1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Baki: İstihdam projelerimiz hazır
Baki: İstihdam projelerimiz hazır

Baki: İstihdam projelerimiz hazır

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Demokrat Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Nail Baki gerçekleştirdiği basın açıklamasında, “Seçim bitti ama işimiz bitmedi. 5 yıllık süreçte hem belediye projelerini takip edeceğiz hem de projeler üreteceğiz” dedi

A+A-

Nail Baki kurduğu Kentsel Projeler Merkezi olarak ürettikleri projelere dair Dolphin’de bulunan Keyf’inn Cafe’de açıklamalarda bulundu. Kentsel Projeler Merkezi oluşumu destekçileri Mert Akyol, Rabia Çimen, Melek Bostancı, Ömer Altınbaş, Elvan Özden de basın açıklamasına katıldı.

 

“VATANDAŞIMIZ ÇÖZÜM ARIYOR”

Nail Baki, seçim sonrası kendi işlerine odaklandığını ama kent gündemini yakından takip ettiğini ve belediye meclislerine katıldığını ifade etti. Baki, “Maalesef seçimlerde bu yana Belediye Meclislerin de sürekli gerginlik var. Kentimiz çok sıkıntılı ve vatandaşımız çözüm arıyor” şeklinde konuştu.

 

“PROJE ÜRETİM VE İZLEME MERKEZİ”

Baki, “Seçim bitti ama işimiz bitmedi. Bundan sonra da kentsel sorunlara yönelik çalışmalarımız devam edecek. Farklı meslek gruplarından ve üniversite öğrencilerinden oluşan bir Kentsel Proje Üretim ve İzleme Merkezini kurduk. “Kentizbiz” adlı oluşum ile Kocaeli’ye yönelik öncelikli sorunları tespit edip, projeler üreteceğiz. Hem Kocaeli Büyükşehir Belediyesine hem de 13 ilçe belediyesine yönelik olacak çalışmalarımız. Bu projeleri hem kamuoyu hem de belediyeler ile paylaşacağız. Bunun yanında Belediye yatırımlarını yakın takibe alacağız. Belediye meclislerine katılacağız. Fikrimizi ifade edeceğiz.” dedi.

 

“MİKRO PROJELER YAPACAĞIZ”

Kentizbiz hakkında da açıklamalar yapan Baki, “Proje üretmekle kalmayıp ulusal ve uluslararası fonlar ile örnek mikro projeler gerçekleştireceğiz. Ankara’da hazırlanan ve kent sorunları ile ilgisi olmayan projelere karşıyız. Bu kente Ankara’dan bakmak uçaktan karıncaya bakmak gibidir. Yerel sorunlar yerel inisiyatif anlayışı ile çözülür. Bu konuda istendiği takdirde parti gözetmeksizin tüm belediyelere destek vermeye hazırız” diye konuştu.

 

“YÜRÜYÜŞ YOLU YATAY TRAFİĞE KAPATILMALI”

Baki “Çevre Mühendislerine göre İzmit kent merkezinin havası Dilovasından daha kirli. Bu yüzden Yürüyüş Yolunun yatay araç trafiğine kapatılması için kamuoyu oluşturacağız. Halkımızı bilgilendirerek, imza kampanyası başlatacağız” ifadeleriyle sözlerini sürdürdü.

 

“İLKÖĞRETİM OKULLARINDA SICAK YEMEK”

“Önceliğimiz yoksullukla ve kanserle mücadele” diyen Nail Baki “Çocuklarımız okullarda öğle arasında son derece kötü gıdalar ile besleniyorlar. Çocuklarımız et yemeyi unuttu, dengesiz besleniyorlar. Pilot olarak seçeceğimiz bir okulda İlköğretim öğrencilerine öğlenleri sıcak yemek servisine başlayacağız” dedi.

 

“DİRİLİŞ KAMPINA TALİBİZ”

Büyükşehir Belediyesi Diriliş Kampı hakkında yorum yapan Baki, “Diriliş Kampından kim ne yapıyor bilmiyoruz. Orası herhangi bir partiye ya da cemaate değil tüm Kocaeli’ye ait. Orada üniversite öğrencilerimiz ile “2023’e Cumhuriyet Projeleri Çalıştayı” projemizi gerçekleştirmek istiyoruz. Bu konuda ısrarcıyız ve Büyükşehir Belediyesine müracaatımızı yapacağız” ifadelerini kullandı.

 

“BELEDİYELER İSTİHDAM YARATMALI”

Projeler konusunda ulusal ve uluslararası ödülleri olan Baki, “Ekonomik krizler ile sıkıntı içerisinde olan ülkemizde genç nüfus işsizlik oranı çok arttı. İşsizlik en büyük felakettir. Ailede ve Toplumda barışı zedeler, felaketlere yol açar, açıyor da. Belediyeler bunu görmezden gelemez. Bu yüzden rant esaslı beton projelerinden vazgeçip, üretime ve istihdama yönelik projeler yapılmalıdır. Bu yüzden kentimizdeki belediyelere yönelik Evsel ve Endüstriyel Atık Geri Dönüşüm, Enerji üretimi, Tarım ve hayvancılık ile ilgili projelerimiz hazır. Yılda 1000 kişiye istihdam yaratacak projeler bunlar. Parti farkı gözetmeksizin İstekli belediyelere destek vermeye hazırız” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
1 Yorum