1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başbakan’dan Kocaeli'ye övgüler, müjdeler
Başbakan’dan Kocaeli'ye övgüler, müjdeler

Başbakan’dan Kocaeli'ye övgüler, müjdeler

AK Parti İzmit İlçe kongresine katılan Başbakan Yıldırım "Kocaeli için gelecek dönem metro dönemidir. Kocaeli'de ulaşım ile trafik sorununu çözeceğiz." dedi.

A+A-

AK Parti İzmit ilçe 4. Olağan Kongresi, Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Başkan Ali Korkmaz 7 yıldır taşıdığı bayrağı yeni Başkan Hasan Ayaz’a teslim etti. Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İzmit ilçe Teşkilatının kongresine katılmak üzere geldiği Kocaeli’de gerçekleşen projeleri de anlattı.  

BAŞBAKAN COŞKUYLA KARŞILANDI
AK Parti teşkilatları 3 Temmuz itibariyle 6’ncı Olağan Kongre sürecine girmişti. Bu kapsamda delege seçimlerini tamamlayarak ilçe kongrelerine başlayan AK Parti; Kartepe, Karamürsel, Darıca, Dilovası ve Gölcük ilçelerinden sonra şimdi de merkez ilçe İzmit’in kongresini gerçekleştirdi. Hasan Gemici Spor Salonu’nda Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımlarıyla gerçekleşen kongreye partililerin katılımı yoğun oldu. Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın eşliğiyle salona giriş yapan Başbakan Binali Yıldırım ayakta alkışlar eşliğinde karşılandı. Karşılaştığı sevgi ve coşku karşısında oldukça mutlu olan Başbakan, bütün salonu gezerek hemen hemen bütün partililerle selamlaştı. 

KATILIM YOĞUN OLDU
Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Bilim Sanayi ve Teknoloji Başkanı Faruk Özlü, Marmara Bölge Koordinatörü Murat Yıldırım, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, İlyas Şeker, Zeki Aygün, Mehmet Akif Yılmaz ve Cemil Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Gençlik Kolları eski Başkanı İsmail Karaosmanoğlu, ilçe belediye başkanları, AK Parti ilçe başkanları, muhtarlar, STK temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı. 

MAVİ KRAVAT TAKTILAR
İzmit İlçe Başkanlığı’na aday Hasan Ayaz, delege girişi kapısında partilileri karşılayıp yakından ilgilendi. 25 kişiden oluşan Yönetim Kurulu Üyeleri mavi kravat ve mendil takarak Ayaz’ın yanında yer aldı. Geniş güvenlik önlemlerin alındığı kongrede spor salonuna gelen yollar AK Parti bayraklarıyla donatıldı. Tek aday tek liste giden kongrede 440 delegenin oy kullanma hakkı bulunuyor. Aynı zamanda il kongresinde oy kullanacak 101 delege de seçilecek.

BAYRAĞI TESLİM EDİYORUM
Mevcut İlçe Başkanı Ali Korkmaz, “Partimizi gözeten bir anlayışla taşıdığım bu bayrağı bugün Hasan kardeşimize devredeceğiz. Bize yol gösteren Başbakan Yardımcımız Sayın Fikri Işık başta olmak üzere; ağabeyimiz Büyükşehir Başkanımız Sayın İbrahim Karaosmanoğlu’na, İl Başkanlarımıza, 7 yıllık süreçte teşkilatımızla uyum içinde çalışan İzmit Belediye Başkanımız Nevzat Doğan’a, üç dönem yönetimde beraber çalıştığım yönetim kurulu üyelerime, kadın kollarımıza ve gençlik kollarımıza tüm teşkilatımıza ve İzmit halkına sonsuz teşekkür ediyorum” Şems Tebriz-i’den bir mısra okudu. 

