1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Başbakan’a Kaptan Serdar gitsin
Başbakan’a Kaptan Serdar gitsin

Başbakan’a Kaptan Serdar gitsin

Kocaelispor camiasında endişeli bekleyiş sürüyor. Geçen haftaki genel kurulda yönetime talipli çıkmayınca, kulüp kapanmasın düşüncesiyle Hodri Meydan grubu liste çıkardı. Şimdi gözler pazar

A+A-

Kocaelispor camiasında endişeli bekleyiş sürüyor. Geçen haftaki genel kurulda yönetime talipli çıkmayınca, kulüp kapanmasın düşüncesiyle Hodri Meydan grubu liste çıkardı. Şimdi gözler pazar günkü mitinge çevrildi. Hodri Meydan grubu, Gebze’ye gelecek Başbakan R. Tayyip Erdoğan’a ulaşmaya, anahtarı teslim etmeye çalışacak.

Serdar Başbakan’a rahat ulaşır

Mitingin Gebze’de olmasının sıkıntı yaratacağını söylüyor Cemal Derya. Aynı görüşteyim. Başbakan İzmit’e gelse, ulaşmak, derdimizi anlatmak kolay olurdu. Gebze biraz ters. Gebzespor ile Kocaelispor taraftarı arasındaki husumet belli. Gebzespor’un durumu da Kocaelispor gibi vahim. Gebzesporlu taraftarların de benzer bir organizasyonu olduğundan söz ediliyor. Her iki takım taraftarı aynı taleple Başbakan’a ulaşmaya çalışacak. İki takım taraftarı arasındaki gerginlik yüzünden, tatsızlık yaşanabilir. Bu durumu dikkate alacak emniyet, her iki takım taraftarını da miting alanından uzak tutabilir, böyle bir tedbir alabilir. Bu durumda Başbakan’a ulaşmak hayal olur. Yapılması gereken belli. Başbakan’a ulaşma görevi takım kaptanı Serdar Topraktepe’ye verilmeli. Zaten Serdar da “Gerekirse, bana ihtiyaç varsa mitinge giderim” diyor. Bir sakınca görmüyor. Serdar, Türk futbolunda marka olmuş bir isim. Başbakan R. Tayyip Erdoğan’ın da tanıdığı bir futbolcu. Serdar’ın mitingde Başbakan’a kolay ulaşacağını sanıyorum. Serdar, Başbakan’ın yanına gider Kocaelispor formasını hediye edip, yaşanılan sorunu aktarır. Başbakan, Serdar’ı dinler, sözlerini dikkate alır.

Önce kent büyükleri

Elbette mitingden önce yapılması gereken bir girişim var. Sevgili Cemal Derya da söylüyor. Öncelikle kent büyüklerini ziyaret edip, çözüm aramak gerekir. Duyduğuma göre Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’ndan bir randevu talep edilmiş. Cuma günü için bir görüşme söz konusuymuş. Dilerim bu görüşme gerçekleşir. Başkan Karaosmanoğlu’nun net tavrı bu görüşmede ortaya çıkar, ona göre hareket edilir. Bakarsınız Başbakan’a gitmeye gerek kalmayabilir.

Beni henüz tanımayanlara hatırlatmalarım var

Köşemde zaman zaman Engin Korukır ile ilgili yaptığım övgüler birilerini kızdırıyor. Benim Korukır’a olan hayranlığımın altında bazı şeyler olduğunu ima eden mesajlar alıyorum. Sıkça yazıyorum, bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Elbette ki bu camiada dostlarım, arkadaşlarım, sevmediklerim vardır. Ancak ben hiçbir zaman ikili ilişkilerimi yazılarıma yansıtmadım, bundan hep kaçındım. Tabir yerindeyse bu meslekte babamın oğlunu tanımam. Kimseye bir ön yargım yoktur, kimsenin kaşına gözüne meraklı değilim. Çeyrek asırdır bu meslekteyim. Hiç çiğ yemedim, karnım ağırmadı. Şerefimle bu mesleği yaptım. Sonunu kadar da böyle gidecek. Benim kullandığım kalemi satın alacak para henüz basılmadı. Bana istediğini yazdırabilecek veya beni doğru bildiklerimi yazmaktan alıkoyabilecek babayiğit henüz doğmadı. Doğru bildiklerimi inandıklarımı cesaretle yazdım. Bizim meslekte her devrin adamı olanlar, etliye sütlüye karışmayanlar, herkesi mutlu etmeye çalışanlar vardır. Ben hiçbir zaman o grubun içine girmedim, girmem söz konusu bile olamaz. Yazdıklarım birilerini kızdıracak veya mutlu edecek diye hiç bakmadım. Allah’tan başka kimseden korkmadım. Kötülerin düşmanı, iyilerin dostu oldum. Kötülerin nasırına basmaktan yana hiçbir çekincem olmadı. Meslek hayatımda hesabını veremeyeceğim en küçük bir yanlışım yoktur.

