1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Barış: “Gökdeniz para kazandırıp ayrılmak istiyor”
Barış: “Gökdeniz para kazandırıp ayrılmak istiyor”

Barış: “Gökdeniz para kazandırıp ayrılmak istiyor”

Kocaelispor Başkan Vekili ve yeni basın sözcüsü Murat Barış, bu sabah düzenlediği basın toplantısında gündeme dair konularla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

A+A-

GÜN AÇIK ARAMA ZAMANI DEĞİL

Kocaelispor Kulübü Başkan Vekili Murat Barış, dün sabah basın mensuplarıyla kahvaltılı basın toplantısında bir araya gelerek gündemdeki konularla alakalı açıklamalarda bulundu. Kocaeli Ticaret Odası’nda yapılan toplantıda Barış’ın yanı sıra Kulüp Müdürü Anıl Sarıfakıoğlu ile birlikte Brunga Tesisleri Müdürü Volkan Elmaser de yer aldı. Basın mensuplarına “hoş geldiniz” diyerek konuşmasına başlayan Murat Barış, yapılan son yönetim kurulu toplantısında başkan vekilliğinin yanı sıra basın sözcülüğü görevinin de kendisine verildiğini aktardı. Barış, “Gün açık arama, kişisel egoları tatmin etme zamanı değil, Yeşil-Siyahlı armayı en üste, zirveye nasıl ulaştırırızı düşünme zamanı. Herkesin sorumluluklarını bilmesi camiamız adına iyi ve faydalı olacaktır” dedi.

 

TEKLFİLERİ DEĞERLENDİRİYORUZ

Devre arasında çok konuşulan Gökdeniz’in transferiyle alakalı son gelişmeleri aktaran Murat Barış, genç futbolcuyla ilgilenen kulüpleri bildiklerini ve kulübün menfaatleri için doğru karar vermek istediklerini belirterek, “Bu konu bizzat Başkanımız Hüseyin Üzülmez tarafından takip edilmektedir. Kocaelispor yönetimi olarak konunun kulüp menfaatleri açısından sonuna kadar takipçisiyiz. Gökdeniz için gelen bütün alternatif teklifleri değerlendiriyoruz. Şu ana kadar resmi bir teklif olmamakla beraber, Trabzonspor, Beşiktaş, Başakşehir, Antalyaspor, Denizlispor görüşülen kulüpler. Gökdeniz’le ilgilendiklerini biliyoruz” diye konuştu.

 

PARA KAZANDIRARAK GİTMEK İSTİYOR

Gökdeniz’in de para kazandırarak gitmek istediğini aktaran Barış, “Hem Kocaelispor’un menfaatlerini hem de futbolcumuzun gelişimine katkıda bulunacak bir çözüm önerisinde çalışıyoruz. İyi bir paraya transfer edilecekse, sezon sonuna kadar da Kocaelispor’da kalması yönünde düşüncemiz olduğunu ve bunu uygulayacağımızı bilmenizi isterim. Gökdeniz Kocaelispor’a para kazandırarak gitmek istiyor. Kim isterse istesin, en iyi parayı verecek, lig sonuna kadar bizde kalabilecek bir duruma bakacağız. İnşallah Kocaelispor’dan yetiştirip Türk futboluna kazandırmanın gururunu yaşarız. Durum gideceğini gösteriyor. Bu arada yeniden U19 Milli takımına çağrıldı Gökdeniz, inşallah Milli Takıma da gidecek” ifadelerini kullandı. 

