1. HABERLER

  2. SPOR

  3. “Asıl kulüpleri bu noktaya getiren nedenleri sorgulamak gerekir”
“Asıl kulüpleri bu noktaya getiren nedenleri  sorgulamak gerekir”

“Asıl kulüpleri bu noktaya getiren nedenleri sorgulamak gerekir”

Dün köşemde hakeme yönelik saldırısından ötürü 42 Evler Körfezspor’u kınayan bir yazı yazmıştım. Takımın teknik sorumlusu İsmail Şişman, gazetemizin internet sitesindeki yazımın altına yorum

A+A-

Dün köşemde hakeme yönelik saldırısından ötürü 42 Evler Körfezspor’u kınayan bir yazı yazmıştım. Takımın teknik sorumlusu İsmail Şişman, gazetemizin internet sitesindeki yazımın altına yorum, daha doğrusu savunma yapmış. Şişman, yazısında tek suçlu olmadıklarını vurguluyor, olayın bu noktaya geliş sürecinin de sorgulanması gerektiğine işaret ediyor. Şişman, “Yeteri kadar nedeniniz varsa her şeyi yapabilirsiniz” diyor. İsmail Şişman’ın mesajı şöyle: ““Yeteri kadar nedeniniz varsa herşeyi yapabilirsiniz sayın hocam. Evet bu olayı ben de kınıyorum ama bu güne kadar görmediğiniz inanmadığınız beklemediğiniz bir davranışı nasıl oluyor da bu kulüp seyircisi yapıyor? Evet, hocam YETERİ KADAR NEDENİNİZ VARSA her şeyi yapabilirsiniz derken bunu açmak gerekir. Cevizin içini açmadıktan sonra hepsinin kabuktan ibaret olduğunu görürsünüz. Bu çocuklara bizler sahip cıkmaya çalışıyoruz ama maalesef yetmiyoruz. Bu mücadele top yekun olmalı. Asıl sorgulanması gereken bu duruma nasıl neden niçin gelindiğidir. Yoksa sadece olaya bakarak yorum yaparsak birçok şeyi gözden kaçırmış oluruz. Ben inanıyorum ki o seyirci dünyanın belki de en iyisidir. Onun bu duruma gelmesini sorgulamazsak hep yanılırız ve de bir günde bütün kanaatler değişir. Lütfen siz de eleştirilerinizi yaparken daha ince bir üslup kullanırsanız bu işlere gönül veren mücadele eden insanların umutlarını yitirmelerine de engel olursunuz. Amacımız belli TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NE yakışır birer insan olmalarına katkı sağlamaktır yoksa bizde oturur bana ne ya biz mi uğraşacağız bu insanlarla diyebiliriz”.

Çağrı Uçar’ı çay içmeye davet ediyorum

Beni tükürdüğümü yalayamamak, birilerini hazmedememek ve iyi giden Kocaelispor’a çomak sokmakla suçlayan Çağrı Uçar’dan ikinci bir mesaj aldım. Sevgili Çağrı Uçar bakın mesajında neler yazmış.”“Benim adım soyadım tamamıyla doğrudur bir üniversite bitirdim ikinciyi okuyorum adım Çağrı Uçar. Beni İzmit merkezde büyük bir kesim tanır. Sizin tanımıyor olmanız sizin probleminiz. Hiç bir şey den korkum olmadığı içinde isim soy isim değiştirme gereği duymadım. Özgür bir ülkede görüşlerimi dilediğim gibi aktardım. Sözde gazetecisiniz eleştirilere açıksınız. O zaman benim yaptığım eleştirileri başka yöne saptırarak diğer bütün Uçar soy isimli aileleri rahatsız etme hakkınız yoktu ama yaptınız. En azından özür dilediniz. Sizinle fikir tartışmasına seve seve girerim. Tabi eleştiriye göğüs gerebileceğinize inanıyorsanız. İyi çalışmalar.”

Bana sallayanlar genellikle isim ve soyadlarını değiştirirler. Ben de buna çok kızarım. Ben ismini yazarak yapıyorum eleştirimi. Bana eleştiri getirenlerden de aynı şekilde isim vererek bunu yapmalarını isterim, beklerim. Sevgili Çağrı Uçar, “Benim hiçbir şeyden korkum yok, özgür bir ülkedeyiz düşüncelerimi dilediğim gibi yazdım” diyor. İşte budur. Keşke herkes onun gibi cesaretli olabilse. Fikir tartışmasını çok severim. Hakkımda olumsuz düşünen, benimle ilgili ön yargısı olanlarla tanışmak, tartışmak isterim. Sevgili Çağrı Uçar’ı karşılıklı birbirimizi tanımak,  fikir tartışması yapmak için gazeteye bekliyorum. Çaylarımızı içer medeni insanlar gibi sohbetimizi ederiz.

