1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Akil adamlara' kadın aday önerisi
'Akil adamlara' kadın aday önerisi

'Akil adamlara' kadın aday önerisi

Türkiye Konfederasyonlar Topluluğu, çözüm süreci çalışmaları kapsamında oluşturulması önerilen akil adamlar grubunda Genel Başkan Nezaket Emine Atasoy'un da görev almasını istedi. Yönetim kurulu kararıyla

A+A-

Türkiye Konfederasyonlar Topluluğu, çözüm süreci çalışmaları kapsamında oluşturulması önerilen akil adamlar grubunda Genel Başkan Nezaket Emine Atasoy'un da görev almasını istedi. Yönetim kurulu kararıyla aday olması kararlaştırılan Atasoy'un, sürece katkı sağlayabileceği belirtilerek, çözüm sürecinde akil adamlar topluluğunun tarafsız olması vurgusu yapıldı.

Türkiye Konfederasyonlar Genel Sekreteri ve Türkiye Gençlik Konfederasyonu Genel Başkanı Feridun Cevahiroğlu, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Bağcılar'daki merkez binada basın toplantısı düzenledi. Derneğin çalışmaları ile hem yeni anayasa yapım sürecine katkısını hem de çözüm sürecindeki çalışmalarını anlatan Cevahiroğlu, akil adamlar topluluğu için bir adaylarının olduğunu söyledi.

Cevahiroğlu, hükümetin yürüttüğü çözüm sürecine tam destek verdiklerini ifade etti. Akil adamlar grubunu önemsediklerini ve bu gruba Türkiye Konfederasyonlar Topluluğu'nun Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy'un dahil olmasını istediklerini belirten Cevahiroğlu, "Danışma meclisinde görev alacak kişilerin kanaat önderlerinden, sivil toplum kuruluşu önderlerinden ve toplumda kitle karşılığı olan insanlardan oluşmasını istiyoruz. Biz yönetim kurulu kararıyla Sayın Atasoy'un bu mecliste görev almasını istiyoruz. Atasoy, Türkiye'nin en büyük kuruluşunun genel başkanı seçilmiştir. Bağımsız ve tarafsız bir kişiliğe sahiptir" dedi.

Yurt içinde ve dışında yaklaşık 1 milyon üyesi bulunan Türkiye Konfederasyonlar Topluluğu'nun adayının aynı zamanda bir kadın ve anne olduğunu belirten Cevahiroğlu, "Bu süreçte artık analar ağlamasın diyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Cevahiroğlu, oluşturulacak danışma kurulu ile ilgili de görüşlerini dile getirdi. Akil adamlar grubunun bir danışma meclisi gibi çalışması gerektiğini anlatan Cevahiroğlu, "Böyle bir danışma meclisinin hükümetimize yardımcı olacağını ve Türkiye'yi sürece götüreceğine inanıyoruz. Biz bu akil insanlar topluluğundan çok ümitliyiz. Ama bu grubun bir siyasi hareket olmasını istemiyoruz. Bu grup tarafsız ve bağımsız olmalıdır" ifadesini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.