 

Garantilemedikçe rehavete kapılmamalıyız

“Diğer bir konu, şu anda kamuoyunda en tehlikeli konu bizce, sanki şampiyon olmuşuz, her şey bitmiş gibi hava konuşuluyor. Tabi ki hepimiz Kocaelispor’un şampiyonluğunu ilan etmek istiyoruz ama bu sadece rakiplerimize yarayacağını düşünüyoruz. 9’da 9 yapan Kocaelisporumuz yılların rekorunu kırıyor. Matematiksel olarak şampiyonluğumuzu garantilemeden rehavete kapılmamalıyız. Aynı ciddiyetle sonuna kadar sahada Kocaelispor gibi futbolumuzu oynayacağız ve ligi hakkımızla göğüsleyerek şampiyonluğumuzu alacağız”

**

Takımın yanında olmalarını istiyoruz

“Kocaelisporumuzun bilet geliri dışında çok bir geliri yok. Federasyondan gelen parayı biliyorsunuz icralar nedeniyle alamıyoruz. Bundan dolayı gelirimiz bulunmuyor. Transfer tahtasının açılması döneminde Büyükşehir Belediye Başkanımızı sayın Tahir Büyükakın’ın çok büyük katkıları, maddi manevi fedakarlıkları var. Bu konuda da büyük engeller aşıldı. Bizde destek olan Tahir Başkanımıza tekrar teşekkür ediyoruz. Bu durumda da taraftarlarımızın maçlara olan ilgilerinin artmasını, stadın dolmasını bekliyoruz. Şampiyonluğa giden bu yolda şehrin kenetlenmesini, Kocaeli halkının takımın yanında olmasını diliyor ve bekliyoruz. Bilet fiyatlarında da sosyal medyada yer alan indirim gibi talepler var. Ama açık ara şampiyonluğa giden Kocaelisporumuzun armasının yıllardır peşinde koşan taraftarlarımızın da bu konuda fedakarlık yapacağını düşünüyoruz. Bu konuda bize destek olacaklarını düşünüyoruz. Bu hafta güney kale üstü kapatıp kuzey kale altı açma gibi düşüncemiz var. Emniyetle görüşmelerimiz sürüyor.”

**

24 Nisan kutlamalarımız olacak

“Biliyorsunuz Kocaelisporumuz 24 Nisan 1966’da kuruldu. 24 Nisan’da kuruluş yıldönümümüz ile ilgili kutlama çalışmalarına başladık. Kutlamalarımızı taraftarlarımız ve şehrimizle birlikte yapacağız. Bununla ilgili detayları ilerleyen zamanlarda sizlere ileteceğiz”

**

Yiğitali konusu

“Devre arasında yine biliyorsunuz Yiğitali konusu vardı. Bugün de gündemde olan bir futbolcu. Biz devre arasında Yiğitali’yle görüşmeler yaptık. Hocamızın talebi doğrultusunda Belediye Derincespor’dan Yiğitali’yi istedik. Bu görüşmelerde bizzat ben de yer aldım. Bize Yiğitali’nin kesinlikle kendilerine lazım olduğunu, Play-Off mücadelesi yaptıklarını söylediler. Biz ama futbolcu takası ama herhangi bir bedel karşılığında istediğimizi belirtince, kentin ağabeyi Kocaelispor olarak saygı duyduk ve konuyu kapattık. Aradan zaman geçtikten sonra Derincespor’dan teklif geldi bize. Yiğitali’yi istersek transfer edebileceğimizi ancak bunun bedelinin 400 bin TL olduğunu söylediler. Biz de rakamın yüksek olduğunu iletip teşekkür ettik”

**

Kentin ağabeyi olarak üstümüze düşeni yapıyoruz

“Bugünlerde bir konumuz var. Kocaelispor olarak kentin ağabeyliğini yapıyoruz. Bizim altyapımızdan yetişen Süleyman Yıldırım sezon başında Belediye Derincespor’a gitti. Geçen hafta Süleyman’ın profesyonelliği için bize talepleri oldu. Normal şartlarda bu futbolcu için yetiştirme bedeli almamız gerekiyor, hesaplarımıza göre de 75 bin TL. Ama biz kentin ağabeyi olarak kendilerine bedelsiz vereceğimizi ileteceğiz. Biz ağabeyliğin üstüne düşen görevi yapıyoruz ama kentin takımlarından da kardeşlik adına bir şeyler bekliyoruz”

