1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Bakan Işık: "3 tane ağaç kesildi diye..."
Bakan Işık: "3 tane ağaç kesildi diye..."

Bakan Işık: "3 tane ağaç kesildi diye..."

TÜMSİAD’ın kahvaltısına katılan Bakan Işık, "Türkiye’nin dünyanın süper liginde olması için çalışıyoruz. 2015'i teşkilatlanma yılımız olarak ilan ettik. Ülkemizin iki yakası bir araya geldi." dedi.

A+A-
Kısa adı TÜMSİAD olan Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği Kocaeli Şubesi  tarafından düzenlenen “Birlikte Güçlüyüz” adı kahvaltılı programı dün sabah The Ness Otel’te yapıldı. Toplantı başlamadan önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TÜMSİAD Genel Merkez Kongresi'nde yaptığı konuşma sinevizyonda gösterildi, büyük alkış aldı.
TÜMSİAD Başkanı Erdoğan Yılmaz ve yönetim kurul üyelerinin ev sahipliğindeki kahvaltılı toplantıya Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, eski İl Başkanı Mahmut Civelek, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Milletvekili adayı Saffet Sancaklı,  Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, KOTO Başkanı Murat Özdağ, 850 TÜMSİAD üyesi işadamı katıldı. Yeni üye olan 80 işadamına rozetleri takıldı.
TÜMSİAD Şube Başkanı Yılmaz, Birlikte Güçlüyüz demek için düzenledikleri kahvaltıya katılanlara teşekkür etti. Yılmaz, “Sadece parası olana değil, işini adam gibi yapan tasavvuf evrenselliği içinde insani değerleri önemseyen bir işadamlarıyız. 2015 yılını kendimize teşkilatlanma yılı ilan ettik. 80 yeni işadamı ile hedefe doğru mesafe kat ediyoruz. Biz toplumun sesiyiz. TÜMSİAD’a üye olmak kolaydır; sadece aldatmayan işadamı olması yeterlidir.” dedi.
Ülkemizde pek çok sanayici ve işadamları derneğinin olduğunu belirten Bakan Işık, “TÜMSİAD gibi kuruluşlar sadece üyelerinin menfaatlerini korumuyor. Bunu yanında bizi biz yapan değerleri yükseltmek medeniyetimizin yeniden inşa eden çalışmalar yapıyor. Birlikte çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.
Bakan Işık, şöyle konuştu, “Türkiye önemli bir seçime gidiyor. Seçimi yapacağız, önümüzdeki 4 yıl yoğun reformların yapılacağı süreci yaşayacağız. Üretim, yatırım ortamının geliştirilmesi için çabalarımız oluyor. Türkiye’nin dünyanın süper liginde olması için çalışıyoruz. Türkiye yerli üretsin, yeşil olsun. Biz yerli ve yenilikçi dedikçe, başka yerlerden sesler gelmeye aleyhimizde Avrupa’dan kampanyalar başlatıldı. Ülkemizin iki yakası bir araya geldi; bu ülkenin ekonomik kararları Newyork’ta Washington’da alınmıyor;  İMF ve Kemal Derviş’e onaylatmak zorunda kalınmıyor. Helal kazanç; ihtiyaç sahiplerinin hakkını vermek inancımızın kodlarındandır, yoksa bu kazançtan hayır gelmez.”

"3 tane ağaç kesildi diye..."

Milliyetçilik ülkeye hizmet etmek, vatana hizmet etmek; sırtın terlemesidir. 3 tane ağaç kesildi diye Gezi operasyonu 9 saat canlı yayınlar yapıldı, Amerika’da Polis vahşice siyahları öldürürken, canlı yayını bırakın, paket yayın bile yapmadılar. Sizler sahip çıktınız gezi eylemlerinde yapılan tezgahlara engel oldunuz. Konuşmaların ardından 81 yeni üye işadamına rozetleri takıldı.
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.