1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Barlar Sokağı'ndan Büyükşehir’e çağrı
Barlar Sokağı'ndan Büyükşehir’e çağrı

Barlar Sokağı'ndan Büyükşehir’e çağrı

Eğlence Yerleri Yatırımcıları Derneği Başkanı Yusuf Ziya Tom yaptığı açıklamada, “Tramvay ve Eğlence Yerleri Projesi eşzamanlı yürütülsün” dedi.

A+A-
Büyükşehir Belediyesi'nin tramvay projesi 'Akçaray' için Tramvay Projesi nedeniyle işyerleri yıkılacak olan Barlar Sokağı esnaflarının kurduğu Eğlence Yerleri Yatırımcıları Derneği tarafından bugün Space Bar’da bir basın açıklaması düzenlendi.

Basın açıklamasına HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca ve dernek üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan Tom, “Tramvay Projesi ile derneğimiz bünyesinde hazırlanarak belediyeye sunulan ve belediyemizin onaylamış olduğu ‘Eğlence yerlerinin yeniden yapılandırılması Projesi’nin eş zamanlı olarak başlatılması ve yürütülmesi aksi durumda meydana gelebilecek sıkıntıların ortaya çıkmaması açısından önem arz etmektedir” dedi. 


BÜYÜKŞEHİR’E PROJE SUNDUK

Tom açıklamasına şöyle devam etti: “Tramvay Projesi ve bu proje ile derneğimiz üyesi işletmelerin ve ilimiz sosyal hayatının uğrayacağı zararlara ilişkin konuları daha önce kamuoyu ile paylaşmış, sokağımıza ve emeğimize sahip çıkma çabalarımız 20 Mayıs 2015 tarihinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile gerçekleştirdiğimiz toplantı ile karşılık bulmuştu. Gerçekleştirilen toplantıda derneğimiz üyeleri ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın ve Gökmen Mengüç, işletmelerin başka  bir alanda faaliyetlerine devam etmelerinin sağlanması’ Örnek Mekan’ ihtiyaçlarının belirlenerek işletmelerin projelendirilmesi hususunda fikir birliğine varmış, bahsi geçen proje derneğimizce hazırlanarak Büyükşehir Belediyesi’ne sunulmuştu. 

VERİLEN SÖZLER YERİNE GETİRİLMELİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Tramvay Projesi’ne ilişkin yeni bir yüklenici firma ile anlaştı. Eğlence Yerleri Yatırımcıları Derneği olarak bizlerin talebi, proje kapsamında mağdur olan işletmeler için verilen sözlerin de ivedilikle yerine getirilmesidir. Bu kentin siyasi aktörlerinin de işin çözümü noktasında adım atmalarını bekliyoruz. Kentimiz daha kaliteli, daha refah, daha sağlıklı eğlence ortamlarına kavuşması adına en başından beri göstermiş olduğumuz çabanın ve iyi niyetin destekleneceğine olan inancımız devam etmektedir. Üyelerimiz ile bir an önce anlaşma yapılarak verilen sözlerin tutulduğunun gösterilmesi hem belediyemizi hem bizleri hem de konunun takipçisi olan kamuoyunu rahatlatacaktır.”

HEDEF KİTLENİN ONAYI ALINMALI

HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca ise, “Büyükşehir Belediyesi Tramvay Projesi’ni kamuoyu ile paylaştı. Bu kapsamda Barlar Sokağı’ndaki işetmelerin yıkılacağını duyurdu. Kent yöneticilerinin bu projeleri yerine getirirken olayın ulusal boyutunu, yerleşim yerinden geçecekse projenin kapsadığı alandaki kiracı, işletmeci ve yer sahipleri ile diyalog kurulması mağduriyetlere yol açmadan sorunların çözülmesi temel görevidir. HDP’nin anlayışı tam da özelliktedir. Bizim anlayışımıza göre; hedef kitlenin onayı ve iradesi alınmadan hizmet planlanması yapılmaz. Yol ile yerlerin pararel olarak yapılması ve işletmeye açılması gerekmektedir. Hukuki anlamda daima yanlarında olacağız” dedi. 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
2 Yorum