1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Bahçeşehir’de “Geleceğin Eğitimi” konuşuldu
Bahçeşehir’de “Geleceğin Eğitimi” konuşuldu

Bahçeşehir’de “Geleceğin Eğitimi” konuşuldu

Eğitimde kaliteyi daha da arttırmak adına çabasını arttıran Kocaeli Bahçeşehir Koleji’nde eğitim komisyonu tarafından düzenlenen ilimizdeki eğitimcilere yönelik ve iki gün sürecek olan “Geleceğin Eğitimi, Eğitimin Geleceği” sempozyumu başladı

A+A-

Eğitimde Kalite ve İş Birliği Platformu (EKİP) ile yapılan işbirliğiyle düzenlenen sempozyum kapsamında okulda 35 farklı atölye çalışmaları yürütüldü. “Matematikte ezberi kenara bırakın” diyen dünyaca ünlü Fin matematikçi Maarit Rossi de öğretmenlerle buluştu. Programa İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesinden Prof. Dr. İnayet Aydın, Bahçeşehir Koleji Okul Müdürü Mahmut Kalcı, Mimar Sinan Üniversitesi Eğitim Fakültesinden Doç. Dr. Ebru Oğuz ve çok sayıda öğretmen katıldı.

protokol-(4).jpeg

“KOCAELİ’DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Bahçeşehir Koleji Müdürü Mahmut Kalcı, “Küresel dünyada yenilikçi toplum yaratmanın yolu eğitimden geçer. Bilgi güçtür ve paylaştıkça çoğalır. Gelişen dünyada eğitim sistemi içerisinde geleceği yaratanlardan olmak değerlerimiz açısından çok önemlidir. Eğitimde sürdürülebilir bir yaklaşımın oluşturulması bizim arzu ettiğimiz noktadır. Eğitimde akıllı büyüme, sürdürülebilir büyüme ve kapsayıcı büyüme çok değerlidir. İnsan kaynaklarımızı verimli kullanmalıyız. Bugün sadece eğitimi değil, eğitimcinin de geleceğini konuşacağız. Mutlu sınıflar yaratma modellerini göreceğiz. 350 atölye katılımcımızı okulumuzda ağırlamaktan mutluyuz. Yine Kocaeli’de bir ilki gerçekleştiriyoruz” dedi.

fehmi-rasim-celik-(1).jpeg

“ÖĞRETMEN EĞİTİMİN ASLİ UNSURUDUR”

Kalcı’nın ardından kürsüye gelen İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, “Geleceğin geçer akçesi bilişimdir. Buna ayak uyduranlar bu yüzyılın sahibi olacaklar. Yarının dünyasında söz sahibi olmak için teknolojiyi üreten ülkeler arasında bulunmak mecburiyetindeyiz. Makineleşme tuzağına da düşmemeliyiz. Bakanlığımızın temel hedefi çağın becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanların hayrına kullanacak ahlaklı gençler yetiştirmektir. Öncelik budur. Bunu başarmanın en önemli yolu öğretmenlerimizin eğitimidir. Öğretmen eğitimin asli unsurudur” şeklinde konuştu. Protokol konuşmalarının ardından Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesinden Prof. Dr. İnayet Aydın tarafından mesleki etik konusunda sunum yapıldı.

İKİNCİ GÜN PROGRAMI

09.30 – 11.00: PANEL

Eğitmen/ Araştırmacı Dr. Özge Demir – Çocuklar İçin Felsefe Paneli

Orff-Schulwerk Elementer Müzik ve Hareket Eğitimcisi İlkay Nişancı

CNVC Uluslararası Sertifikalı Şiddetsiz İletişim Eğitimcisi Deniz Spatar

Yaratıcı Drama Eğitmeni Gökhan Karaosmanoğlu

Hikaye Anlatıcısı ve Eğitmeni Songül Bozacı

11.30 – 12.15

Maarit Rossi – En Sevdiğim Ders Matematik

EKİP kurucusu Fatih Akdoğan

12.15 – 12.30

Orff Çalışması Beden Perkusyon

13.30 – 15.00

Atölyeler

17.00 – 17.45

Kapanış konuşmaları

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.