok mu diye bağırdınız adam da geldi fikrini söyledi ve kimse itiraz etmeden kafasındakileri uyguladı. Tam yola çıktı dur bakalım biz de varız. Şimdi Yunus Pehlivan’ın yerine kendinizi koyun ne yapardınız. Doğal olarak çıldırırdınız. Mamafih ortada büyük bir kalleşlik hareketi var ve dürüst insanlar bu kalleşliğin yanında yer almazlar. İyi günler dileklerimle”

DAHA ÖNCE CİDDİ BİR TEHLİKE YOKTU

Sevgili Niyazi Biçer ağabeyin veya onun gibi düşünenlerin unuttuğu veya atladığı bir nokta var. Birkaç kez yazdım, tekrarlayayım. Bu oluşumun çıkış nedeni sadece Kocaelispor’un ismini yaşatmaktır. 6 Ağustos kongresinde kimse çıkmamış olsa, bugün kulübün evrakları mahkemede olacaktı ve kapanma sürece resmen başlayacaktı. Eski futbolcular yıllarca formasını giydikleri, sevinçler, üzüntüler yaşadıkları kulüplerinin kapanmasını içlerine sindiremediler. Bir liste yaparak Kocaelispor isminin yaşamasını sağladılar.  Daha önce böyle ciddi tehlike yoktu. Olsaydı, yine çıkarlardı.

ÖNEMLİ OLAN İSMİ YAŞATMAK

Bir diğer nokta.  Bu oluşumun görüldüğü gibi maddi gücü sınırlı. Düşünün ki 60 bin TL olan aylık giderleri karşılamakta bile zorluk çekiyorlar. Güçleri olsaydı, futbolcular Körfez’e gitmeden önce ortaya çıkarlardı. Olmadığı için çıkamadılar. Ayda 60 bin TL aylık kaynakla o takımı burada tutmak mümkün olabilir miydi? Olamazdı elbette. Sonra bu oluşumun 2. Lig’e katılmak gibi bir düşüncesi de yoktu. Amatörce mücadele ederiz, ismini yaşatırız diye düşünüyorlardı. Ancak baktılar ki bir kadro var, fazla bir maliyet de gerekmiyor. Gençleri kazanmak, Kocaelispor’un yarınları için bir yatırım yapmak amacıyla 2. Lig’e katılma kararı verildi. Mütevazı bütçeyle, gençlerle yola devam ediliyor. Bu oluşumun yapabileceği budur. Bu da Kocaelispor ismini yaşatmak için yeterlidir.

Bu oluşumun samimiyetinden zerre kadar kuşkum yoktur. Çünkü Orhan Görsen’i çok iyi tanıyorum. Yönetimdeki isimlerin Kocaelispor sevdalarını biliyorum. Bu oluşumu destekleyen eski yöneticilerin Yeşil-Siyahlı renklere olan aşklarını biliyorum. Niyazi ağabeyden de onun gibi düşünenlerden de rica ediyorum. Lütfen bu oluşumun mücadelesine saygı duyalım, onlara yardımcı olalım.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.