BİR YERDE BİTER, BİR YERDE BAŞLAR
Başkan Korkmaz’dan sonra kürsüye İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan çıktı. Doğan, “Bir bayrak devir teslimi için buradayız” diyerek, “CHP’nin kalesi olarak bilinen bir ilçede 7 yıldır görev yapan Ali Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Siyaset böyle bir şeydir. Bir yerde biter başka bir yerde başlar. Belediyemizin meclis üyesi çalışma arkadaşım Hasan Ayaz’a görevi teslim edeceğiz. Onun için de bu görevin hayırlı olmasını diliyorum. Allah doğruların yardımcısı olsun” diyerek İzmit için bugüne kadar yapılan hizmetleri açıkladı. 

z1-020.jpg

KOCAELİ’NİN PROBLEMİ ULAŞIM
Kocaeli’nin konumunun önemine değinen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kocaeli biraz sahipsiz gibiydi. Fakat AK Parti iktidarından sonra adeta yeniden doğdu. Siz parti büyüklerimizi örnek alarak çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Kocaeli’de en büyük problemimiz ulaşım olduğunu Başbakanımıza iletmiştim. 2018’in başında Gebze ve Darıca’da gerçekleşecek metroların ihalelerini gerçekleştireceğiz. Sizlerin desteğiyle de kentimize daha güzel hizmetler yapacağız diyerek” kongrenin hayırlara vesile olmasını diledi. 

img_9776.jpg

BAYRAĞI ŞEREFİYLE TESLİM EDİYOR
İşte teşkilat, işte başkan sloganlarıyla kürsüye çıkan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “6’ncı ilçemizin kongresini de birlik ve beraberlik içinde gerçekleştireceğiz. Hiçbir ilçemizde kavga, gürültü çıkmadan kongrelerimizi gerçekleştireceğiz. AK Parti’nin kongreleri asla bir kıyım olmamıştır. Bir hakkı teslim etmek istiyorum. Fedakarlığı ve gayretiyle 7 yıldır en büyük destekçimiz olan ve bugün bayrağı şerefiyle teslim eden Ali Korkmaz’a teşekkür ediyorum. Hasan Ayaz’a ve yönetimine de başarılar diliyorum. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi daim etsin” açıklamalarında bulundu.

PARTİMİZ DEĞERLENDİRMESİNİ YAPACAK
Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “15 yıldır birlik, beraberlik ve uyum içerisinde devam eden şehir hiç kuşkusuz Kocaeli’dir. Allah’a şükür Gemimiz sağlam, kaptanımız güçlü. Hiç sorunumuz yok dersek yanılırız. Sorunumuz var ama sorunu çözmeye yönelik teşkilatımız var. Pırıl pırıl işini layığıyla yapan değerli arkadaşımız Ali Korkmaz, ilçe başkanlığını bugün Hasan Ayaz kardeşimize bırakıyor. Ali Başkanımız ilçe başkanlığını bırakıyor, fakat siyaseti bırakmıyor. En kısa zamanda partimiz değerlendirmesini yapacaktır” diyerek devam kararı almayan 6 ilçe başkanı içinde “Bir takım yanlış işlere bulaştılar diye bu arkadaşlarımız görevi devretmiyor. Sadece yenilenme ve tazelenme için devrediyor” dedi.

KOCAELİ GENÇLİĞİ FARKINI KOYDU
Konuşma yapmak için kürsüye çıkan Başbakan Binali Yıldırım, gençlik kollarının açtığı ‘Vefalı Başbakanımız Kocaeli Gençliği Seninle’ pankartla duygulandı. Başbakan Yıldırım, “Kocaeli gençliği yine farkını ortaya koydu. Maşallah. Bu şarkı burada bitmez gençler daha 2019 seçimleri var. 2019’a hazır mıyız? Bu teşkilatla 2019, 2023 hedeflerimizi gerçekleştirmek için meydanlardayız” diyerek gençlere, “Şu pankartı kaldırın da yüzünüzü göreyim” dedi. Gençlerin, Kocaeli seninle gurur duyuyor sloganlarına Başbakan Yıldırım, “Burası Kocaeli başkası yok. Coşkunuza diyecek yok. Benim için konuşmak yerine sizleri dinlemek daha güzel. Asıl ben sizinle gurur duyuyorum. Enerjinizi idareli kullanın önünüzde daha heyecanlı günler olacak” dedi. 

