1. YAZARLAR

  2. Alaettin KÖKSAL

  3. AMERİKA FETULLAH GÜLEN’İ  PAZARLIK KONUSU YAPABİLİR
Alaettin KÖKSAL

Alaettin KÖKSAL

Yazarın Tüm Yazıları >

AMERİKA FETULLAH GÜLEN’İ  PAZARLIK KONUSU YAPABİLİR

A+A-

Tarih boyunca şer güçler, İslam dünyasına karşı yaptıkları siyasi, sosyal, ekonomik ve kültürel savaşların hiç birinde ahlak, adalet, vefa ve merhametin zerresi yoktur.  Ahlak dışı tüm savaşların özünde sömürü, işgal, zulüm, kan, gözyaşı ve vahşet vardır.  İslam dinini yok etmek, Müslümanları birbirine kırdırmak için çıkardıkları savaşların en çirkini ve alçağı vesayet savaşlarıdır.  Şer güçler kullandıkları piyonların süreleri bitince, kirli bir mendil gibi çöpe atmadan önce son bir defa şerefli onurlu Müslüman halkın yöneticilerine karşı pazarlık konusu yapmaktan da utanmazlar.
Terörist başı Abdullah Öcalan’ı pazarlıklı bir şekilde, en azından idam edilmemesi şartıyla teslim aldığımız ve emniyetini korumak üzere sakin bir adada beslediğimizi unutmamalıyız. Darbe girişiminde bulunan maşa örgütün lideri F. Gülen’i pazarlıklı bir şekilde bize teslim etmek isteyen Amerikalı yetkililere net bir şekilde şunları söylemeliyiz. Müttefik isek, maşa örgüt liderinin pazarlıksız olarak teslim ediniz. Pazarlıklı olarak teslim edeceğiniz bir terör örgütü liderini çok seviyorsanız, kendinize lider yapınız. Bizim terör örgütünün liderlerine ve mensuplarına tahsis edecek bir adamız, onları besleyecek enayi paramız yoktur diyerek, kesip atmalıyız. 
Sayın Cumhurbaşkanımızın 15-Temmuz-2016 tarihinde yapılan darbe girişiminin “Senaryosu dışarıda yazıldığı içteki aktörlerin oynadığı”  ifadesiyle milletimizin %95’ine tercüman olmuştur. Bu güne kadar yapılan darbelerin ve son darbe girişiminin, dışarıdan destek aldığını milletimiz çok iyi biliyor. Ülkenin maddi ve manevi kazanımlarına darbe vuracak şekilde planlanan, tevhit inancından soyutlanmış uydurulmuş bir din anlayışıyla harekette gecen bu darbeci zihniyeti milletimiz reddetmiştir. Bu uğurda yüzlerce şehit binlerce yaralı vermiştir.
Yılarca sabrederek, bilinçlenen ve bilgilenen halkımız 15-Temmuz-2016 gecesi, silahsız bir şekilde meydanlara çıkarak imanlarıyla tankları durdurup,  darbe girişiminin yerli maşalarına, onlara akıl veren şer güçlere “ Menderesi, Özal’ı, Erbakan’ı yediniz. Biliniz ki, Tayyip Erdoğan’ı sizlere yedirmeyeceğiz. Şehitler diyarı ülkemizi İslam âleminin gözbebeği olan bu ülkeyi sizlere işgal ettirerek böldürtmeyeceğiz haykırışını yaptılar.
Hain şer güçler ve onların yerli işbirlikçileri, bu aziz milleti İslam dininden uzaklaştırmak için her türlü hileye, baskıya, zulme, işkenceye, hukuksuzluğa başvurdular, ibadetlerimizi ılımlaştırarak yok etmeye çalıştılar, velakin imanımızı alamadılar alamayacaklardır. Halkın bu imanlı direnişi karşısında şaşıran yerli hainler ve şer güçler geri çekilmeye mecbur kaldılar. 
Bu geri çekilişi hazmetmeyen hainler ve onların işbirlikçileri halkı korkutmak endişelendirmek için psikolojik harbe giriştiler. Sosyal medya üzerinden “Yakın zamanda gerçek darbeyi yapacağız. B ve C planlarımızı devreye sokacağız.” 
Bu gibi ve benzeri ifadelerle, terör örgütünün lideri Gülen’in ve üst yöneticilerin ihanet planlarının, kimlerle iş birliği yaptıklarının daha fazla deşifre edilmemesi hususunda, yandaşlarına  “sabırlı olun, konuşmayın, kendinizi gizlemeye çalışın, meydanlara çıkanlarla birlikte olduğunuzun görüntüsünü veriniz. Tepedeki insanları ve tabanı birbirine karıştırmamalıyız gibi telkinlerde bulunun. Af edici olmamız gerektiğini söyleyerek milletini heyecanını ve kemikleşmesine engel olmaya çalışın. Arkadaşlarınıza korkmayın, geliyoruz hesap soracağız diyerek moral vermeye çalışınız.” 
Ayrıca; Dış basın yoluyla ve bazı ayakçı gazeteciler ve yabancılar vasıtasıyla da aziz milletimizi korkutmaya çalışarak, Devletimizi ve İslam dünyasını köleleştirerek bağımlı hale getirmeye çalışıyorlar. 
Bugüne kadar yapılan bütün çirkinlikleri, iyi niyet görüntüsü altında yapılan ihanetleri, aziz milletimiz yaşayarak bedelini ödediğinden, ikinci sefer aynı delikten ısırılmayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir. 15-Temmuz- 2016 tarihinde darbe girişiminde bulunanlara ve onlara destek veren şer güçlere, 80 milyon Müslüman milletimiz “Ya Devlet başa ya kuzgun leşe” diyerek ülkemiz üzerinde hain hesapları olan tüm müstevlileri uyarmıştır. 
Sayın cumhurbaşkanımızın ifadesiyle  “Bütün güçlerinizi toplayıp gelin. 40 yıllık çalışmanızı bu millet yöneticileriyle birleşerek 12 saatte silahsız bir şekilde imanlarıyla püskürtmüştür.” Şer güçlere ve yerli hainlere şu mübarek ayeti kerimeyi hatırlatmak istiyorum.

