1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başbakan’dan Bahçeli’ye: Böyle milliyetçiliğin batsın
Başbakan’dan Bahçeli’ye: Böyle milliyetçiliğin batsın

Başbakan’dan Bahçeli’ye: Böyle milliyetçiliğin batsın

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de fitne rüzgarlarını estirmek, ülkeyi bölmek isteyenlerin olduğunu belirterek, “ Ana muhalefeti, yavru muhalefeti. Şuandaki çözüm sürecini kıskanıyorlar. Bölmek

A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de fitne rüzgarlarını estirmek, ülkeyi bölmek isteyenlerin olduğunu belirterek, “ Ana muhalefeti, yavru muhalefeti. Şuandaki çözüm sürecini kıskanıyorlar. Bölmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Biz onlara rağmen bu çözüm sürecini başarıyı ulaştıracağız.” dedi. MHP lideri Bahçeli'yi de eleştiren Erdoğan, ”Bir tanesi çıkmış Bursa’da diyor ki, ‘Ey başbakan terörist başına ne söz verdin, ne vaat ettin?’ diyor. Biz halkının vermediği yetkiyi kullanmadık ve kullanmayız. Bunlar İmralı’ya kimi getirdi, koydu. Onu araştır, sorun. Böyle milliyetçilik olmaz. Böyle milliyetçilik batsın.” diye konuştu.   

Başbakan Erdoğan, merhum Başbakan Adnan Menderes ve Cumhurbaşkanı Celal Bayar tarafından 1948'de Türkiye'nin İlk 'Demokrasi Mitingi'nin’ yapıldığı Eskişehir'in Çifteler ilçesinde halka seslendi. Başbakan Erdoğan, burada yaptığı konuşmada çözüm sürecini kıskananların olduğunu vurguladı, MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye sert tepki gösterdi.    

"BUNLAR İMRALI’YI KİMİ GETİRİP KOYDU, ONU ARAŞTIRIP SORUN"    

"Bu ülkede fitne rüzgarlarını estirmek, bölmek isteyenler var. Ana muhalefeti yavru muhalefeti. Şuandaki çözüm sürecini kıskanıyorlar. Bölmek için ellerinden geleni yapıyorlar. “ diyen Başbakan Erdoğan, ancak onlara rağmen bu çözüm sürecini başarıya ulaştıracaklarını kaydetti.   

Konuşmasında MHP liderini de seslenen Başbakan Erdoğan, şöyle dedi: “ Bir tanesi çıkmış Bursa’da, ‘Ey başbakan terörist başına ne söz verdin, ne vaat ettin’ diyor. Çiftelerin güzel insanları, bu başkanınız, kardeşiniz, halkının vermediği yetkiyi hiçbir zaman kullanmamıştır ve kullanmazda. Bunu böyle biliniz. Bunları İmralı’ya kimi getirdi, koydu onu araştırıp sorun. Biz bu yolculuğumuzda dik durduk, dikleşmedik. Omurgalı siyaset yaptık ve yapacağız. Artık Türkiye de gündemi belirlenen bir idare yok. Gündem belirleyen bir idare ve ülke var.”  

"BÖYLE MİLLİYETÇİLİĞİN BATSIN"    

“MHP şimdi kalkmış milliyetçilikten bahsediyor. Sevsinler senin milliyetçiliğini. Böyle milliyetçilik batsın.” ifadesini kullanan Başbakan Erdoğan, asıl milliyetçiliğin vatanseverlilik, halkına hizmet üretmek, halkına refaha ulaştırmak olduğunun altını çizerek, “Siz halka hizmet etmediniz, onları sömürdünüz. Koskoca Ziraat, Halk ve Vakıf bankalarını sömürdünüz, batırtınız. Bu MHP ve CHP’nin yavrusu DSP, İMF gitti 30 milyar dolar borç aldılar. Bize 23 milyar dolar faiz ödettiler. Kalan 40 milyon var. Onu da mayısta ödüyor ve İMF dosyayı kapatıyoruz.”  

 " OSMANLI’NIN TORUNLARI OLARAK ŞİMDİ BİZ İMF’YE BORÇ VERECEĞİZ" 

Şimdi IMF’nin Türkiye’den borç istediğini aktaran Başbakan Erdoğan, “Veren el alan elden üstündür. Görüşmeler yapılıyor. Gerekiyorsa onlara 5 milyar da olsa borç vereceğiz. Osmanlının, Selçuklunun torunlarına bu yakışır. Bunlar ‘milliyetçiyiz ‘diyor ya bizim en milliyetçi kurumumuz merkez bankasıdır. Ama onu da mahvettiler. Şimdi biz yolsuzlukları, hortumları keserek Türkiye’yi bu hale getirdik. Yetimin hakkını yedirmedik ve buraya öyle geldik. Omuz omuza vererek buraya getirdik. Bunlar akşam yattı, sabah kalktı bir sıfır attılar. Paramızı ne hale getirdiler. Bize bir delikli kuruşa muhtaç bıraktılar. Tuvalete bile bunlar sayesinde bir milyona gider hale geldik.” şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.