1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. “Basın emekçilerine yapılan saldırıları kınıyoruz”
“Basın emekçilerine yapılan saldırıları kınıyoruz”

“Basın emekçilerine yapılan saldırıları kınıyoruz”

KESK Kocaeli Şubeler Platformu adına açıklama yapan BES Şube Sekreteri Kamil Yüce “Basın emekçilerine yapılan saldırıları kınıyoruz”dedi.

A+A-

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK)Kocaeli Şubeler Platformu bir basın açıklaması düzenlendi. Büro Emekçileri Sendikası(BES) Kocaeli Şubesi’nde gerçekleşe basın açıklamasını KESK Kocaeli Şubeler Platformu adına BES Şube Sekreteri Kamil Yüce okudu. Yüce açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Evrensel ve Hayat TV’nin gönüllü muhabirlerinin saldırıya uğramaları, tehdit edilmeleri, güpe gündüz kaçırılmaları ve faillerin şu ana kadar yakalanmamış olmaları akla “derin” bağlantıları getirmektedir. Saldırılar işçi sınıfının mücadelesine yönelik olduğu kadar düşünce ve ifade özgürlüğü ile haber alma hakkına da yapılmıştır. Saldırıları kınıyor, protesto ediyoruz. Yetkilileri bir an önce saldırganları ve arkasındaki güçleri yakalayıp yargı önüne çıkarmaya çağırıyoruz” dedi. 


SUÇLULAR YARGILANSIN

Yüce açıklamasına şöyle devam etti: “Metal işçilerinin onurlu ve kararlı direnişi sırasında ve sonrasında yaşanan bir takım karanlık olaylar işçi sınıfının sırtında asalak olan kimi odakların hâkimiyetlerini yitirmemek için tehlikeli girişimlerde bulundukları düşündürtmektedir. Özellikle metal işkolu emekçilerinin direnişiyle ilgili haber yapan basın emekçilerinin hedef alınması saldırıların kaynağı hakkında da önemli ipuçları vermektedir. Kaçırılan ve tehdit edilen basın emekçilerinin hemen hepsinin metal işkolu ile ilgili haberler sonrası saldırıya uğramaları manidardır. Nitekim Ayhan Aydoğan Polatlı’da sendikadan istifa eden ORS işçileri ile görüşmeye giderken 4 kişi tarafından yolu kesilip tehdit edilerek bir süre telefonuna el konulmuş, Evrensel Gazetesi ve Hayat TV Kocaeli Temsilcisi Arzu Erkan’ın Ford Otosan direnişini haber yapması sonrası evinin önünde ateş açılmış ve Türk Metal Sendikası Genel Sekreteri tarafından “Biz seni tanırız sen de bizi tanırsın, bu işlere bulaşma” diyerek tehdit edildiği iddia edilmektedir. Evrensel ve Hayat TV’nin gönüllü muhabirlerinin saldırıya uğramaları, tehdit edilmeleri, güpe gündüz kaçırılmaları ve faillerin şu ana kadar yakalanmamış olmaları akla “derin” bağlantıları getirmektedir. Saldırılar işçi sınıfının mücadelesine yönelik olduğu kadar düşünce ve ifade özgürlüğü ile haber alma hakkına da yapılmıştır. Saldırıları kınıyor, protesto ediyoruz. Yetkilileri bir an önce saldırganları ve arkasındaki güçleri yakalayıp yargı önüne çıkarmaya çağırıyoruz.”
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.