1. HABERLER

  2. SPOR

  3. ASKF yönetiminden Başkan’a teşekkür ziyareti
ASKF yönetiminden Başkan’a teşekkür ziyareti

ASKF yönetiminden Başkan’a teşekkür ziyareti

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yönetimi geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür ziyaretinde bulundu.

A+A-
Başkanlık makamındaki ziyarete ASKF yönetimi tam kadro katıldı. ASKF Başkanı Murat Aydın, göreve geldiğinden bu yana amatörlere her türlü desteği sağlayan Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkür etti. Son derece samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette konuşan Başkan Karaosmanoğlu, amatör kulüplerin asıl amacının yarışmak değil, gençleri kötü alışkanlıktan uzak tutmak ve ahlaklı nesiller yetiştirmek olduğu vurgusu yaparak, “Kulüplerimiz bu hedef doğrultusunda faaliyetlerini göstersin, biz gereken tüm desteği sağlarız” dedi. 
ASKF HEYETİNİN ZİYARETİ 
Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın ve yönetimi, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti. Başkanlık çalışma ofisinde gerçekleşen ziyarette Başkan Karaosmanoğlu, “Amatöre katkı görevimizdir. Bizler doğrusunu yapıyoruz” dedi. Amatör sporun Kocaeli’nde geldiği durumun özetlendiği toplantıda, geleceğe dönük hedefler de konuşuldu. Kocaeli’nin ülkemizde amatöre katkı ve tesisleşme noktasında ileri noktalara gelmesine büyük katkı sağlayan Başkan Karaosmaoğlu, ASKF yönetiminin ziyaretinde, “Kulüplerimizi insan fabrikası olarak, iyi bireyler yetiştirecek yerler olarak değerlendirmeliyiz. Artı değer üretecek, insanı mutlu edecek hizmetler yapmalıyız. Kulüplerimizin kalitesini yükselteceğiz. Biliyoruz ki, yöneticilerimiz fedakarlık yaparak bu hizmeti ortaya koyuyorlar. Bu sporu seven insanların sayısını çoğaltmalıyız” diye konuştu.
“SAĞLIKLI İNSANLAR YETİŞTİRECEĞİZ”
Başkan Karaosmanoğlu ziyarette, “Meslek sahibi olan hayata iyi hazırlanan eğitimli sporcular yetiştirmeliyiz ve geleceğe iyi hazırlanan bireyler olmalarını sağlamalıyız. Özellikle futbolu meslek olarak gören ve umut bağlayan gençleri düşünerek hayal kırıklığına uğramalarını da önlemeliyiz. Kulüp başkanları ve yönetimi çocuklarımızın elinden tutmalı ve daha çok sahiplenmelidir. Çocuklarımızı bataktan ve pisliğe gitmesinden hep beraber kurtaracağız. Hayatın içerisindeki tüm boşlukları dolduracağız. Bunu kulüplerimiz her mahallede, her bölgede yavrularımızın elinden tutarak yapacak. Bedenen ve ruhen sağlıklı insanlar yetiştireceğiz” dedi.  

“KATKI DEĞİL, GÖREVİMİZ”

2004 yılından itibaren gerçekleştirilen tesisleşme hamlesinin devam ettiği bugünlerde Başkan Karaosmanoğlu, “Kentimiz varlıklı bir şehirdir. Bunu Kocaeli’ndeki spor altyapısıyla da görebiliriz. Güzel şehrimiz tesisleşme noktasında en varlıklı illerden birisidir” dedi.  ASKF Başkanı Murat Aydın da, “Tesisleşmede 81 ilin en önde gideniyiz. Büyükşehir Belediye Başkanımızın katkılarını ve desteklerini tüm Türkiye’deki toplantılarda anlatıyorum” ifadelerini kullandı. Başkan Karaosmanoğlu da, ASKF Başkanı Aydın’ın amatör spora verilen katkı ve desteklerden bahsetmesi üzerine, “Bizler doğruyu yapıyoruz. Ancak bu yaptıklarımız katkı değil, görevimizdir” dedi.

EĞİTİM HAYATLARINA KATKI   

Amatörce yapılan işlerde Allah rızasının olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Çocuklarımız bu ülkenin evlatlarıdır. Hizmet verdiğiniz, emek sarf ettiğiniz sporcularınızın arasından ne güzel insanlar yetişecek. Gençlerimizin tahsillerine de önem verin. Okul hayatları söndürülmesin. Eğitim hayatlarına da katkı sağlamalıyız. Asıl olan eğitimdir” diyerek sözlerini tamamladı. Daha sonra ASKF yönetimi ve Başkan Karaosmanoğlu geleceğe dönük amatör spora yapılabilecek çalışmalar üzerinde fikir alışverişinde bulundular.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.