1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bakanlık, sağlık çalışanlarının celladı oldu
Bakanlık, sağlık çalışanlarının celladı oldu

Bakanlık, sağlık çalışanlarının celladı oldu

Türk Sağlık-Sen Şubesi, cumartesi nöbeti dayatmaları ile ilgili yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı’nı kastederek “Bakanlık sağlık çalışanlarının celladı oldu” dedi.

A+A-

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker sendika binasında bir basın açıklaması yaptı. Çeker’in gündeminde Aile Sağlık Hekimleri ve çalışanlarına dayıtılan cumartesi nöbetleri vardı. Çeker her basın açıklamasında olduğu gibi konuyla ilgli güzel bir mizansen gerçekleştirdi. Şube yöneticisi Erol Kelamer basının karşısına cellat kostümüyle çıktı. Nöbete gitmeyenlere bakanlık tarafından 20 ceza puanı verilmeye başlandığını söyleyen Çeker, “Bakanlık sağlık çalışanlarının celladı oldu. Daha önce 5 olan ceza puanı 20’ye çıkarıldı. Puan 20 değil 100’de olsa nöbet dayatmalarına boyun eğmeyeceğiz ve nöbete gitmeyeceğiz” dedi. 

ZULÜM ARACI

Uygulamanın hukuka uygun olmadığını söyleyen Çeker, “Sağlık Bakanlığı Aile Sağlığı Merkezlerinde görev yapan sağlık çalışanlarının celladı olmayı kafasına koymuştur. Çalışana zulüm aracı olarak ta mevzuatı seçmiş nasıl yaparım da zorla bu nöbetleri tuttururum tasasına düşmüştür. Türk Sağlık Sen olarak Cellada çalışanın hakkını, hukukunu teslim etmeyeceğiz. Ocak ayından bu yana bu nöbetlere tepkimizi en net biçimde koyuyor ve nöbetlere gitmiyoruz” diye konuştu. 

ZALİMLERİN İŞİ

Çeker sözlerine şöyşe dema etti, “Bakanlık cezayı 20 değil de 100 puana bile çıkarsa bu tavrımız sürecektir. Türk Sağlık Sen Olarak cumartesi nöbetlerini tutmamakta kararlı olan Aile Sağlığı Merkezi çalışanlarının yanındayız.Haksızlığın karşısında olmaya devam edeceğiz. Sağlık Bakanlığı cezalarla nöbet tutma oranını arttırmak istiyor. Aile Hekimlerine ve Aile Sağlığı Çalışanlarına sözleşmenizi iptal ederim demeye getiriyor. Cezalarla yol almak ve bu yönde uygulamalar yapmak zalimlerin işidir.”
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
2 Yorum