Bu karakterli kaptan ve futbolcu grubundan kimse Kocaelispor’un aleyhine bir davranış beklemesin

Kocaelispor’da yaşanan son krizle ilgili Valimizin bir gazetede yer alan “OYUNU BOZDUM” şeklindeki açıklamasını okuduğumda çok şaşırdım. Valimize bir yerden telefon gitmiş. Tesislerde bir oyun oynanıyor, gençleri kaçıracaklar diye. Valimiz de bu ihbar telefonu üzerine gençlerin serbest kalmaması için harekete geçmiş, asgari ücretlerinin yatırılması için talimat vermiş. Gerçekten afalladım bu açıklamaları okuyunca. Aylardır bizim takımdan, gençlerden övgü ile söz ediyoruz, bunlar son derece karakterli çocuklar, kentin onuru için terlerinin son damlasına kadar mücadele ediyorlar diyoruz. Kaptan Serdar’ın ne kadar düzgün, mert bir sporcu olduğunu, Kocaelispor için yapamayacağı fedakarlık olmadığını söylüyoruz. Sonra da kalkıp bu futbolcuların bir oyun içerisinde olduğunu, Kocaelispor’dan kaçmayı planladıklarını düşünüyoruz. Böyle bir şeye inanıyoruz. Şaşılacak iş değil mi?

Serdar izin vermez

Dün yarım saate yakın Serdar ile konuştum. Serdar Vali’nin yaptığı açıklamalara son derece üzülmüş. Öyle ya bir oyundan söz ediyor Valimiz, oyunu bozdum diyor. Serdar takımın kaptanı. Haklı olarak üzerine alınmış. Kendisine ve takımdaki arkadaşlarına bu yönde bir suçlama, yakıştırma yapılmasına içerlemiş. Serdar’ın bu kulüp için neler yaptığını çok iyi biliyoruz. Kocaelispor’a olan aşkının hiçbir şeye değişmeyeceğini de. Ben Serdar’a sonuna kadar kefilim. Kocaelispor’un aleyhine hiçbir işin içinde olmaz, olamaz. Olduğu yerde bu tür oyunların oynanmasına da izin vermez. Valimizi birileri yanlış bilgilendirmiş. O yanlış bilgilendirme çok kötü sonuçlar verebilirdi. Çok şükür korktuğumuz olmadı.

İsteseler giderlerdi

Kocaelisporlu futbolcular 18 aydır para almıyor. Bugün liglerde birçok futbolcu, az biraz alacağı için federasyona gidiyor. Tokatspor’u, Sakaryaspor’u buna örnek gösterebiliriz.  Bizim takımda bugüne kadar tek bir futbolcunun bile federasyona başvurusu olmadı. Serdar’ı, Ali’si, Aydın’ı isteseler ellerini kollarını sallayarak giderlerdi. Bırakın böyle bir girişimde bulunmayı, akıllarının ucundan bile geçmedi.  Bence bu futbolcu grubundan bundan sonraki süreçte böyle bir girişim olmayacaktır. Çünkü onlar Kocaelispor’a tutkulu. Serdar’ın söylediği gibi, hiçbir güç onları buradan kopartamaz. Bunu bir tarafa koyalım. Ve bu gerçeği hiçbir zaman unutmayalım.

Eylem kararları haklıydı

Futbolcuların idmana çıkmama, kampa gitmeme eylemine gelince. Bunu yapmak zorundaydılar. Bu yüzden onlara kimsenin kızmaya hakkı yok.  Kent sesimizi duysun, bir sahiplenme olsun düşünce ve inancıyla böyle bir eylem kararı aldılar. Haklarıydı. İki günlük idman yapmamanın takıma olumsuz bir etkisi de olmazdı. Bunu da düşündüler. Kocaelispor’a zarar vermek gibi bir düşünceleri olamazdı zaten. İki gün idman yapmadılar. Onlar kente, kent büyüklerine mesaj verdiler vermesine ama alan oldu mu onu zaman gösterecek. Dileğimiz alınmış olmasıdır. Ki o yönde duyumlar alıyoruz. Büyükşehir’den bir destek gelecek gibi.  Dün takım yeniden toplandı, çalışmalara başladı. Olması gerektiği gibi. Bu karakterli futbolculardan başka türlü bir davranış beklenemezdi zaten. Onlar için Kocaelispor’un çıkarları her şeyin üzerindedir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.