yd-001.jpg

Sözlerine partinin başarılarından bahsederek devam eden Başbakan Yıldırım, “Bu vefalı teşkilat 15 yıl da 12 seçimde alnının akıyla çıktı. Birçok şey yaptılar en sonunda da bu FETÖ’cüleri soktular. Ama onları hesabı vardı fakat bir de hakkın hesabı vardı. Tankın gücünü halkın gücü yendi” diyerek ekonomik değerlendirmelerde bulundu. Ana muhalefete eleştirilerde bulunan Başbakan, “Herhalde Türkiye’de yaşamıyorlar. Türkiye, ilk ve 2 çeyrekte yüzde 5 büyüyerek Avrupa ülkelerine kıyasla daha fazla büyüdü” açıklamalarında bulundu. 

g9.jpg

ULAŞIM SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ
Kocaeli’ye birçok yatırım yapıldığını belirten Başbakan Binali Yıldırım, “Kocaeli’ye 20 milyar yatırım yaptık. Buna belediyelerimizin yaptığı yatırımlar dahil değil. Ben İbrahim Bey’e çok teşekkür ediyorum. Kendisini bana benzetiyorum. İşinde gücünde şov yapmadan sadece işini yapıyor. Kocaeli için gelecek dönem metro dönemidir. İlk adımı İbrahim Bey atacak bizde gerekli katkıyı vereceğiz. Bütün büyükşehirlerde olduğu gibi Kocaeli’de de ulaşım en büyük sıkıntı. Önümüzdeki dönemde bunun üzerine gideceğiz ve ulaşım ile trafik sorununu çözeceğiz. 

KARAOSMANOĞLU'NA ÖVGÜ

Konuşmasının sonunda Kocaeli için yapılan yatırımlarını anlatan Başbakan Binali Yıldırım, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’ndan övgüyle bahsetti. Başkan Karaosmanoğlu’nu kendisine benzeten Başbakan Binali Yıldırım, “Kocaeli’ye 20 milyar yatırım yaptık. Buna belediyelerin yaptıkları yatırımlar dahil değil. İbrahim bey çok güzel işler yaptı. Ben onu biraz kendime benzetiyorum. Fazla konuşmaz, düşük profilli, abilik yapar, şov peşinde koşmaz” dedi.

Kocaeli’nin ulaşım sıkıntısı olduğunu ifade eden Başbakan Binali Yıldırım, “Kocaeli için gelecek dönem, metrolar dönemi olacak. Şehir içi trafiği metro ile, yollar ile tamamen rahatlamış olacak. Hızlı tren hattını gerçekleştirdik gayet güzel, modern bir tren hattını Kocaeli’ye kazandırdık. Ayrıca Kuzey Marmara otoyolunun yapımı sürüyor. Seka Parkı için ne gürültüler çıktı. ‘Seka tesisleri peşkeş çekilecek, ranta dönüşecek’ dediler. Günlerce gösteriler, nümayişler. Bunların hepsinin iftara olduğu ortaya çıktı. Seka tesisleri şimdi Kocaeli’nin en güzel yeşil alanlarından biri hale geldi. Belediye başkanımıza şehrin güzelliğine güzellik kazandırdığı için teşekkür ediyoruz. İşte hizmet böyle. Bu sadece Kocaeli’nde yapılanların bir bölümü. Siz bunu Türkiye’ye, 780 bin kilometrekareye yayın. Aynı hizmetlerin tamamını orada göreceksiniz. İzmit, AK Parti belediyeciliği ile buluştuğundan beri hizmet üstüne hizmet yapıyor” diye konuştu.
İzmit-Kandıra arasında yol çalışmaları yapıldığını ifade eden Başbakan Binali Yıldırım, “Bölünmüş yol haline getiriyoruz. Bu yolu Kuzey Marmara Otoyoluna bağlayacağız. İzmit’i kuşatan tüm kavşak noktalarının yükü İzmit merkezden alacağız. Kocaeli otogar köprülü kavşağı da devam ediyor. Gebze-İzmit yolunda da bazı farklı kavşak projeleri var. Kocaeli yollarının bugün yüzde 55’i bölünmüş hale geldi. Hiçbir ilde bu kadar yok. Bütün yollar sıcak asfaltlanıyor, kalitesi daha da artıyor. 2013’den bu yana Kocaeli’nde taşıt sayısı yüzde 40 artmış. Ölümlü kaza oranları ise yüzde 30 azalmış. Yollar hayat kurtarıyor. Yolları böldük, hayatları, gönülleri, milleti birleştirdik. Yolları böleriz ama Türkiye’yi böldürtmeyiz. Türkiye bugün, yollara yaptığı yatırım ile 138 ülke arasında 13’üncü sıraya yükseldi” ifadelerini kullandı.

