1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. “Bacasız sanayi gelişmeli”
“Bacasız sanayi gelişmeli”

“Bacasız sanayi gelişmeli”

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Erkan Ayan, Doğu Marmara'nın sanayide yakaladığı başarıyı turizmde yakalayamamasının büyük eksiklik olduğunu söyledi. Ayan, turizmin geli

A+A-

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Erkan Ayan, Doğu Marmara'nın sanayide yakaladığı başarıyı turizmde yakalayamamasının büyük eksiklik olduğunu söyledi. Ayan, turizmin gelişmesi için yeni projeler hazırlayacaklarını ifade etti. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Erkan, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan 'Marka Kent Stratejik Kalkınma Planı' taslak çalışmasının sonuçlandığını ve eyleme geçeceğini açıkladı.

Plan incelendi

Söz konusu plan Kent markalaşması, marka değerleri, turizm ve markalaşma stratejileri alanlarında uzman geniş bir ekip tarafından yaklaşık 5 ayda hazırlandı. Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce ve Yalova'da 9 bin fotoğraf çekilerek hazırlanan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Marka Kent Stratejik Kalkınma Planında, Marmara'nın göz ardı edilen turizm ve marka değer zenginliğini ve potansiyelini ortaya çıkaran bir çalışma olma özelliğini taşıyor. Marka Kent Stratejik Kalkınma Planı için Eko turizminden kıyı turizmine, kış turizminden golf turizmine, sanat turizminden yat turizmine kadar onlarca ana başlıkta birçok marka değer ve turizm alanını yerinde incelendi.

Gururluyuz

MARKA Genel Sekreteri Erkan Ayan, Doğu Marmara'da bulunan illerde yer alan Akçakoca, Yalova Termal gibi bazı bölgeler bir zamanlar Türkiye'nin en cazip turizm ve şifa merkezleri olmalarına rağmen, turizmden çok sanayisi ve tarımı ile anıldığı söyledi. Ayan, "Doğu Marmara'nın sanayi ve tarımda bu kadar gelişmesi, Kocaeli'nin ülke gayrisafi milli hasılasına yaptığı 5. 1'lik katkı, Bolu'daki tavukçuluk sektörünün Türkiye beyaz et ihtiyacının yüzde 38'ini karşılaması, Yalova'nın Türkiye çiçek ihtiyacının yüzde 15,2'sini sağlaması ile elbette gurur duyuyoruz." dedi. Sanayi alanında yakalanan başarının mutluluk verici olduğunu ifade eden Ayan, "Bu başarının bacasız sanayi olarak da adlandırılan turizm sektörüne hak ettiği ölçüde yansımaması çok büyük bir eksikliktir. Bu eksikliğin giderilmesi için elimizden geleni yapacağız" şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.