1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ayıplı bir tayin
Ayıplı bir tayin

Ayıplı bir tayin

Haberi birlikte okuyalım! “Balyoz tutuklusu albayın bankacı eşi Ankara'dan İstanbul'a tayin istedi. Amacı kocasına daha yakın olmaktı. 1428 km. uzaktaki Ardahan'a gönderildi. Albay Dursun Çiçek, "İrti

A+A-

Haberi birlikte okuyalım!..

“Balyoz tutuklusu albayın bankacı eşi Ankara'dan İstanbul'a tayin istedi. Amacı kocasına daha yakın olmaktı. 1428 km. uzaktaki Ardahan'a gönderildi. Albay Dursun Çiçek, "İrtica Eylem Planını"nı hazırladığı iddiasıyla 16 ay önce tutuklandı. Tutuklanma gerekçesi olarak gösterilen delillerin "düzmece" olduğunu iddia etti, defalarca tahliye istedi ama tahliye edilmedi. Albay Çiçek'in eşi Gülsen Çiçek ise 30 yıllık bankacı. Bir kamu bankası olan Ziraat Bankası'nda 7 yıldır müdürlük görevini yürütüyor. Eşinin duruşmasından önce bankanın Ankara Yenişehir'de bulunan en büyük şubesinin müdürlüğünü yürütüyordu. Eşinin tutuklanmasının ardından, büyük şubeden alınıp Ankara'nın Ümitköy semtinde bulunan daha küçük bir şubenin müdürlüğüne getirildi. Hasdal Askeri Cezaevi'nde tutulan eşini ancak hafta sonları ziyaret edebilen Gülsen Çiçek, maddi olanaklarının kısıtlı olması ve hafta sonu gidip-gelme zorlukları nedeniyle İstanbul'da bir bankaya atanması için dilekçe verdi. Gülsen Çiçek, İstanbul'a atanmayı beklerken, tayin emri de geldi. Ancak, o İstanbul'a atanacağını beklerken, İstanbul'a 1428 kilometre uzaklıkta bulunan, Ardahan'ın küçük ilçelerinden Hanak'daki banka şubesine müdür olarak atandığım öğrendi. Bir yanlışlık olup olmadığını öğrenmek istedi. "Bir yanlışlık yok. Deneyimli ve başarılı banka müdürümüz olduğunuz için sizi Ardahan-Hanak Şubesi'ne müdür olarak atadık" dediler. Gülsen Çiçek, aldığı bu yanıtla yıkıldı. Yıllarca emek verdiği kurumdan adeta zorla emekli edilen Gülsen Hanım, maddi sorunları nedeniyle çalışmak istiyor ancak eşine de yakın olmayı amaçlıyordu. Atandığı banka yetkilileriyle görüşen ve bankanın çalışmaları hakkında da bilgi alan Gülsen Çiçek'in bu atamasını bir mesai arkadaşı SÖZCÜ'ye şöyle anlattı: "Eşinin durumu nedeniyle hepimiz Gülsen Hanım'a üzülüyorduk. Eşine biraz yakın olabilmek isterken, şimdi en uç noktaya tayin edildi. Böyle bir tayini asla hak etmemişti. Biz de bu durumu hayretle karşıladık. Bankamızın, zor durumda olan bir çalışanına bir darbe indirmek, onu emekliye ayrılmak için yaptığı uygulama son derece yanlış bir yöntem. Bu olay, hepimizi fazlasıyla üzdü. Gülsen Hanım, büyük-küçük şube ayrımı yapmadan, sadece eşine yakın olabilmek için tayin isterken başına bir de bu geldi. Kendisiyle 4 koldan uğraşıldığı anlaşıldı." Albay Çiçek'in avukat olan kızı İrem Çiçek, annesinin tayinini Ardahan'ın Hanak ilçesine çıktığını doğruladı. Annesinin son yaşananlar nedeniyle son derece üzgün olduğunu söylemekle yetindi.”

Okudunuz mu?

Ne anladınız peki? Nasıl yorumlayacaksınız böyle bir tayini ve uygulamayı? Hangi akıl ve hangi vicdana sığdıracaksınız?

Henüz ortada bir şey yok ama, var sayın ki Dursun Çiçek suçlu bulundu ve mahkum oldu. Burada eşinin suçlanmasını, cezalandırılmasını içinize sindirebiliyor musunuz?

Yalnızca bu olay bile nerelere geldiğimizin, nerelere götürülmeye çalışıldığımızın önemli bir kanıtıdır…

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.