1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Akar: “Tavuğun atık su bedelini bile ödeyeceksiniz"
Akar: “Tavuğun atık su bedelini bile ödeyeceksiniz"

Akar: “Tavuğun atık su bedelini bile ödeyeceksiniz"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli Milletvekili, 25. Dönem Milletvekili adayı Haydar Akar kendi bölgesi olan Kartepe’de mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Akar, “Tavuğun atık su bedelini bile ödemek zorunda kalacaksınız” dedi.

A+A-
CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Kartepe İlçe Örgütünün organize ettiği programda Kartepe’de mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Sapanca Yolu üzerinde bulunan Sümela Restaurant’ta gerçekleşen kahvaltılı programda ev sahipliğini CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar ve yönetimi üstlendi. Programa Akar’ın yanı sıra Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar ve yönetimi, CHP Kartepe SKM Başkanı Nuray Kılıçalan, Ferda Gözütok, İsmail Akbal, Kartrepe Gençlik Kolları İlçe Başkanı Fatih Harbi, Kartepe Kadın Kolları İlçe Başkanı Nurcan Kurşunluoğlu, Kartepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Türker ve Kartepe,’de ki muhtarlar katıldı.
KARTEPE’NİN TEK KANAAT ÖNDERLERİ MUHTARLARDIR
Bu Tür toplantılar çok duygulandırıyor diyerek konuşmasına başlayan CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, “Bizim için CHP için muhtarlar çok önemlidir. Ben de 10 yıl muhtarlık yaptım. Sizlerin birçoğunu da tanıyorum. Muhtarlığın kutsallığını biliyorum. Siyasi partilerde ne kadar seçim olsa da parti kimliğiyle seçiliyorlar. Ama muhtarlar şahsi oylarıyla seçiliyor. Malum seçime giriyoruz. Bütün adaylar sizleri ağırlıyorlar. Bizde sizlerle bir araya gelip CHP’nin seçim bildirgesini anlatmak istedik. Bence Kartepe’nin tek kanaat önderleri muhtarlardır. Bu yüzden eski bir muhtar arkadaşınız olarak sizlerden destek istiyorum.
BİRİNCİ SINIF DEMOKRASİNİN TEMEL DİREĞİ MUHTARLARDIR
Birinci sınıf demokrasinin temel direği muhtarlardır diyerek konuşmasına başlayan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “Muhtarlar, halk oyuyla seçilen tek insanlardır. Kendini ifade eder, tanıtır oyunu alır ve seçilir. Bizler genel başkanlarının iradesiyle seçiliyorduk. Ama 30 Mart’la birlikte bunu değiştirdik. Milletvekili seçiminde de 81 ilin birçoğunda ön seçim yaptık” dedi. Kocaeli Türkiye’ye model kent olarak sunulduğunu söyleyen Akar, Aslında analiz edildiğinde Kocaeli’nin model olmadığını görüyoruz. Türkiye’de en çok göç alan bölgedir. Kartepe’yi Dilovasına benzetmeye çalışacaklar. Bunun önlemini almalıyız. Her yıl bir Bayburt kadar büyüyoruz” diye konuştu. 

SADECE YEMİN ETMİŞ VE GİTMİŞLER

Kartepe ilçesinde 5’ten sonra iğne vurulacak bir yer bulamazsınız diyen Akar, “Okul, hastane ve yoğun bakım eksiklikleri var. Hem yerel de hem genel de iktidar olan siyasi parti Kocaeli’nin sorunlarını meclise götürmemiş. Sadece yemin etmiş ve gitmişler. Bir kez bile Kocaeli’nin sorunlarını konuşmamışlar." dedi. Köylerin durumuna da değinen Akar, “Bizim en uzak köyümüz merkeze 25 kilometre. Köy statülerini kaldırarak mahalle yaptılar. Yaklaşık 17 bin köyün köy statüsü kaldırıldı. Ama asıl tehlike 2019’da başlıyor. Hepiniz Fethiye caddesinde yaşayan bir vatandaş gibi yaşayacaksınız. Tavuğun atık su bedelini bile ödemek zorunda kalacaksınız. CHP iktidarıyla halkın seçtiği muhtara yetkilerini geri vereceğiz” ifadelerini kullandı. 

TELEFONU DANIŞMANIM DEĞİL BEN AÇARIM

Belediye Başkanıyla iyi geçinirsem köyüme daha iyi hizmet götürürüm diye bir algı olduğunu söyleyen Akar, “Muhtarlar hangi siyasi partiye mensup olurlarsa olsun tüm vatandaşın oyunu alıyor. Bu yüzden Belediye Başkanıyla beraber hareket etmeliyim düşüncesinden uzaklaşılması gerekiyor” dedi. Muhtarların tümümün telefonlarının kendi telefonunda kayıtlı olduğunu söyleyen Akar, “Her sıkıntınızda bana ulaşabilirsiniz. Sizlerden ricam, beni 24 saat arayabilirsiniz. Telefonu danışmanım değil ben açarım. Bu seçimde Kartepe’nin tek milletvekili adayı benim. Kartepe henüz bir ilçe olamadı. Hiçbir sorunu çözülemedi” diye konuştu.

MUHTARLAR İÇİN PROJELERİNİ AKTARDI 

Kartepe’nin bir lojistik bir merkez haline getirilmeye çalışıldığını söyleyen Akar, “Kartepe’yi kanser ovasına dönüştürülmesine izin vermeyelim. Sizlerde buna karşı çıkın” dedi. Muhtarlar hakkında ki projelerini aktaran Akar, “Muhtarların direk belediye meclis üyesi olmasını düşünenlerden biriyim. Bu başkanın daha objektif hareket etmesine de neden olur. Daha demokratik olur diye düşünüyorum. Vatandaş sandığa giderken iyi düşünmeli. Refah seviyesi artmışsa gidecek yine oyunu verecek ama artmamışsa değiştirmesi gerekiyor. Bunun içinde siyasi partiler ürün sunarlar ona bakacaklar. Gidip sandıkta seçtiği siyasi partiye oyunu verecek ama bununla da bırakmayacak. Verilen sözleri gerçekleştirdi mi? bunu takip edecek. Hakkını arayacak “ ifadelerini kullandı. 

DESTEK İSTEDİ 

Türkiye’nin birçok sorunu varken Cumhurbaşkanı çıkıp da sürekli din meselesini konuşur mu diye soran Akar, “Şimdiye kadar olmayanı yaptılar. İnsanlar din, dil, ırk mezhep sorgulamaya başladı. İnsanlar inançlarını özgürce yaşamalı. Kimse müdahale etmemeli. Bir başkasının alanına müdahale etmeden inançlarını yaşamalı “ dedi. Vatandaşın yapması gereken şey sandıkta sorgulamak olduğunu söyleyen Akar, “Bu dönem çok güzel projelerle ortaya çıktık. Bu yüzden bu sefer sizden ciddi anlamda destek istiyoruz” diye konuştu. 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.