1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Avukatlar adaylık yarışında
Avukatlar adaylık yarışında

Avukatlar adaylık yarışında

1938 yılında kurulan, Türkiye’nin en köklü barolarından biri olan Kocaeli Barosu’nun 31 nci olağan genel kurulu bugün başladı. Kongre bugün yapılacak yönetim organları seçimiyle sona erecek.

A+A-

1938 yılında kurulan, Türkiye’nin en köklü barolarından biri olan Kocaeli Barosu’nun 31 nci olağan genel kurulu bugün başladı. Kongre bugün yapılacak yönetim organları seçimiyle sona erecek. Kocaeli Barosu kongresi bu dönem tam bir adaylık yarışına sahne oluyor. Başkanlık için 4 aday, Disiplin Kurulu için 10 aday, Yönetim Kurulu için 26 aday, Denetleme Kurulu için 5 aday ve TBB Delegeliği için 7 aday var.

 

Arıkan Veda Etti

845 üyesi bulunan Kocaeli Barosu’nun kongresinde divan başkanlığını Cengiz Sarıbay üstlendi. Çeşitli oda ve dernek başkanları ile Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı’nın da katıldığı kongrede, Başkanlık görevine veda eden Cumhur Arıkan faaliyet raporunu okudu ve veda ederken oldukça duygulandı. Daha sonra meslekte 20 yılını dolduran avukatlara plaketleri sunuldu.

 

Konuşmalar Sert

Baro kongresinde başkan adaylarından önce, dileyen her avukat konuştu. Yapılan konuşmalar oldukça sertti. Son siyasi gelişmelerde baroların dışlandığı, hukuk devletinin sürekli geriye gittiği, baroların işlevini yitirmeye başladığı vurgulandı. Bunun yanı sıra bir avukat, baroların hukuk üretmediğini, avukatların sadece ceplerinin derdinde olduğunu söyledi. Kocaeli Barosu’nda bugün sadece seçim yapılacak, yönetim organları çarşaf listeyle belirlenecek.

 

Baro’da Seçime Girecek Çarşaf Liste:

Başkan Adayları:

İsmail Çömlekçioğlu, Sertif Gökçe, Örfü Köksal, Tamer Solakoğlu.

 

Disiplin Kurulu Adayları:

Arzu Aksoy, Güler Çetin, Çiğdem Demircan, Hakan İnal, İsmail Karakadılar, Nizamettin Kaya, Erden Özdil, Beyhan Savran, Mehmet Tekdemir, Bekir Uz.

 

Yönetim Kurulu Adayları:

Mehmet Akay, Mehmet Akgül, Nuri Almaz, Hakan Ruşen Arda, Salih Balcıoğlu, Hakan Çelikkeser, Cahit Çiftçi, Alper Doğan, Adnan Duman, Songül Erdem Özbek, Özgür Eryıldırım, Melek Salih Fırat, Mehmet Gül, Bahar Gültekin Candemir, Uğur Güngör, Harun Kaya, Nefise Koç Çelik, Süreyya Koşar, Oktay Köse, Nizamettin Özaydın, Hilal Sakaoğlu, Neşe Sarıer, Tuygun Serdar, Ali Yıldırım Sezer, Doğu Sosun, Ahmet Şahin.

Denetleme Kurulu Adayları:

Halil Demiral, Hürrem Güner, Hasan Kılıç, Bülent Kocata, Ümit Yılmaz.

TBB Delege Adayları:

Cumhur Arıkan, Himmet Kuşçu, Mustafa Okçu, Hüseyin Öğütçen, Ali Taşkaya, Kenan Uzun, İlter Yılmaz.

Çetin Gürol

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.