1. YAZARLAR

  2. Hayrettin ALBAYRAK

  3. Altın Kiraz’da gösteri maçı, antrenörlerin kongresi
Hayrettin ALBAYRAK

Hayrettin ALBAYRAK

Yazarın Tüm Yazıları >

Altın Kiraz’da gösteri maçı, antrenörlerin kongresi

A+A-
Pazar iş çıkışı Çağdaş Kocaeli Gazetesi Spor Müdürü yeğenim Özkan Yılmaz ve Zafer Onar ile birlikte önce Körfez ilçeye yollandık. Sevgili Metin Özkan kardeşim Altın Kiraz Turnuvası’nın kapanışında şöhretler arasında gösteri maçı organize etmiş, beni de kadroya yazmış. En son 3-4 yıl önce Basın Ligi’nde oynamıştım. Hayatımız, tutkumuz futbol. Davet oynamakla ilgili olunca hayır diyemedim. Kiloma bakmadan Metin’e tamam geliyorum dedim. Sağ olsun malzememiz pırıl pırıl hazırdı. Formayı, şortu giymekte sıkıntı olmadı ama sıra tozluklara gelince soğuk terler döktüm!  Güçlükle eğilip giyebildim. O kadar hevesli ve heyecanlıydım ki, Alparslan Türkeş Stadı çimlerine çıkan ilk isim oldum. Kısa süreli ısınmanın ardından gösteri maçı başladı. 

ÜÇÜNCÜ SARI KARTIMI GÖRDÜM
Belediye Başkanı İsmail Baran başta olmak üzere Körfez ilçe protokolünün ağırlıklı olduğu takımlar arasında oynandı gösteri maçı.  130 kiloluk adamım, fazla zorlamadım. Zaten topla fazla buluşamadım, bir pozisyonda topa elle oynayınca sarı kart gördüm.  Bir yılı Baçhisar, kalanı Maşukiyespor olmak üzere 15 yılın üzerinde futbol oynadım. Kırmızı kartım hiç olmadı, biri vakit geçirmeden, diğeri elle oynamadan iki sarı kartım vardı. Üçüncü sarı kartı da böylece görmüş oldum. Bir devre oynayıp çıktım, sevgili Metin kardeşimin hatırını kırmamış oldum.  Benden kilolu gibi gözükse de 20 kilo zayıf olan meslektaşım Hakan Yağcıoğlu gol ve asistleriyle maça imzasını attı.  Mustafa Çulcu sıklıkla hakem kararlarına itiraz etti. Eğlenceli, dosttuk içiresinde güzel bir maç oldu. Maçın anlamına uygun şekilde skorda eşitlik vardı. 

ULUÇ’UN MESAJI ALINMIŞTIR İNŞALLAH 
 Final maçına kalmak, ödül töreninde bulunmak isterdim ancak Antrenörler Derneği’nin kongresine de gitmem gerekiyordu. Metin kardeşimin izniyle Uluslararası Gençlik Merkezi’ne geldik. Salona girdiğimde benim Baçhisar’dan antrenörüm, derneğin temel taşlarından sevgili Can Demirkıran faaliyet raporunu okuyordu. Önce katılıma baktım, salon hemen hemen doluydu. Rakamları sordum, kayıtlı 637 üyeden 250’si gelmiş. Yüzde 40 gibi bir katılım. Daha çok olması gerekirdi ama tek listeli bir kongre için bu rakamlar da fena sayılmaz. Antrenörler davalarına sahip çıkıyor demektir. Duyarlılık gösteren antrenörleri kutluyorum.  Divan başkanı sevgili Bora Uluç başarılı bir yönetime imza attı. Aynı zamanda disiplin kurulu başkanı olan Uluç’un finaldeki mesajı önemli ve anlamlıydı. Uluç antrenörlere, “Yeni sezon hiç birinizin dosyası önüme gelmez inşallah” dedi. Dilerim mesaj alınmıştır.  

