1. HABERLER

  2. “Ankara gazetecileri çok renksiz”
“Ankara gazetecileri çok renksiz”

“Ankara gazetecileri çok renksiz”

TV8 Televizyonu Ankara Temsilcisi Erkan Tan, Başkent'teki gazetecilerden farklı olduğunu belirterek, meslektaşlarının kendisini anlamadığını ifade etti. Ciddiyet havası içinde, onlar gibi olmadığı için

A+A-

TV8 Televizyonu Ankara Temsilcisi Erkan Tan, Başkent'teki gazetecilerden farklı olduğunu belirterek, meslektaşlarının kendisini anlamadığını ifade etti. Ciddiyet havası içinde, onlar gibi olmadığı için pek anlaşılamadığını, onun için de garip ve renkli geldiğini aktaran Tan, “Ankara’daki gazeteciler çok renksiz ve siyah beyaz. Ankara’nın da renge ihtiyacı var. Ben farklıyım, renkliyim ve yeni nesilde böylesini istiyor. Yani Ankara’daki gazetecilerin bir hatası, bir yanlışı var, aslında değişmiş olan ve değişmekte olan ağabeylerini ve ablalarını taklit ediyorlar." dedi.

Cihan Medya Haber Dergisi’ne konuşan televizyonların sevilen yüzü Erkan Tan, unutamadığı anılarını ve tecrübelerini anlattı. Normalde televizyon sunucusu olmayı hayatında hiç düşünmediğini aktaran Tan, mesleği için “Tamamen takdir-i ilahi ve tamamen Allah’ın bir lütfu. Ben yeteneklerim konusunda da öyle olduğunu düşünüyorum. Yani bunlar bana Allah’ın lütfettiği imkânlar ve kabiliyetler. Bende hakkını vermeye çalışıyorum sadece ve ona şükrediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

“ANKARA BENİ ANLAMADI”

'Erkan Tan’la Başkent'te'programı ile farklı bir tarz oluşturduğuna değinen Tan, Ankara’nın bu tarzını çok ta çabuk kabul edemediğini şu sözlerle dile getirdi: “Ankara beni anlamadı. Bir yıl sonra ben bu sabah programında yeni bir tarz oluşturmaya başladım. ‘Diyorlar’ diye ekleyerek gelen soruları, bazen kendi fikirlerimi de sanki soru gelmiş gibi ekleyerek ‘diyorlar’ deyip böyle farklı cümlelerle farklı bir format oluştu. Millet evde birbirine böyle şeyler söylüyormuş, ben bilmiyorum insanlar beni yolda çevirip anlatıyor. Mesela hanıma bir şey söyleyeceğim diyor, kızacak ama veya pek hoşlanmayacağı bir şey, ya hanım şöyle şöyle yapsak mı ‘diyorlar’ ne dersin filan. Ama Ankara bu tarzı pek anlamadı. Çünkü Ankara’nın da oturmuş bir resmiyeti, ciddiyeti, asık suratlılık zanneden bir tarzı var. Ben çok resmi, çok ciddi, çok önemli işleri hep güler yüzlü bir tavırla yaptım. Asla ciddiyetten uzak değildim. Deve dişi gibi adamlarla çok iyi röportajlar gerçekleştirdim. Ama hep böyle güler yüzlü esprili bir tarz yakaladım ve bunu zorladım ve bu da seyrettiriyor. Yoksa siyasilerle yaptığımız programları evdeki eşleri bile seyretmiyor.”

“BENİ PAKETLEMEYE ÇALIŞTILAR”

Anlaşılmadığı dönemlerin kendisi için çok zor geçtiğini vurgulayan Tan, patrona eleştiriler ve şikayetlerin gittiğini dile getirdi. Önceleri patronunun da pek anlamadığını ve riskli bulduğunu ifade eden Tan, sözlerine şöyle devam etti: “Ben üzerime risk alıp bunda devam edince, direnenler, tedirgin olanlar, mesafeli yaklaşanlar hep geri döndü bizi desteklediler. Bizzat Mehmet Nazif Günay arkamda durdu. Bu da Allah’ın bir lütfu. Neden, çünkü gelen adamlar beni paket etmeyi istediler yöneticiler. O bizzat arkamda durdu, destekledi.”

“ANKARA GAZETECİLERİ, GEÇMİŞİ TAKLİT EDİYOR”

 ‘Ankara gazeteciliğini nasıl değerlendiriyorsunuz?’ yönündeki soruya Tan şöyle cevap verdi: “Şu anda bir nesil değişiyor. Medyada yıllarını TV’lerde gazetelerde geçirmiş insanlar ister istemez gidiyorlar. Yeni, farklı isimler geliyor. Ama Ankara’daki gazetecilerde çok renksiz ve siyah beyaz. Ankara’nın da renge ihtiyacı var. Ben farklıyım, renkliyim ve yeni nesilde de böylelerini istiyorlar. Yani Ankara’daki gazetecilerin bir hatası, bir yanlışı var, aslında değişmiş olan ve değişmekte olan ağabeylerini ve ablalarını taklit ediyorlar. Halbuki o artık bitti. Onlar gibi olmaya çalışıyorlar; büyük hata. Değişti onlar. Artık farklı, renkli ve değişik olan günümüzün gazetecisi.”

Tan ile yapılan röportajın tamamı, Cihan Medya Haber Dergisi’nde okunabilir. Aboneliğin yanı sıra tüm NT mağazaları ile Yaysat bayilerinde satışa sunulan dergiye, Turkcell Dergilik'in dijital raflarından da erişilebiliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.