**

Altyapımız büyük başarılara imza atıyor

“Kocaelispor olarak 3.Lig 2.Grup’ta verilen mücadelenin yanında altyapıya da önem veriyoruz. Bölgesel ve elit liglerde Yeşil-Siyahlı camianın geleceği olacak genç yeteneklerimiz de büyük başarılara imza atıyorlar. Kocaeli şampiyonu olan U-14 takımımızı kutluyor gidecekleri grupta başarılar diliyoruz. Ayrıca U-15, U-16 ve U-17 takımlarımız kendi kategorilerinde liderler ve adım adım şampiyonluğa doğru gidiyorlar. U-19 takımımız ise 1.Lig takımlarının yer aldığı Elit B Ligi’nde başa baş mücadele ediyor. Uzak deplasmanlara uçakla gitmek için maliyetleri araştırıyoruz. Düşüncemiz var ama olur veya olmaz net bir şey söyleyemem.”

**

Amigo Arif için kampanya başlatıyoruz

taraftarlarımızdan olan, sahaya atlaması ve penaltılarıyla tanınan nam-ı diğer Deli Arif’in sıkıntıları var. Bu konuda da Kocaelispor yönetimi olarak Arif arkadaşımıza sahip çıkacağız. Bu konuyla ilgili bir kampanya başlatıyoruz. Bankada hesap numarası açacağız. Kendisine yaşam sürebileceği, tedavi edilebilmesi için gerekli olan argümanları sağlayacağız. Bu konuda eski dönem yöneticilerimizden olan Muzaffer Gülfidan ağabeyimiz de destek olacağını belirtti”

**

En ufak bir borcumuz yok

Başkan ve yönetim kurulu olarak yapılan fedakarlıkların bilinmesini istiyoruz. Kamuoyunda sadece para geliyor, yöneticiler gereğini yapıyor gibi söyleniyor ama düşünün şu anda 9 maç üst üste galip gelmiş bir takım var. Ve bunların her hafta ödediğimiz primleri var. Primler, deplasmanlar, maç başları, bir sürü ödemeler var. Kulübümüzün hiçbir eksiğinin kalmaması için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. Onun haricinde takımımızın en iyi şekilde gittiği otellerde, şehirlerde ne gerekiyorsa, hiçbir şey eksik etmeden yapıyoruz. Futbolculara en ufak bir borcumuz yok. Paralarını tıkır tıkır ödüyoruz. Bu kadar transfer yapıldı, borç yükü kalacak diyorlar ama bizim hiçbir borcumuz yok. Ödeye ödeye gidiyoruz, bunun bilinmesini istiyoruz. Başkanımız ve yöneticiler bu konuda çok fazla hem maddi hem de manevi fedakarlıklar da bulunuyorlar”

**

Yapıcı eleştirilere açığız

Kocaelispor’umuzun konakladığı Körfez Brunga Tesisleri’ndeki iyileştirmeleri yaptık. Bundan sonra oranın Kocaelispor olduğunu belirtmek adına içerisindeki duvarları, tabelasını ne gerekiyorsa ki daha boyamaları bitmedi. Birkaç ilavemiz daha var. Tesislerimizi Kocaelispor’a yakışır şekilde yapmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Kocaelispor’umuzun kurumsallaşması adına en büyük adımlardan biri olarak gördüğümüz sosyal medya ve web sitesi var. Sosyal medyada iyiyiz. Anında tepkilere cevap veriyoruz. Bunun yanında da geçen hafta web sitemizi hayata geçirdik. Beğenileceğini umuyoruz. Tabi ki eksiklerimiz olabilir. Yapıcı eleştirilere her konuda açığız. Daha iyi yapabilmek adına uğraşıyoruz. Bundan sonra basın toplantılarımızı 15 günde bir salı günleri yapmayı düşünüyoruz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
9 Yorum