DEMİRER GÖNÜL BİRLİKTELİĞİ SAĞLADI
Sevgili Remzi Demirer konuşmasını fazla uzun tutmadı, önemli mesajlar verdi. 17 yıllık başkan olmasına rağmen heyecanlıydı. Düşünün ki gelen önemli isimlere teşekkür ederken en önde oturan Rafet Kırgız’ı fark edemedi. Sonradan görüp özür diledi. Çok önemli değil, heyecan iyidir. Demirer konuşmasında antrenörler arasında gönül birlikteliğini sağladıklarını söyledi ki, bence bunca yıldır başkan olmasının, karşısına rakip çıkmamasının özeti budur. Taban birliklerinden Murat Aydın’ı göremedik, mutlaka geçerli bir mazereti vardır yoksa gelmemezlik etmezdi. Allah daha nice yıllar yaşamayı nasip etsin Nasut Kayalı ağabeyin 90 yaşında kongreye gelmesi takdire değerdi. Sevgili Remzi Demirer konuşmasının en başında Nasut Kayalı’ya davasına sahip çıktığı için teşekkür etti, etmekle kalmayıp salona alkışlattı. Değerli büyüğümüz Nasut Kayalı’nın Kocaelispor’un teknik direktörünün dışından olmasına yönelik tepkisi, mesajı kongreye damga vurdu ve büyük alkış aldı. Kayalı, tercihi yapan yönetimi suçlamak yerine, sorumluluğu antrenörlerde gördü,  “Göreve talip olun, meydanı boş bırakmayın” dedi. 

KAYMAZ’IN İDDİALARI ÇÖRÜTÜLMELİ 
Kesinlikle aynı görüşteyim.  Remzi Demirer’in sıklıkla verdiği mesaj gibi. Suçu başka yerde alamamak, kendini acımasızca eleştirmek lazım. Bu kadar teknik adam varken, Kocaelispor yönetimi amatör kümedeyken bile takımı dışarıdan birine emanet ediyorsa, bu ildeki tüm antrenörler, dernek bunu kendi içinde sorgulamalı ve neden böyle oluyor sorusuna yanıtı kendi içinde aramalı.  Sevgili Orhan Şerit kısa ama öz konuştu. Türk futbolunda organizasyon sıkıntısı çekildiğini belirterek okul liglerinin hayata geçirilmesi önerisinde bulundu. Sevgili Metin Kaymaz ciddi iddialarda, ithamlarda bulundu. Dernek yönetimini içinde diplomasını başkasını veren antrenör bulunduğu suçlamasını yaptı. Ayrıca seminere katılmamış isimlerin yönetime alındığından söz etti.  Kaymaz’ın bu iddia, daha doğrusu suçlamalarına Remzi Demirer’in yanıt vermesi gerekir. Gerçekte yönetimde diplomasını başkasını veren bir isim varsa, Demirer’in gereğini yapması lazım. Ben buna ihtimal vermiyorum. Remzi Demirer’in bu tür zihniyet taşıyan birini ekibine alacağını sanmıyorum. Ancak ortaya atılan bu iddianın çürütülmesi de gerekiyor sanıyorum. 

DEMİRER VE EKİBİNE DURMAK YOK, YOLA DEVAM 
Rahatsızlığına rağmen kongreye gelen Yılmaz Kırlı ağabey kongrede en son kürsüye çıktı, her zamanki gibi ahlak vurgusu yaptı.  Bir saat süren nezih bir kongre oldu. Üye sayısı ve hizmet ağıyla her geçen gün büyüyen, Türkiye’nin en önemli, gözdeı şubelerinden biri olan Antrenörler Derneği’ne yakışır olgunlukta bir genel kuruldu. Yeni yönetimi kutluyor, kolaylık diliyorum. Remzi Demirer bu hizmet dönemi sonunda 20 yılını doldurmuş olacak. Ekibindeki pek çok ismin hizmet süreleri de epeyce uzun. Zaten dikkat edilirse Demirer iskelet bir kadroyla çalışıyor, istikrar ile hizmet aşkı bir araya gelince ortaya güzel sonuçlar çıkıyor. Dernek üyeleri yönetimden memnun, Demirer ve arkadaşları da bu işi çok iyi götürüyor. Diyecek bir şey yok, bizim antrenörler derneğinde Remzi Demirer ve ekibine durmak yok, yola devam. 
Bu yazı toplam 467 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.