1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AKP'de çok sıkı güvenlik, çok sert söylemler
AKP'de çok sıkı güvenlik, çok sert söylemler

AKP'de çok sıkı güvenlik, çok sert söylemler

AKP’nin 79’uncu genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda AK Parti yöneticileri erken seçim mesajı verildi. Bakan Işık "El ele gönül gönüle Türkiye'yi seçime götüreceğiz" dedi.

A+A-

Yoğun güvenlik önlemi

AKP’nin 79’uncu genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısı bugün Antikkapı’da yapıldı. Kahvaltılı olarak düzenlenen Danışma Meclisi toplantısı öncesi geniş güvenlik önlemleri alındı. Görevli yaklaşık 30 polis Antikkapı’ya girenlerin hepsinin üzerini ve çantalarını tedbir amaçlı olarak tek tek aradı. İl Teşkilat Başkan Yardımcısı Temel Erten’in polise yardımcı oldu. Milletvekilleri, İlçe Başkanları ve Belediye Başkanları’nın üzerleri aranmadı.

Şemsettin Ceyhan başkanlığındaki İl Danışma Meclisi toplantısına Bilim Sanayi ve Teknloji Bakanı Fikri Işık, milletvekilleri İlyas Şeker, R.Sezer Katırcıoğlu, M.Akif Yılmaz, Cemalettin Kaflı, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP eski İl Başkanı Mahmut Civelek, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, İl-ilçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkan ve yöneticileri, mahalle temsilcileri ile teşkilat yöneticileri katıldı. Haftasonu ve sıcak hava olmasına rağmen, AKP’liler Antikkapı’yı doldurdu.
Toplantıda İstişare formları dağıtıldı. Matbu formda “Sorunuzun muhatabı” adlı  bölümünde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı, Büyükşehir Belediye Başkanı, İl Başkanı, İlçe Başkanı, Milletvekilleri ve İlçe Belediye Başkanı yazılı bölümlere partililer istek, talep veya şikayetlerini yazdılar.
İl Başkanı Ceyhan, “Şu saatlerde uyanmamış veya kahvaltısını yeni yapanlar var ama sizler bizim çağrımıza uydunuz ailelerinizden fedakarlık yaptınız, buraya geldiniz.” diyerek konuşmasına başladı. Kocaeli’de yüzde 47 küsur oy aldıklarını hüzünlü buruk bir sevinç yaşadıklarını belirten Ceyhan, “Milletimiz bize ne mesajı verdi anlamaya çalıştık. Kocaeli ne demek istedi, bunu araştırmaya başladık. Milletvekillerimiz, ilçe başkanlarımızla, teşkilatlarımızla kaybettiğimiz 5 puanının nedenleri araştırdık. 462 mahallede önceki seçimler ve son seçimde aldığımız oyları karşılaştırdık. Amacımız, teşkilatlara hesap sormak değildi. Kocaeli Teşkilatları çalışmasının semeresini bu seçimlerde aldık. Tabii ki aldığımız oy yetmez. Artık Kocaeli Teşkilatları olarak atacağımız adımların planlamasını yaptık. Ağustos’ta bunları teşkilatlarla istişare edeceğiz. 6 bin 480 eve iftar yemeklerini TPS’de Kocaeli Teşkilatımız Temmuz ayında da Türkiye birincisi oldu.” dedi.

Yarın seçim olacakmış gibi seçimlere hazırlanacağız

Başbakanın bayramda İl başkanı olarak kendisini aradığını hatırlatan İl Başkanı Ceyhan, erken seçim mesajı verdi şöyle konuştu, “Başbakanımız 50 gündür koalisyon için uğraşıyor.13 yıldır bu millet için gece gündüz çalışıyoruz. Suruç’ta patlamada yaralı uçakla alınıp ailesine teslim edildi. Eline silah almadıysa fikrinden dolayı karşı olmayız, aksine karşısında karşısında AKP teşkilatlarını bulur. Muhalefet yan çizecek biz erken seçime gideceğiz. Milletimizin 7 Haziran verdiği mesajı sahip çıkıyoruz. Muhalefet riayet etmiyor. Sandıkta cevabını vereceğiz. Yarın seçim olacakmış gibi seçimlere hazırlanacağız. Sandık ne zaman gelecekse ister yarın ister 4 yıl sonra olsun. Bundan sonra daha çok istişare eden, gerçekten danışılan istişare edilen toplantılar yapacağız.”
İl Kadın Kolları Başkanı Emine Zeybek, Kadın Kolları olarak yaptıkları ve yapacakları çalışmaları anlattı. Zeybek, “ Kadın kolları olarak dünde bugünde seçime hazırız, yarında hazır olacağız.” dedi. İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, tek dertlerinin gençlerin yüreğine dokunmak ve geleceklerinin kaybetmemelerini sağlamak olduğunu belirtti, “7 Haziran’da çalışmaları antrenman olarak görüp, gelecek seçim için gece gündüz çalışıp. Oy oranı düşmesi sorumluluklarımızı hatırlatır.” dedi. 
Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, milletin umudunun AKP kadroları olduğunu söyledi. Sorumlu insanlar olarak herhangi bir kırgınlık yaşamadan karamsarlığa düşmeden inançla bu millete hizmete devam edeceklerini belirten Karaosmanoğlu, “Biz hizmet etmeye geldik; İlçe başkanlarımızla hizmet ettik etmeye de devam edeceğiz. Sizden ricamız;  gördüğünüz eksiklikleri lütfen ilgili sorumlu kişilere münasip yerlerde iletin. Eski, genç yaşlı kırgın arkadaşımız kalmasın. İhmal bu seçimde yaşadığımız en önemli eksiklikti. Hizmette sorunumuz yok. Vatandaş, haklı olarak isteyecek. İlk seçimde istikrarı bozmadan çalışmalara devam edeceğiz, milletimiz büyük coşkuyla desteğini verecek. Çalışmalarımızda hiçbir aksama yok; bizde yardımcı olalım, siz yapılan hizmetleri vatandaşla tanıştırın.” dedi.


