1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bahri Odabaş’tan veryansın
Bahri Odabaş’tan veryansın

Bahri Odabaş’tan veryansın

Marmara Sanayici ve İşadamları Derneği (MARSİAD) kurucusu olan, bir süre önce yapılman seçimde bir oy farkla başkanlığı eski İKM başkanı Okan Oktay’a devreden Bahri Odabaş, yeni yönetimin şahsı ile ilg

A+A-

Marmara Sanayici ve İşadamları Derneği (MARSİAD) kurucusu olan, bir süre önce yapılman seçimde bir oy farkla başkanlığı eski İKM başkanı Okan Oktay’a devreden Bahri Odabaş, yeni yönetimin şahsı ile ilgili bir süre önce ileri sürdüğü iddiaları yalanladı.

Kartepe Köseköy Hacı Mustafa Mahallesi Bağdat Caddesi Kurs Sokak, No:17 adresinde bulunan kendisine ait aile şirketi olan Tuna Gıda A. Ş.’de basın açıklaması yapan eski başkan Odabaş, kendisiyle ilgili ihraç kararı veren yeni başkan ve yönetimle ilgili sert açıklamalarda bulundu.

MARSİAD’I DÜNYAYA TANITTIM

Hayatı boyunca yüz kızartacak hiçbir iş yapmamaya çalıştığını belirten Bahri Odabaş, hesabını veremeyeceği hiçbir iş de yapmadığını dile getirdi. Bahri Odabaş, yaptığı basın açıklamasında şunları dile getirdi:

“- Şu anda basın açıklamasını Sayın Okan Oktay ve 3 arkadaşı gibi zirvede teslim aldığı

9 yıllık ciddi bir kurumu, 2,5 ayda oturduğu masa ve sandalyeler dahil her şeyi hacizli bir mekanda değil, tapusu şahsıma ait, alın terlerimle sahip olduğum fabrikamda yaptığım için şükrediyorum. Avukatları da kendilerine benzemiş ki, haczedilen eşyaların tamamının haciz anı değil her zaman boşaltılabileceğini kimsenin bilmediğini zannediyor.

MARSİAD’ı kurduğum 9 yılda neler yaptığımızı bütün dünya biliyor. Şu kadarını ifade etmem lazım. Önyargısız ve vicdan sahibi herkes bilir ki MARSİAD Sivil Toplum anlayışında tabuları yıkmış, ezberleri bozmuş, ciddi bir zihniyet değişimi ve dönüşümünü gerçekleştirerek yıllarca birbirine düşman olan kişi ve kurumların bir araya gelmesine ciddi katkılar sunmuştur. Bunun en açık örneğini bir hafta sonra 14’üncüsünü gerçekleştireceğimiz Kent Bayramlaşması’nda görürsünüz. Mülkiye Can’ın 2 yıldan beni Marsiad’da çalıştığını basın ve yayın kuruluşları, onlarca Sivil Toplum kuruluşu başkanı, Marsiad üyeleri dahil yüzlerce kişi bilirken Oktay, kendisine çay dahil gerekli hizmetler için aylarca yararlandığı kişiyi tanımadığını iddia ediyor. Doğrusu acıyorum”

BELGELER KENDİLERİNDE

Fındık Dünyası projesinin Marsiad projesi olduğunu, anlatan Bahri Odabaş, “O zaman yapı kapı dolaşarak ayda 500 TL vererek projeye ortak etmek istediğimiz, kendileri dahil onlarca insandan sadece 5 kişi bulabildik. Onun da 2’si bizi yarı yolda bıraktı. Fakat zarar eden şirketin hisselerini fabrikamı ipotek ederek topluca ödedim. Projenin başlamasına sebep olan arkadaşlarımı her zaman şükranla yad ediyorum. O zaman 20 bin TL ödemişlerdi. Şimdi şirketin değeri 400 bin TL. Bir hafta içinde ortak olmak isteyen bu değerden ortak olabilir. Ayrıca belediyenin tahsis ettiği yerde kendi meyve suyu sattıkları kabin zarar ettiği için kaldırdı. Biz 8 ay sürekli zarar ettik. Şimdi ise diğerlerin bir bölümünü karşılayabiliyoruz. Ticaret cesaret ister. Yürekleri varsa bu güne kadar 60 bin TL para harcadık. Hiç kar etmeden isteyene hemen devredebiliriz. Onlara 1 hafta süre” diye konuştu. Odabaş, bunlarla ilgili yönetim kurulu toplantı tutanağı, marka tescil belgesi, derneğin tüm borçları ile ilgili Okan Oktay ve Esat Şen’e belge verilmediğini anlattı.

MARSİAD ÇOCUĞUM GİBİ

Marsiad eski Başkanı Bahri Odabaş, Marsiad’ın kendi çocuğu gibi olduğunu dile getirdi, “Hangi baba çocuğuna en küçük bir zarar gelmesini ister. Ancak her şeyden çok ihtiyaç duyulan bir uzuv, kangren olmuşsa vücudun bütününü kurtarmak için o uzvu kesip atmak zorunda kalırsınız. Maalesef bu arkadaşların hepsi benim üye yaptığım arkadaşlardır. Hepsine hayati iyiliklerim olmuştur. Onların da üye olmakla hiçbir iş yapmasalar da Marsiad’a katkı sunmuşlardır. Artık Marsiad’ın kangreni haline geldiler. Lütfen daha fazla Marsiad’a ve kendilerine zarar vermeden; ya borçların tamamını ödeyerek,veya bırakarak problemlerin çözümünde yardımcı olsunlar. Ben 9 yılda toplam 200 bin TL civarında para, 9 yıl zaman, yüzde 90 fabrikamın iş kaybı olarak bedel ödedim” dedi.

Okan Oktay’ın sekreterine talimat vererek kendisinin Marsiad’a sokulmaması talimatı verdiğini öne süren Odabaş, “Okan Beyin oturduğu koltuk dahil demirbaşların yüzde 80’i benim paramla alındı. Daha geçersiz de olsa ihraç kararı olmadan web sayfasındaki üye listesinden ismimi silmişler.  400 TL civarındaki telefon, faks ve internet faturalarını ödememek ve bana ödetmek için yıllarca Marsiad’ın bilinen ve kullanılan telefonlarını bana ödetip iptal ettirdiler. Marsiad’ı arayan yeni telefonlarını bilmediği için Fındık Dünyası’nı arıyor” diye konuştu. Yeni yönetimin aidat ödemediğini, yasa gereği 3 ay aidat borcu olanın oy kullanamayacağını hatırlatan Bahri Odabaş, Okan Oktay’ın 7, İbrahim Debreli, Ali Karslı, Esat Şen, Bülent Kolaylı’nın 5 ay olmak üzere büyük bölümünün üye olduktan sonra aidat borçları bulunduğunu öne sürdü.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.