1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Altınnal’dan “kaliteli” imza
Altınnal’dan “kaliteli” imza

Altınnal’dan “kaliteli” imza

Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinden Altınnal A. Ş. kalite serüvenine yeni bir halka ekledi. 2008 yılında ISO belgelerini alan, bir sonraki yılda Türkiye Kalite Derneği’ne üye olan Altın

A+A-

Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinden Altınnal A. Ş. kalite serüvenine yeni bir halka ekledi. 2008 yılında ISO belgelerini alan, bir sonraki yılda Türkiye Kalite Derneği’ne üye olan Altınnal A. Ş. şimdi de Türkiye Kalite Derneği’nin katılımı ile yapılan törende Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesini imzaladı. Böylece Altınnal A. Ş. EFQM mükemmellik modelini yürütme kararını alan imzaları atmış oldu.

İmza töreni

Seka Park Otel’de gerçekleşen imza törenine ve KalDer Yönetim Kurulu Başkanı A. Hamdi Doğan, Altınnal A. Ş Genel Müdürü Fahrettin Kandemir, Kalite Yönetim Müdürü Zeynep Kalyoncu ve diğer yetkililer katıldı. Altınnal A. Ş.’nin kalite yolculuğunda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür eden Fahrettin Kandemir Ulusal Kalite Hareketine katılmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Değişim yaşandi

Kandemir günümüzün hızla değişen sektörel koşulları ile birlikte iş yapma ve hizmet verme biçimlerinin de değiştiğini belirterek, “Hizmet verme anlayışlarımız sürekli değişim ve gelişim prensipleriyle şekillenmeye başladı. Bu prensipleri temel alan uluslararası yönetim sistemlerinin şirketimizde kurulmasıyla ve belgelendirilmesiyle gelişim ve değişim prensipleri hayata geçirilmiş oldu” diye konuştu.

Sektörde lider

Çalışmalarına bu doğrultuda yön verirken sektörde lider olmak vizyonunu gerçekleştirebilmek için sürdürülebilir bir güvenceye ihtiyaç duyulduğunu kaydeden Kandemir, “Bu güvencenin uluslararası boyutta geçerlilik kazanmış bir modelle olabileceğinin farkında olarak hareket ettik. Bu sebeple hem kendi vizyonumuzu yaşama geçirebilmek hem de sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla Ulusal Kalite Hareketi’ne üye olduk. Kaliteli hizmet vermek anlamında yollarına hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

Rekabetin gücü

Ulusal Kalite Hareketi ile ilgili bilgi veren Hamdi Doğan ise “Ülkenin rekabet gücü,  ülkedeki kuruluşların rekabet güçlerine göre belirlenmekte olduğunu aktararak, “Dolayısıyla küreselleşen dünya ekonomisinde yaşam kalitemiz, kuruluşlarımızın rekabet güçlerine bağlı olmaktadır. Ülkede sağlıklı işleyen pazar ekonomisine ve ülke dahilindeki tüm organizasyonlarda sürekli daha iyiyi hedefleyen yönetim yaklaşımlarına ihtiyaç vardır” dedi.

Modelin yararlari

Doğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Yaşam kalitemizin iyileştirilmesinde, ülke genelinde, holdinglerden KOBİ’lere, üretimden hizmete, eğitimden sağlık ve diğer kamu hizmetlerine, yerel yönetimlere, Sivil Toplum Kuruluşlarına kadar toplumumuzda her alan ve kişinin sorumluluğu vardır. Mükemmellik modelinin tam anlamıyla benimsenmesi ve kurumsal kültürün bir parçası olması, kurumun sürdürülebilir rekabet gücü için gerçek bir güvencedir. Model kullanımı yaygınlaştıkça, daha çok kuruluş sürekli öğrenen ve gelişen kurumlara dönüşecek ve Türkiye’nin geleceği daha sağlam temellere oturacaktır”  dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.