kkk6.jpg

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Burası Kocaeli başkası yok. AK Parti'yi milletten koparmak istediler. Ama millet onlara cevabını verdi. Bu vefalı teşkilat  15 yılda yüzünün akıyla çıktı.

(Kocaeli teşkilatının tezahüratıyla salonda coşku arttı)

Milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan'ı yasaklamaya çalıştılar olmadı, partiyi kapatmaya çalıştılar olmadı. Şidi FETÖ'cülerle bu kutlu yürüyüşü durdurmaya çalıştılar olmadı. Bunların hesabı vardı. Halkın da hesabı vardı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'la onların hesabını verdik. Halkın gücü tankların gücünü yendi. Allah bütün şehitlerimize 15 Temmuz şehitlerine rahmet eylesin. O gece İzmit'te meydandaydı, Kocaeli meydandaydı. Milletin feraseti ve dirayeti en büyük gücümüz oldu. FETÖ'cüler darbeyi başkaları yapmış gibi mahkemelerde adeta alay eder gibi bir tutum içindeler. FETÖ'süyle, DEAŞ'ıyla, PKK'sıyla mücadelemiz sürecek.

KARAOSMANOĞLU'NA ÖVGÜ

İbrahim Karaosmaoğlu'nu kendime benzetiyorum. İşine gücüne bakar. Kocaeli'ye verdiği hizmetler için çok teşekkür ederim. 

METRO 

-Kocaeli için metro zamanı. Alt üst geçitlerin yapılmasına rağmen Kocaeli'de de trafik problemi ön sıralarda yer alıyor. Bunun gerçekleşmesi için gereken önemi verip metronun yapımına hız vereceğiz. 

TRAFİK SORUNU

-Osmangazi Köprüsü ile şehir içi trafiği de rahatladı. Kuzey Marmara Otoyolu Seka Park'ın Seka tesisleri ranta dönüşecek, söylentilerinin yalan olduğu ortaya çıktı. Şimdi Seka Tesisleri en gözde tesis hale geldi. Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. İzmit AK Parti belediyeciliğiyle buluştuğundan beri hizmet üzerine hizmet alıyor.

-Şimdi Kandıra ile Kuzey Otoyolu'nu bağlayıp trafiği rahatlatacağız.  Kocaeli'de taşıt sayısı yüzde 40 artmış ama, kazalarda ölme oranı yüzde 30 azalmış. İşte yolları böldük milleti birleştirdik. Yolları böleriz ama Türkiye'yi böldürtmeyiz.

-Kocaeli gençliği bir başka maşallah. Evet sevgili gençler ve yol arkadaşlarım. Muhabbete doyum olmuyor. Ama başka programlar da var. Söz veriyor musunuz gençler.. Mahalle mahalle sokak sokak dolaşmaya var mısınız? Allah hepinizden razı olsun.

-Kongremizin hayırlı olmasını diliyorum. Nevzat Doğan'a da teşekkür ediyorum. Bayrağı Hasan Bey devralıyor. Bayrak değişimi var Ali Bey'e hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

İŞTE AYAZ'IN LİSTESİ

Çiğdem ARMAĞAN

img_9766.jpgimg_9802.jpg

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
4 Yorum