1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Alın size bir örnek daha!..
Alın size bir örnek daha!..

Alın size bir örnek daha!..

Demek ki yetişme biçimleri böyle. Aldıkları siyasi kültür, siyasi kültür de değil, bir anlamda cemaat kültürü bunları gerektiriyor; “Sizden olmayana su yok!..” Başka dinden, başka dilden,

A+A-

Demek ki yetişme biçimleri böyle. Aldıkları siyasi kültür, siyasi kültür de değil, bir anlamda cemaat kültürü bunları gerektiriyor;

“Sizden olmayana su yok!..”

Başka dinden, başka dilden, başka ırktan olanlara hoşgörüyle bakmalarını beklemiyoruz zaten. Bu duygu çok uzak onlara. Kendi dillerini konuşan, kendi dinlerinden olan, renkleri de kendilerine benzeyenlere bile, üstelik görevleri olduğu halde el uzatmıyorlar, yardımcı olmaya çalışmıyorlar.

Gerekçeleri nedir dersiniz?

Bilinmeyecek yanı yok; AKP’li olacaksınız!

Pes doğrusu. Ancak bu kadarı olabilir. Ellerine de mi bakmazlar, ellerindeki beş parmağın bile birbirlerinin aynı olmadığını da mı görmezler…

Yıllar önce, kiralık bir zemin katı bulmuş ve birkaç yıl yazlarımı geçirmiştim. Adı gibidir o yer, defne gibidir Defne. Gazetedeki haberi okuyunca, bir de Faruk ağabeyin pankart tutan fotoğrafını görünce içim acıdı.

Sirmen döneminin önemli projelerinden biriydi doğalgaz; söyledi ve yaptı. Başbakan gibi, hiç hakkı olmadığı halde Karaelmas Üniversitesi’ne sahip çıkmadı.

Kocaeli’nin nefes almasını sağlamıştı o proje. Sonrasında iyi de para kazanıyordu. Ne ki, AKP onu da, diğerlerini sattığı gibi, değerinin de altında sattı.

Kocaeli’de doğalgaz vardı. Karşı kıyılarda hep vardı ve Karamürsel’de de vardı. İnsanlar rahat ediyordu, mutluydular.

Ya olmayanlar!

Defne’de yoktu işte ve birçoğunu yakından tanıdığım o güzel insanlar doğalgaz istiyorlardı mahallelerine, haklarıydı. Bedava değil, paralarıyla istiyorlardı.

Gelmiyordu. CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Ehlinaz Torun bu soruna parmak bastı ve dile getirdi. Neden Defne’ye doğalgaz verilmiyordu ki acaba?

Gerekçesini duyduğumda inanmak istemedim. Böyle bir mantık olabilir miydi acaba?

Referandumda çoğunlukla “hayır” demiş Defne’de yaşayan insanlar!

Dedim ya, inanmak istemedim açıkçası. Karamürsel’in sonradan AKP’li olan Belediye Başkanı sayın Yıldırım böyle bir olayın neresindedir, ne der onu da bilemiyorum.

Ama şunu biliyorum ki, tepki anlamında açılan, evlerin balkonlarına asılan pankartlarda;

“Bu evlerde doğalgaz yoktur.”

“Bu mahallede doğalgaz çalışması yapılmamaktadır” gibi şeyler yazıyorsa, bu yazılanlar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin dünya kadar para döküp üstgeçitlere astırdığı;

“Çalışınca oluyor” pankartlarından daha etkili olmaktadır insanlar üzerinde. En azından ev sahipleri reklam parası vermiyorlar, vergi verenlerin tepkisini çekmiyorlardır değil mi?

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.