“ŞÜPHESİZ Kİ BENİM SAHİBİM KUR’ANI İNDİREN ALLAH’TIR. O İYİ KULLARINA HER ZAMAN SAHİPOLUR.” (Araf 196)  
Biliniz ki, bu vatan, bu millet, İslam ümmeti, İslam coğrafyası, kutsal şehirler Mekke, Medine ve Kudüs Yüce Allah’ın koruması altındadırlar. Bundan sonra yapılacak darbe girişiminde milletimiz değil, hainler ve işbirlikçiler tankların altında ezileceklerdir. Müslüman’ın vatan sevgisi imandandır. Müslüman; imanlı olarak ölmenin, Peygamberlik makamından sonra en büyük makam olan şehitlik makamına ulaşmanın gayreti içinde olur. 
Şer güçlerle, yerli hainlerle ve işbirlikçilerle birlikte hareket edenler, Müslüman’mış gibi yapanlar, dünyeviliklerin arkasına koşarak gaflete düşenler, nefislerinin arzularına uyarak Müslümanlara kin ve nefretle ateş püskürtenler, ölümden çok korkarlar.  İnanan, inanmayan, inanıyormuş gibi yapanlar isteseler de istemeseler de takdir edilen ölümden kaçamayacaklardır. Bütün güçlerini bir araya getirseler hiçbir kimsenin ölüm saatini bir salise ileri ve geri alamayacaklardır.
 
Siyasetin en önemli tarafı savaşmadan kazanmaktır. Siyasi diplomasının en önemli ayağı taviz vermeden pazarlık masasından güçlü çıkmaktır. Önümüzde ki günlerde oturacağımız siyasi pazarlık masasından güçlü bir şekilde çıkabilmek için ikna edici bilgilere sahip olmalıyız. Şer güçler ve onların yerli işbirlikçileri şimdiden hazırlığa başladılar. Her türlü yanlış bilgiye yanlış çıkışları ahlaksız darbe girişimini, siyasi, ekonomik ve askeri hileleri iç ve dış politikadaki sinsi hain planlarını doğruya tevil etmek için, birçok dolgu malzemesi hazırladıklarını bilerek gerekli tedbirlerimizi almalıyız. 
Ülkemiz üzerinde hain hesapları olanların bir çok sinsi planları vardır. Bildiğimiz bilmediğimiz, ihtimal dâhilinde olduğunu düşündüğümüz tüm planlara karşı tedbirli olmaya mecburuz. Bizler bu topraklarda küçülerek değil bütünleşerek güçlenmenin yollarını aramalıyız. Şer güçlerin ılımlı kılıfla sundukları planlarına alet olmamalıyız. 15-Temmuz-2016 tarihinde yapılan darbe girişimini bir milat olarak kabul ederek, bu tarihten önce ve sonra yapılan yapılmak istenen sert ve ılımlı siyasi gerilimleri, tehditleri çok iyi okuyarak ve ciddi bir şekilde analiz etmeliyiz. 
Bu analiz çok kapsamlı olacağından her mesleğin erbabı olan ehli kişiler bir araya gelerek birlikte bir analız raporu hazırlamalıdırlar. Bu heyet sayın cumhurbaşkanımızın başkanlığında, Başbakan, Genel kurmay başkanı, devlet planlama teşkilatında çalışan etkileyici bürokrat, diplomat, iç ve dış siyaset bilimcisi, siyasetin getirisini, götürüsünü güzel tahlil edebilen psikolog, istihbaratçı ve ekonomistten oluşmalıdır. Heyetin her bir üyesi her alandaki çalışan etkili kişilerden gerekli bilgileri suratlı bir şekilde rapor halinde alarak analiz masasında oturmalıdır.  
 
Not: Allah rızası için, yazılarımızı makaslamayın. Yazdığım hangi makalemizi beğenmediniz. Benzer makaleler yazan yazarların yazılarını yayınladığınız halde,  bizlere neden ambargo koyuyorsunuz. Bizler rütbe peşinde koşmayan rütbesiz askerleriz. Yerimiz yok uzun yazıyorsunuz gibi açıklamalarınız bendenizi ikna etmiyor. Geçmişte Akit gazetesinde köşe veriliyordu. Şimdi okur postasında sıra gelmiyor. 
Sizlere beş makale postalıyorum. Yayınlamazsanız da en azından arşivinizde bir belge olarak yerini alır. Sizlerin arşivinde yer almazsa bizim arşivimizde yerine almıştır. Gün gelir o gün ne yazdığımızı ya biz ya başkaları alır okur ve Ogünleri hatırlamış oluruz. Son söz olarak yazdıklarımızı beğenmeyebilirsiniz. Sizden istirhamım mail adresimize, bundan sonda yazı göndermeyin yayınlamayacağız deyin, inan kızmayacağım, sizleri takdir edeceğim, severek okuduğum gazetemizi takip etmeye devam edeceğim.
                                             
 
 

Bu yazı toplam 1108 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.