Kişilerle işim yok, eylemleri sorgularım

Ben yorumlarımı kişilere göre yapmıyorum. Karşımdaki insanın kişiliğini sorgulamıyorum. Benim yaptığım, eylemleri olayları sorgulamaktır. İyi bir şey yapılıyorsa takdir ediyorum, kötü bir şey yapılıyorsa kınıyorum. Sözü Engin Korukır’a getirelim. Korukır ile iyi bir dostluğum vardır. Ağabeyim gibidir. Ancak bu asla demek değil ki, aramızdaki bu ilişki onunla ilgili yorumlarımı etkilesin. Ben Korukır’ın icraatlarına bakıyorum. Ne yapmış geçen yıl, Sakaryaspor’u ipten almış. Ne yapmış bu sezon Kartal’ı uçurumdan kurtarmış. İzmitli bir teknik adam, bu kentin bir temsilcisi. Başarıları herkes gibi beni de gururlandırdı ve bunları köşemde yazdım. Korukır’ı alkışladım. Kim olsa yapıyorum bunu. Hikmet Karaman ile ilgili bir sürü övgü yazım vardır. Güvenç Kurtar üst üste takım düşürdüğünde eleştirdim kendisini. Denizlispor’u kümede bıraktığında alkışladım. Hatta daha da ileri gittim, canlı yayında elini öptüm.

Babamın oğlunu tanımam

Korukır’dan övgü ile söz etmemin altında bir şey arayanlara bir önemli hatırlatma daha yapmak isterim. Dedim ya ben eylemlere bakarım diye. Korukır, son iki-üç yıldır başarılı işler yaptığı için kendisine alkışlıyorum. Ancak geçmişe gidelim, Kocaelispor’da görev yaptığı dönemi hatırlayalım. Sevgili Uğur Soykan da ekibindeydi. Bir önceki sezonun sonuna doğru gelmişti. İyi işler yapınca, ertesi sezon onunla başlandı. Ancak işler istenildiği gibi gitmedi. Gerek köşemde, gerekse televizyon programlarımda eleştirdim kendisini. Dün gibi hatırlarım. Bir pazartesi akşamı bizim televizyon programındaki tepkiler üzerine istifa kararı almıştı. Bana çok kızmıştı. Bir yerde Korukır’ı istifaya zorlayan ben olmuştum. O günleri yaşayanlar bunu çok iyi bilir.

Başta dedim ya, kimsenin kaşına gözüne meraklı değilim diye. Babamın oğlu, en yakın dostum da olsa yanlış yapana eleştirimi getiririm. Başarısız olana tepkimi veririm. Hep altını çizdiğim gibi ben kişileri değil, eylemleri sorgularım. 20 yıldır kentin 1 numaralı gazetesinde spor servisinin müdürüyüm. Patronlar veya okurlar benim kaşıma gözüme mi meraklılar? İşimi doğru ve dürüst yapmasam, inandıklarımı cesaretle yazmasam bunca yıl bu makamda durabilir miydim?

Geçmiş olsun Can ağabey

Dün öğlen saatlerde aldım haberi. Kocaelispor’un en parlak döneminde futbolun patronluğunu yapan, çok sevdiğim kendime ağabey kadar yakın gördüğüm Can Ulusoy rahatsızlanıp Gebze Anadolu Hastanesi’ne kaldırılmış. En son bir tuğla da sen koy kampanyası sırasında görüşmüştüm Can ağabeyle. Sağ olsun önemli bir katkı vermişti. Tanıdığım en iyi Kocaelisporlulardan biridir.

Can ağabeyin bir süre hastanede tedavi altında tutulacağını öğrendim. Sevgili İlker Uzel yanı başında.  Acil şifalar diliyorum Can ağabeye. En kısa sürede eski sağlığına kavuşur inşallah.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.