1. YAZARLAR

  2. M.Zeki CANŞİ

  3. “AYLAN” VE “UMRAN”
M.Zeki CANŞİ

M.Zeki CANŞİ

Yazarın Tüm Yazıları >

“AYLAN” VE “UMRAN”

A+A-

“Aylan” ve “Umran”, bu iki isim sizlere neyi hatırlatıyor?
Evet, bu iki simge isim, petrolün şehvetine kapılan gözü dönmüş küresel haydutların petrol sevdası uğruna kurban ettikleri minik bedenler… 
Dün "AYLAN" bebek, bu gün "UMRAN" bebek, yarın kim bilir hangi bebekler?
Bebeler umurlarında mı petrol sarhoşu gözü dönmüş vampir küresel haydutların?
Kendi türettikleri "IŞİD" belasını bahane ederek, binlerce kilometre öteden gelip leş kargaları gibi petrole konmaya çalışan bu zalimler güruhuna "dur" diyecek, onların bu suçuna ortak olmayacak ve ayeti kerimede ifadesini bulan "Allah için adaletle Hakkı üstün tutan şahitlerden olacak" kimseler yok mu?
Vicdanları kurumuş, kalpleri katılaşmış, kulakları sağır ve gözleri ise, kan ve petrolden başka hiç bir şeyi görmeyen bu haramzadelerin daha ne zamana kadar zulümlerine ve talanlarına seyirci kalıp ortak olacağız?
Evet, IŞİD bahane; petrol şahane...
Hiç kimse kusura bakmasın, eğer bu gün yeryüzünde terör ve şiddet sarmalı her yeri kasıp kavuruyorsa, temelinde ülkeleri idare eden kimi zalim yöneticilerin zalimane tavırları, despotik idare tarzları ile başkalarının hak ve hukukunu gasp etme ve çiğneme ameliyesi yatmaktadır. 11 Eylül ve Paris saldırıları ile benzeri saldırılar bunun en canlı örneğidir. 
Herkes, hesaba çekilmeden evvel kendisini hesaba çekmeli, ben ne yapıyorum?  Sorusunu kendi kendisine sormalı ve yapıp ettiklerinin ne kadarı hakka ve hukuka uygun olduğunu sorgulamalıdır. Karşı tarafı suçlamak kolaydır. Önemli olan biz nerede duruyoruz? Neler yapıyoruz ve bizim yapıp ettiklerimizden insanlar ne kadar memnun ve hududullah’a ne kadar uygun? Sorusunu kendi kendimize sormalıyız. 
Moderniteden dem vurarak dünyayı cehenneme çeviren ve şeytani projelere imza atan başta ABD olmak üzere, batı ve batıl toplumu kendilerine stepne olarak yanlarında bulundurdukları kimi İslam ülkelerinin kukla yöneticileri ile birlikte insanlık onurunu paspas gibi çiğnemektedirler. Adeta bir taşla iki kuş misali. Hem din kardeşlerimizi hunharca katlediyorlar ve hem de yer altı ve yerüstü zengin kaynaklarını talan ediyorlar. Bunu da İslam ülkelerinin kukla yöneticileriyle işbirliği içerisinde yapıyorlar. 
Bakar mısınız Saddam’lara, Mübarek’lere, Kaddafi’lere, Sisi ve İbadi’lere? Kimisi ihanet çemberi içerisinde debelene debelene öldürüldüler; kimisi de aynı yöntemlerle ölüm sırasını bekliyor. Hepsini de azdıran, azdırıp da halklarının başına musallat eden ve ardından da zillet ve meskenet içerisinde geberten ve gebertecek olan bizatihi bu küresel haydutlardır. 
Bu küresel haydutlar, Kerkük ve Musul halkını çok mu seviyorlar? Bu güne kadar sadre şifa olacak hangi dertlerine derman olmuşlar? Hangi yaraya merhem olmuşlar? Bir tek dertleri var o da PETROL! 
Allah, zalimleri ve paydaşlarını zulümleriyle birlikte haşreylesin...
 

Bu yazı toplam 1707 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.