1. YAZARLAR

  2. Alaettin KÖKSAL

  3. AYNI HEDEFE ATIŞ YAPANLARA DİKKAT
Alaettin KÖKSAL

Alaettin KÖKSAL

Yazarın Tüm Yazıları >

AYNI HEDEFE ATIŞ YAPANLARA DİKKAT

A+A-

Ülkemizin kalkınmasını, milletin maddi ve manevi refahını istemeyen şer güçler, Sayın Erdoğan’ın şahsında ülkemizi ve milletimizi hedeflerine koymuşlardır.  Hedeflerine koydukları ülkemizi, zayıflatmak ve milletimizin moral değerlerini bozmak için siyasi, sosyal, ekonomik, hukuki, askeri ve kültürel alanlarımızı tahrip etmek gayesiyle,  ellerinden gelen tüm zehirli oklarını, alçakça ve ahlaksızca ülkemiz ve milletimizin üzerine attıklarını görmeyenimiz yoktur. 
Bu durumu gören ve antiemperyalist olduklarını söyleyen, sözde bazı sosyal demokrat partiler,  aynı zihniyete mensup bazı sendikalar, dernekler ve sivil toplum örgütleri, söylemlerine dikkat etmelidirler.   Sözde aydın, yazar ve sanatçı olduklarını ileri süren kimi insanlar ve özelikle bazı milli görüşçüler, iktidara karşı yaptıkları muhalefetin ülkeye ve millete faydalı olup olmadığını, akli selimle düşünerek masaya yatırmalıdırlar.  
Basit siyasi getiriler uğruna, ülkemizin cumhurbaşkanını ve iktidar partisini, bilgisiz, belgesiz, tutarsız, fütursuzca ve haksız bir şekilde yalan ve iftiralarla muhalefet etmeye çalışan yerli siyasetçilerimiz ve aydınlarımızın dolaylı veya dolaysız bir şekilde, ülkemiz üzerinde hain emelleri olan şer güçlere yardım ettiklerini anlayamayacak kadar basiretsiz olamazlar.  Bilinçsizce yapılan her türlü muhalefetin adına gaflet, bilinçli bir şekilde yapılan her türlü muhalefetin adına ihanet denir.
Unutmayalım bu milleti bölmek isteyen şer güçler ve onların maşası olan yerli işbirlikçiler ne yaparlarsa yapsınlar, gayelerine ulaşamayacaklardır. Şer güçler er veya geç İslam coğrafyasından çekilip gittiklerinde, yerli işbirlikçiler burada kalacaktır ve yaptıklarına pişman olacaklardır. Düşman; bir ülkeyi işgal ettiğinde önce kendine yardım edenleri yok ederek işe başlarlar, daha sonra zenginlerin malını ve canını alarak, fakir fukaraya gözdağı verirler. 
 Hiçbir şart altında esareti kabul etmeyen şuurlu müslümanların,  düşmandan korkmadıklarını, şehit olmak için ölüme düğüne gider gibi gittiklerini çok iyi bilen düşman,  mü’minlerle karşı karşıya gelip zarara uğramaktansa, Lawrence kılıklı kuzu postuna bürünmüş din adamları yetiştirerek veya satın alarak müslümanların manevi gücünü zayıflatmak için aralarına fitne sokmaya çalışırlar.
Ne yazık ki düşmanın bu sinsi planlarına, çok az sayıda olsa da, iyi veya kötü niyetle, bilerek veya bilmeyerek, ücretli veya ücretsiz bir şekilde alet olanlar da vardır.  Bilindiği gibi hiçbir müslüman esareti kabul etmez. Tedbiri ihmal etmez.  Zaferden değil, seferden sorumlu olduğunu bilerek, elde mevcut olan tüm tedbirlerini alarak Yüce Allah’a tevekkül eder.
Siyasi konularda farklı düşüncelere sahip olan milletimiz, milli meselelerde tek vücut halinde hareket etmesini bilen bir millet olduğumuzu tarihin değişik zamanlarında tüm düşmanlarımıza gösterdik ve gösteriyoruz. Kürt kökenli bazı milletvekilleri, Afrin operasyonunun durdurulması için, NATO’yu göreve çağırmaları, Kürt halkını meydanlara çıkarak eylem yapmalarını isteyenlerin bu tutumu, ihanet değilse büyük bir gaflettir. Dinine vatanına bağlı şuurlu Kürt halkı bu şuursuz çıkışlara baskı ve dayatmalara, tarih boyunca pirim vermedi bundan sonrada vermeyecektir.  Büyük şeytanın ve şeytanların hain planlarını, müslüman Kürt halkının kandırılmış evlatları Mehmetçiğin yanında saf tutarak bozacaktır. 
