1. HABERLER

  2. MEKTUP

  3. Artık daha güçlüyüz
Artık daha güçlüyüz

Artık daha güçlüyüz

Bu kentte yerel basın konusunda önemli yatırım yapan Haldız Grup bünyesinde 2 Ocak 2017 tarihi itibariyle Büyük Kocaeli isimli ikinci bir gazete yayın hayatına başladı.

A+A-

Modern bina müsaitti. Teknik servis kapasitesi yüksekti. Yazı işleri kadrosu açısından da sıkıntı yoktu. Böyle bir denemenin yapılması, ikinci bir günlük gazetenin çıkartılması, en azından denenebilirdi. Ama bu iş, özellikle bu kentte kolay değil. Büyük Kocaeli Gazetesi için çok çaba harcandı. Resmi ilan alma hakkı bile bulunmayan gazetenin bütün yükünü grup üstlendi. Arkadaşlar iyi niyetle çalıştı, bazı güzel haberler de yaptılar. 
Ama yerel gazete yapmak ve oturtmak, marka olmak kolay değildi. Bir de son dönemlerde başta kağıt ve baskı fiyatları olmak üzere, maliyetler çok yükseldi. ÖZGÜR KOCAELİ gibi bir amiral gemisi varken, Büyük Kocaeli’de hala ısrar etmek, artan maliyetlere katlanmak, en azından ticari açıdan akıl karı olamazdı. 
…………………
1 Ekim itibariyle Büyük Kocaeli Gazetesi’nin kağıt baskısı durduruldu. Belki ilerde şartlar gerektirirse, yeniden yayınlanır. Büyük Kocaeli, bundan böyle ciddi ve iddialı bir internet gazetesi olarak medyadaki yerini sürdürecek ve güçlendirecek.
………………….
Büyük Kocaeli gazetesinin kağıt baskısına şimdilik son verildi ama kadrosu dağılmadı. Bu gazete için gerçekten çok önemli çaba harcayan, bu kentte kendini kabul ettirmiş, geniş çevreli bir gazeteci olan Cemalettin Öztürk, ÖZGÜR KOCAELİ bünyesine katıldı. Cemalettin, bugünden itibaren hem günlük köşe yazıları yazacak, hem bu gazete için özel haberler, röportajlar yapacak.
Büyük Kocaeli’den ÖZGÜR KOCAELİ’ye geçen ekip içinde özellikle Serdal Erdal’dan çok umutluyum. Pırıl, pırıl, bu kentte yerel medyanın buluştuğu bütün pisliklerin dışında kalmış, gazetecilik okulu mezunu, son derece saygılı bir genç. Serdal, Metin Karan ve Ali Gündoğdu ile birlikte mutfağın şefleri arasında yer alacak. Belki çok fazla ortalıkta görünmeyecek ama gazeteye dinamizm, hareket getirecek. Metin ve Ali’nin de son zamanlarda çok artan yükünü paylaşacak. 
Büyük Kocaeli’den ÖZGÜR KOCAELİ’ye geçen ve bu gazeteye çok önemli katkı sağlayacağına inandığım bir başka arkadaşımız Didem Köseoğlu. Didem, gözünü budaktan esirgemeyen, her haberin içine cesaretle girebilecek, Kocaeli yerel basınındaki en becerikli, en çalışkan muhabirlerden biri. Bundan böyle Didem’in imzasını da sık sık ÖZGÜR KOCAELİ’deki haberlerde göreceksiniz. 
Bir başka genç muhabir arkadaşımız İrem Demir. Bu işe, Büyük Kocaeli’de başlamıştı. Çok kısa süre içinde herkesin sevgisini kazandı. Mesai mefhumu olmaksızın, haber seçmeksizin çalışan genç ve geleceği parlak bir arkadaşımız. ÖZGÜR KOCAELİ’ye önemli katkı sağlayacağına inanıyorum.
Büyük Kocaeli ile birlikte ÖZGÜR KOCAELİ’ye de zaten önemli katkılar sağlayan, gazetecilik okulu mezunu arkadaşımıza Emre Kurtbay da artık sadece bu gazetenin spor servisi için çalışacak. 
………………..
Elbette Ahmet Serimer yine yıllardır olduğu gibi Perde Arkası sütunlarını hazırlayacak, gazeteye ulaşan bütün bilgilerin ilk adresi olacak. Serimer’in üzerinden muhabirlerin günlük işlerdeki takibini aldık. Artık dış ilişkilere, perde arkasına çok daha fazla zaman ayıracak. Murat Yoldaş, bütün muhabir arkadaşların, hatta editörlerin ağabeyi olarak saygın yerini koruyacak, özel haberlere yönelecek. Çiğdem Armağan ve Kerim Yavuz, Büyük Kocaeli’den gelen ekiple birlikte, gazetenin sokaktaki, kentteki gözü kulağı olacaklar. 
Ben ÖZGÜR KOCAELİ’nin bu ekiple, bundan böyle çok daha iyi gazeteler hazırlayacağına inanıyorum. 
…………….
ÖZGÜR KOCAELİ bu kentin tartışmasız en iyi gazetesi. Ama emin olun çok daha iyi olmamız lazım ve olabiliriz. Daha fazla özel haber, daha fazla ruhla bu gazeteyi hazırlayabiliriz.
Büyük Kocaeli’den ÖZGÜR KOCAELİ’ye geçen arkadaşlarımızla birlikte geçen hafta bir toplantı yaptık. Gazetenin imtiyaz sahibi Recep Haldız da katıldı. Üzerimizde en ufak bir siyasi baskı yok. Ben arkadaşlara, çok özel bir gazetecilik kültürüne geldiklerini, çok haber beklemekle birlikte kesinlikle doğru haberler istediğimi anlattım. ÖZGÜR KOCAELİ’nin 1975’den bu yana yerleşmiş kültürüne her an uygun hareket etmelerini istedim. Başta Cemalettin olmak üzere (kendisiyle eskiden de uzun süre birlikte çalışmıştık), aramıza katılan bütün arkadaşların gözünde heyecanı görebildim. 
ÖZGÜR KOCAELİ’deki dinamizmi, gençliği ve heyecanı sizin de fark edeceğinize inanıyorum. Bu kente yakışan, bu kentin ilgisine, güvenine, sevgisine layık olabilir, tarafsız, objektif ve kimseyi karalamayan gazeteler göreceğinizi size taahhüt ediyorum. Bütün okurlara sonsuz saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

mektup-foto-005.jpg

YENİ ARKADAŞLARIMIZ- Büyük Kocaeli Gazetesi’nden ÖZGÜR KOCAELİ’nin kadrosuna geçen yeni arkadaşlarımız. Soldan itibaren Emre Kurtbay, İrem Demir, Cemalettin Öztürk, Didem Köseoğlu ve Serdal Erdal. Onların gençliği, heyecanı bu gazeteye yeni bir enerji katacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.