1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Arakan kafilesinde Doğan da yer alıyor
Arakan kafilesinde Doğan da yer alıyor

Arakan kafilesinde Doğan da yer alıyor

İHH İnsani Yardım Vakfı ve Memur Sen İl Temsilciliği’nin öncü olduğu önceki akşam yola çıkan Arakan’a yardım kafilesinde İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan da yer alıyor.

A+A-

Doğan Arakan’ da kalacağı süre içinde doktorluk mesleğini yaparak çocukları muayene edecek.

İHH İnsani Yardım Vakfı ve Memur Sen İl Temsilciliği ortaklığında düzenlenen Arakan için yola çıkıyoruz” kampanyası ile ilgili Eğitim Bir Sen Kocaeli 1 Nolu Şube’de basın açıklaması düzenlendi. Basın açıklamasına Arakan kafilesinde yer alan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’da katıldı. Belediye bütçesinin yanı sıra personelin de desteği ile toplanan 100.000,00 TL’lik sembolik çeki yetkililere teslim eden Doğan Arakan’ da doktorluk mesleğini icra ederek çocukları muayene ve gerekirse tedavi edeceğini söyledi. Basın açıklamasına Doğan’ın yanı sıra; İHH Bölge Başkanı Ruhi Ademoğlu, Memur Sen İl Temsilcisi Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Şahin Yaşlık, İHH Kocaeli Şube Başkanı İsmail Yeşildal, Memur Sen İl eski Temsilcisi ve Ulaştırma Memur Sen Şube Başkanı Mehmet Akkuş ve çok sayıda sendika üyesi ve İHH üyesi katıldı. Arakan’a gidecek kafilede; İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Memur Sen eski İl Temsilcisi ve Ulaştırma Memur Sen Şube Başkanı Mehmet Akkuş, İHH Başkan Yardımcısı Göksel Erim, İHH Gönüllüsü Murat Yazıcı ve Sodexo Müdürü Cantuğ Emre Bozkuş yer alıyor. Kafilede yer alan Doğan Arakan’da 4 gün, diğer isimler ise 6 gün kalacak. Arakan için yardım kampanyası ise 31 Aralık’a kadar devam edecek.

İSLAM COĞRAFYASINDA KAN VE GÖZYAŞI VAR

Kampanya ile ilgili açıklama yapan İHH Bölge Başkanı Ruhi Ademoğlu, “Dünya üzerinde çok fazla kan ve gözyaşı var. Birçok coğrafyada insanlar mazlumiyetlerini kendi başlarına yaşıyor. Ama biz ecdadımızın bize bıraktığı mazlumlarla ilgilenmek ilkesini yeniden üst sıraya yükseldik. Bu bir berekettir. Bu ülkenin zekatıdır. Dünya üzerinde mazlumiyetin bir kimliği yoktur ancak ne yazık ki en fazla kan ve gözyaşı İslam coğrafyasında var. 20 yılı aşkın bir süredir Arakan’ da yaşananları çok iyi biliyoruz. İnsanların gözlerinden çektiği acıyı görebiliyorsunuz. Bu yardımlarla onlara bir nebze yardımcı olabilirsek ne mutlu bize. Arakan diğer bölgeler gibi değil. Gerçekten bir proje üretmek çok kolay değil. Arakan içerisinde bu çalışmaları yapmak çok kolay değil. Bangladeş üzerindeki kamplardan oradaki insanlara ulaşmaya çalışıyoruz” dedi.

Memur Sen İl Temsilcisi Şahin Yaşlık, “Memur Sen ve İHH ile birlikte düzenlediğimiz kampanyalar çerçevesinde, Türkmen Dağı, Suriye, Sri Lanka ve şuan ki Arakan yardımları ile belli bir seviyeye ulaşmış olacağız. Sayın İzmit Belediye Başkan Nevzat Doğan’a bize olan katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Bizim ülkemiz hem mazlum coğrafyanın hem de İslam coğrafyasının abisidir. Bu görev hiçbir zaman bitmeyecek” dedi.

HEKİMLER OLARAK GRUPLAR HALİNDE GİDELİM

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Gerçekten belediye başkanlığım döneminin en istekli yaptığım işlerden birisindeyim. Bunu sadece başkan olarak değil bireysel olarak da yapıyorum. Buna vesile olan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Bangladeş’e daha önce gittim. Açlığın sefaletin olduğu bölgeleri gördüm. Duymak ve okumak başka bir şeydir, Görmek hele ki yaşamak daha farklıdır. Ben oraya iki kimlikle gidiyorum. Bir tanesi bizim inancımız ve tarihi misyonumuz olan Türkiye Cumhuriyeti’nin belediye başkanı olma görevi. Diğeri ise Müslüman bir doktor olarak gitmektir. Biz gücümüz yettiğince bu gayreti göstereceğiz ve bakalım sonrasında ne olacak. Benim personellerim kendi aralarında para topladılar. Biz de belediye olarak bu kısa sürede belli bir miktar bütçe oluşturduk ve yola çıkıyoruz. Ancak bu maddi bütçenin ötesinde orada birkaç insana dokunabilmek bile bir destektir. Bu ziyaretin çok büyük faydası olacağını düşünüyorum. Özellikle ben hekim arkadaşlarıma çağrıda bulunuyorum. Orada çok farklı gruplar var ancak bizde gruplar halinde oraya desteklerimizi sunalım. Orada binlerce insan çok küçük yardımlara muhtaç şekilde bekliyor” dedi.

Ayşegül KALAYCI

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.