Unutmayalım ki, Türkiye cumhuriyetinin vatandaşları değişik ırklara, renklere ve dilleri sahip olan insanlardan müteşekkildir. Bu insanları bir araya getiren kaynaştıran ve ümmet bilincini aşılayan İslam dinidir. İslam dinine inanan insanların, Kitabı Kur’an, peygamberleri Hz. Muhammed (sav) kıbleleri Beytullah, mukaddes şehirleri ve manevi değerleri aynı olan bu insanları birbirinden ayırmanın tek yolu İslam’dan uzaklaştırmaktır. Şer güçler tarih boyunca bu oyunu oynadılar, lakin istedikleri manada başarılı olamadılar olamayacaklardır.  Nöbet değişimi yaklaşırken, İslam ümmeti aslına özüne çok hızlı bir şekilde dönmektedir. Bu dönüşü gören şer güçler ve yerli işbirlikçiler, ne kadar zırlasalar da bu dönüşü durduramayacaklardır.  
Rahmetli Erbakan hocamız, ayakta uyuyan uyurgezerleri uyandırmak için “Ey gafiller uyanın” derken kimlere hitap ettiğini şimdi çok daha iyi anlıyoruz. Şer güçlerin ve onların uzantısı olan yerli işbirlikçilerin, Erbakan hocamıza ve manevi değerlerimize saldıranları unutanlar,  ne acıdır ki, Sayın cumhurbaşkanımıza, aynı kalıptan çıkan cümlelerle muhalefet ettiklerine şahit olmaktayız.  Mesela; CHP Genel başkanı “ Türkiye siyasi ve ekonomik olarak Osmanlının son dönemini yaşıyor, milli dediğiniz delikli bir silah yaptın mı? HDP’liler de seni başkan yapmayacağız” gibi benzeri çok şeyler söylüyorlar.
Üzülerek ifade edelim ki benzer ifadelerle AK partisini eleştiren Saadet partisi genel başkanı, Sayın Temel Karamollaoğlu 23-Ocak-2018 tarihinde Adana ilçe kongresinde özetle şu tutarsız cümleleri kuruyordu. [“Rahmetli Erbakan hocanın kurduğu tüm fabrikalar, AK Partisi iktidarında kapatıldı. Sanayileşiyoruz diyorlar, helikopter, tank, füze yaptık diyorlar, 2023 milli uçağımızı uçuracağız diyorlar. Afrin operasyonunda milli ve yerli silahlarımızı kullanıyoruz, yerli yazılımlarımız yaptık diyorlar.  Bu söylediklerini yapman için, metalürji, çelik ve elektronik sanayiye sahip misin? Yol köprü tünel yaptık diyorsunuz. İktidara geldiğimizde bütün bunları durduracağız yeniden fabrikalar kuracağız. Yeter artık milleti aldatmayın ekonomide dış politikada iflas ettiniz…”] 
Bu gibi ve benzeri cümlelerle Sayın Erdoğan’ı eleştiren genel başkana, doğru ve isabetli eleştiriler yapması için, 16-Ocak-2018 tarihinde 15 sayfalık bir rapor yazıp kendilerine gönderdim. Bu raporu önümüzdeki haftalarda yayınlamayı düşünüyorum.  Türkiye de yaşamayan ve Türkiye hakkında hiçbir bilgisi olmayan bir insan, sayın genel başkan gibi konuşamaz.    
Biliniz ki, rahmetli Erbakan hocamızın kurduğu fabrikaları 1980 ihtilalini yapanlar kapatmıştır.  Zahmet olmazsa rahmetli Erbakan hocamızın hazırladığı ve kamuoyuna açıkladığı “İKTİDARDA BİR YIL” kitabındaki projelere bir göz atarsanız büyük bir yanlıştan döneceğinizi umarım. Hocanın yapmak istediği projeleri yapan ve yapmaya çalışan AK partisine, dolayısıyla Erbakan hocamıza muhalefet yapmaktan sakınmış olursunuz.
Saadet partisinin yetkileri AK partisini eleştirirlerken, kullandıkları cümleleri gözden geçirmelerinde fayda vardır.  Milli ve yeril düşünen milli görüşçüler, bugüne kadar batılıların ve batı âşıklarının ağzıyla konuşmamışlardır.  Ülkemizin milli menfaatleri için “ Hayra motor, şerre fren” oldular. 
Erbakan hocamızın vefatıyla bocalayan Saadet partisinin bir kısım yetkilileri, milli görüş zihniyetine uygun olmayan siyasi çıkışları nedeniyle, doğru çizgi üzerinde yürümeyi beceremediler.  Saadet partisinin bazı yetkilileri kaptansız kalınca, yıllarca yürümekte oldukları yol üzerinde acemice zikzaklar çizerek, milletin kendilerine olan güvenlerini zayıflattılar.

Alaettin  KÖKSAL

Bu yazı toplam 1261 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
2 Yorum