"EL ELE GÖNÜL GÖNÜLE..."

79’uncu danışma meclisini bu disiplinde bu katılımla yapan başka bir ilin olmadığını belirten ve Teşkilat yöneticilerini kutlayan Bakan Işık, 7 Haziran seçimlerini yanlış okuyup terörle ülkemizde oynamak istedikleri oyunu gördük. Türkiye Cumhuriyeti’nin verdiği cevabı da görüldü. Türkiye açısından ha DEAŞ, ha PKK, ha sol, ha paralel terörü olmuş Bunların arasında hiçbir fark yok. Dinimizi kullanarak küresel güçlerin kullandığı DEAŞ bizim için daha tehlikedir. Terörde ayrım yapmayız. DEAŞ’a karşı daha hassasiyetle değerlendiriyoruz. Terör, demokrasi içinde kalınarak çözülmesi gerektiğini biliyoruz. Terörle sonuna kadar mücadele edeceğiz. Biz silahı yöntem olarak kullanmak isteyenlere taviz vermeden, çözüm süreci ile sonlandırılmasını başlattık. Samimiyetle adımlar attık, çalışmalar yaptık. Aşırı sol terör örgütü üyesi kolaylıkla DEAŞ’çı oluyor. HDP binalarına bomba atıyor. Kafa karıştırıyor. Suruç’ta canlı bomba patladığında nedense bir tek HDP’li oradan bulunmuyor; akla ziyan bir iş.  Nüfus kağıdı o sıcakta yanmıyor. Güvenlik birimleri tüm detayı ile ortaya çıkaracak. Üst akıl Türkiye’ye operasyon yapıyor. Türkiye’nin sabrı zaaf olarak algılandı; böyle görenler ve gösterenler nasıl bir gaflet ihanet içinde görmeye başladılar. Tepelerine bombalar yağınca, Anyayı Konya’yı görmeye başladılar. İkiyüzlüler, sahtekarlar, Türkiye askerine polisine dil uzatıyorlar Bu hainleri çok gördük, tarih bu ihanetleri kaydediyor. HDP’ye verilen oyların büyük kısmı çözüm süreci sonuca ulaştırır diye düşünüldü. 7 Haziran’ı en kötü okuyan parti HDP oldu. 8 Haziran’da PKK’ya silahı bıraktırır, siyaset düzleminde mücadele etmeliydi. Yapsaydı büyürdü. İradeleri Kandil’in elinde. Elde silah, dilde demokrasi söylemi olmaz; ikisinden birisinden vazgeçeceksin. Kalkıp barış  edebiyatı yapmayacak. Kimse Türkiye’nin sabrını sınamasın. Terörle mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Türkiye’de terörden medet umanlar bilsin ki onlara dünyayı dar edecek enerjiye sahiptir. Herkes bunu böyle bilsin. HDP’ye çağrım; Ey Selahattin Demirtaş, PKK silah bırakmasını sağla diyoruz Yoksa siyaset yapması her geçen gün zorlaşacaktır. Teröre desteği bırakıp lanetlenmelidir. Türkiye terörle mücadeleyi demokrasi sınırları içinde başarıyla tamamlayacaktır. Kardeşlik ve çözüm sürecinden vazgeçilmeyecek. 1000 yıldır kardeşçe yaşadığımız topraklarda kıyamete kadar yaşamaya devam edeceğiz.” dedi.
7 Haziran seçimleriyle ilgili değerlendirme yapan, AKP’nin Türkiye’nin tartışmasız en büyük partisi olduğunu belirten Bakan Işık, “Yüzde 41 demokrasilerde önemli bir oydur. Yüzde 50’lerden yüzde 41’e düşüşünü de 9 puan kaybını değerlendirmeliyiz. Halkımıza kusur bulmayız, kendimizde ararız. Hatalar yapmasaydık, yüzde 50’nin üzerinde oy alırdık. Aynı hataları tekrarlamamak için istişareler yapıyoruz. Hataların tekrarlanmaması için büyük gayret göstereceğiz. Genel ve yerel yönetimlerde hangi hatalar yaptık. Bunları kapalı toplantılarda değerlendiriyoruz, değerlendireceğiz. Sonuçlarını halkımız görecek. Biz ülkemize yanlış yapmadık. AKP döneminde dokunulmayan bir alan kalmadı. Halkın verdiği net mesaj; tek başına değil, yanına ortak al yönet.
CHP ile görüşmeler başladı; olumlu sonuçlanırsa hükümet kurulur aksi halde erken seçime gitmek zorunda. Samimi olarak zorlayacağız, el ele gönül gönüle Türkiye’yi seçime götüreceğiz. AKP tek başına iktidara gelecek sonucu elde edecektir. Kocaeli Teşkilatları her zaman üzerine düşeni yaptı. En zinde teşkilatları Kocaeli olacaktır. Size güveniyoruz.” dedi.
Bu haber toplam 1157 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
4 Yorum