1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Akmeşe’ye gaz gidiyor 
Akmeşe’ye gaz gidiyor 

Akmeşe’ye gaz gidiyor 

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan,  yıllardır gaz doğalgaz bekleyen Akmeşe bölgesi için çok önemli bir gelişmeyi açıkladı. Akmeşe’ye gaz götürecek doğalgaz şebekesinin inşaatına 7 Nisan Cuma günü başlanıyor.

A+A-

SÖZLER TUTULMAMIŞTI

Hemen her seçim ve referandum öncesinde İzmit sınırları içinde gaz alamayan Akmeşe bölgesi için AK Partili yetkilileri “Bu kış gaz gelecek” sözü verdiler. Ama bu sözler bir türlü yerine getirilmedi. Hala kışın odunla, kömürle ısınan Akmeşe bölgesi için bu kez gaz sözü İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’dan geldi. 

BELEDİYELERİN KATKISIYLA

Başkan Nevzat Doğan bu konuda şu bilgiyi verdi: “İzgaz yönetimi ile bizzat görüştüm. Protokol yaptık. Şebeke için gereken boruların temini ve inşaatın işçilik maliyeti konusunda Büyükşehir Belediyesi ve İzmit Belediyesi olarak biz katkı sağlayacağız. Önümüzdeki kış döneminde Akmeşe bölgesi doğalgaza kavuşmuş olacak. Bu konudaki bütün gelişmeleri bizzat ben, yakından takip edeceğim.” 

CHP'li Ersin Albayrak açıkladı: Bıraktım

ENCÜMEN VE KOMİSYON SEÇİMLERİ YAPILDI

Öte yandan Nevzat Doğan başkanlığında yapılan İzmit Belediye Meclisi Nisan dönemi toplantısında encümen ve komisyon üyeleri de seçildi.

ENCÜMEN ÜYELERİ
 
Meclis toplantısında encümen ve komisyon seçimleri yapıldı. Yapılan seçim sonucunda belediye encümen üyeliklerine Emine Zeybek, Erdoğan Çakır, Ersin Albayrak
seçildiler.
 
İHTİSAS KOMİSYON ÜYELERİ
 
Plan ve Bütçe Komisyonu: Hayrettin Ünlü, Engin Uztürk,Yusuf Sami Çınar, Ercan Umutlu, Birol Sağlam 
İmar Komisyonu: Zekeriya Özak, Aykut Bozkurt, Güzin Taştekin, İlker Ulusoy,Veli Beyaztaş
Çevre ve Sağlık Komisyonu: Emine Okanalp, Abdullah Koç, Nevzat Tekinsav, Cemil Kanpara, Hale Meriç
Eğitim, Gençlik ve Spor  Komisyonu:  Hüseyin Polattimur, Cemil Kanpara, Abdullah Koç, Yaşar Keskin, Ercan Umutlu
Kültür, Turizm ve Sanat Komisyonu : Hasan Ayaz, İbrahim Elgin, Haluk Akgün, Birol Sağlam, Özcan Özer
Sosyal Hizmetler Komisyonu: Sabri Yıldız, İsmail Kamış, İbrahim Kılıç, Haluk Akgün, Emrah Efe. 
Kırsal Hizmetler ve İsimlendirme Komisyonu: Sabri Yıldız, Ersin Albayrak, Ayhan Arslanboğa, Mehmet Çetin, Hale Meriç.    

Toplantıda, Plan Bütçe Komisyonun Dilovası’nda semt konağı yapılması ile İzmit Bakırcılar  Sokakta cephe iyileştirme projesinin  yaptırılması teklifi kabul edildi. Mecliste ayrıca Fransız Mektebi Sörler Okulu olarak tescilli yapıların daha iyi korunması ve işlevsel hale getirilmesi için İzmit Belediyesine devri konusunda gerekli çalışma ve girişimlerin yapılması teklifi ile ilgili Kültür Turizm ve Sanat Komisyonunun raporu da oy birliği ile kabul edildi.
 
MİLLETİN KURUŞUNU ZİYAN ETMİYORUZ
 
Toplantıda, İzmit Belediyesi’nin 2016 yılı faaliyet raporu da görüşüldü. Rapor oy çokluğu ile kabul edildi. Başkan Doğan, faaliyet raporuyla ilgili olarak” 2016 yılı heyecan ve istekle geçti.  Bir yıl da diğer yıllarda olduğu gibi büyük bir samimiyet ve özverili geçti. Hep birlikte güzel işler yaptık. Hepimizin, katkısı, emeği oldu. Şeffaf olduk. Hak adalet içinde olduk. Az zamanda çok iş yapmaya çalıştık. Milletin kuruşunu ziyan etmedik. Önemli projeleri tamamladık. 2016 yılı bereketli geçti. 2017 yılı da bereketli geçecek. İçinde bulunduğumuz yıl,  bir çok yeni projeyle tanışacağız.
 
DEVLETE DE BORCU OLMAYAN BELEDİYE
 
Seçildiğimde işçimize, piyasaya borçlar vardı. Ekonomik bakımdan kötü bir tablo vardı. İşçimize, vatandaşımıza, esnafa borcu ilk yıl bitirdik. Bir lira borcumuz yok. Faturaları bile 20 günde ödüyoruz. Belediyenin şirketleri borçsuz hale geldi. Devlete olan borcu da durdurduk. Gerekli taksitlendirmeleri yaptık. 5-6 yıl sonra devlete de tek kuruş borcumuz kalmayacak. Allah’ın izniyle İzmit Belediyesi Türkiye’de nadir devlete de borcu olmayan bir belediye olacaktır” şeklinde konuştu. 

Bir sonraki toplantının 2 Mayıs Salı günü saat 15.00'te yapılması kararlaştırıldı.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
1 Yorum