1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Bahçeşehir geleceğin eğitimine hazırlanıyor
Bahçeşehir geleceğin eğitimine hazırlanıyor

Bahçeşehir geleceğin eğitimine hazırlanıyor

İlimizin en başarılı eğitim kurumlarından Kocaeli Bahçeşehir Koleji, ‘Geleceğin eğitimi, eğitimcinin geleceği’ konulu bir sempozyum organize etti. Sempozyum iki gün sürdü

A+A-

Sadece ulusal eğitimi değil, yerel, bölgesel ve küresel eğitim sistemlerini de yakından takip eden Kocaeli Bahçeşehir Koleji, 21. yüzyılın gereklerine göre ve geleceğin bugün olduğu bilincinden hareketle ‘Geleceğin eğitimi, eğitimcinin geleceği’ konulu bir sempozyum organize etti. İki gün süren sempozyum; AB 2020 hedefleri ve 2023 eğitim vizyonu kapsamında hazırlanan 2019-2023 Stratejik Planı’nda yer verilen ‘Kocaeli’de kapsamlı bir eğitim sempozyumu düzenleme’ stratejik hedefininin yerine getirilmesini sağladı.

FARKLI BİR YOLCULUK

Yalnızca kendilerini, okul öğrencilerini yetiştirmek, geliştirmek ve donatmakla geleceği yaratıp uygar ulusların bulunduğu noktaya erişilemeyeceğini vurgulayan Kocaeli Bahçeşehir Koleji Müdürü Mahmut Kalcı, “Biz ilimizdeki, bölgemizdeki ve ülkemizdeki tüm meslektaşlarımızın gelişimlerine katkı sağlamak ve çocuklarımızı gelişime açık, iletişim becerisi güçlü, dünya ile yarışan birer birey olarak yetiştirmek için ne kadar katkı sunabiliriz, ne kadar yararlı olabiliriz düşüncesinden hareket ederek Eğitimde Kalite ve İşbirliği Platformu EKİP ile güçlü içeriklerle yapılandırılmış atölyelerin hakim olduğu bir eğitim yolculuğuna çıktık.

ELİMİZ TAŞIN ALTINDA

Farklılaştırılmış eğitim yöntemlerini aktarabildiğimiz, şiddetsiz ve insana saygı duyan yaklaşımların sunulduğu, eğlenceli ve öğrenen sınıflarda mutlu çocuklar yetiştirmenin mümkün olduğu içeriklerle ve öğretmenlerimizin akademik alanlarıyla donatılmış olarak hazırlanan atölyeler, her biri kendi alanında uzman değerli katılımcı ve panelistler tarafından sunuldu. Matematik dersinde ezberin bir kenara konularak korkulmayan ders haline gelebilmesi ve eğitimde hedeflenen 2023 vizyonuna ulaşılabilmesi için ne yaparsak, ne kadar yaparsak kardır düşüncesinden yola çıkarak sadece elimizi değil, yüreğimizi de taşın altına koyduk” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Kocaeli Bahçeşehir Koleji Müdürü Mahmut Kalcı konuşmasını şöyle tamamladı: “Bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğümüz bu sempozyumu ilimizde gerçekleştirmemizde bizimle birlikte olan EKİP Kurucusu Fatih Akdoğan ve EKİP üyeleri Maarit Rossi, Prof. Dr. İnayet Aydın, Doç. Dr. Ebru Oğuz, Kocaeli Sanayi Odası, Kartepe Belediyesi ve iki gün boyunca ‘Bana Sor’ tişörtleriyle gelen misafirlerimize yol gösteren öğrencilerimize teşekkür ederiz.”

ogretmenlere-yonelik.jpgrenkli-egitimler.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.