1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Başkan Çelik’in koşul ısrarı yanlış
Başkan Çelik’in koşul ısrarı yanlış

Başkan Çelik’in koşul ısrarı yanlış

FIFA’nın küme düşme yaptırımından kurtulabilmemiz için önümüzde az bir zaman kaldı. Geriye sayma devam ediyor. 25 Ekim’e kadar paranın bulunması gerekiyor. İpimiz 9 gün sonra kesilecek. Tehl

A+A-

FIFA’nın küme düşme yaptırımından kurtulabilmemiz için önümüzde az bir zaman kaldı. Geriye sayma devam ediyor. 25 Ekim’e kadar paranın bulunması gerekiyor. İpimiz 9 gün sonra kesilecek. Tehlike çanları bizim için çalıyor.

 

Muammer Çelik’in Şartlı Devretme İnadı

Başkan Muammer Çelik, şartlı devretme inadını, ısrarını sürdürüyor. Dün konuştuğum Çelik, “Kocaelispor’u kim kurtaracaksa ödemeleri yapsın hemen kulübü kendisine vereyim. Bekliyorum” dedi.  Güngör Arslan, kulübü koşulsuz istediğini söylüyor. Bir çözümsüzlük, bir inatlaşma söz konusu. Dün yazdığım için top Muammer Çelik’te. Daha doğrusu Kocaelispor’un kaderi, küme düşürülüp düşürülmeyeceği Çelik’e bağlı. Çelik’in önünde iki seçenek var. Birincisi söz konusu kaynağı kendisi bulacak devam edecek, ikincisi şart ısrarından vazgeçip kulübü Güngör Arslan’a teslim edecek. Çelik ile Arslan son günlerde birbirlerini suçlayan, karalayan açıklamalar yapıyorlar. Böyle bir durumda Çelik’in koşulsuz Arslan’a kulübü bırakması çok uzak bir olasılık olarak gözüküyor. Kişisel görüşüm Muammer Çelik’in koşul ortaya koyması ve bu konuda ısrar etmesi doğru değil. Böyle bir hakkı yok.

 

Muammer Çelik Devam Etmeyi Zorluyor

Tahminim odur ki Muammer Çelik, sorunları aşacak mali kaynak arayışı içerisinde. Ekonomik anlamda güçlü bir yönetim oluşumu için çabalıyor. Sırp sorununun aşılması, futbolcu ve personele yapılacak ödemeyle ilgili kaynağı bulacağı düşünce ve inancında. Yani Muammer Çelik, bırakmayı düşünmüyor. Burada önemli olan önce FIFA olayının çözülmesi, sonra takıma ödeme yapılması. Kocaelispor için bunlar önemli. Muammer Çelik bunları yaptığında devam edebilir. Sorun olmaz. Ancak bir gerçek var ki Çelik, ekonomik anlamda tükendi, kaynak yaratacak durumda değil. Ekonomik anlamda mali tablonun üstesinden gelebilecek bir yönetim oluşumu sağlamasını da zor görüyorum. Bu iş zorlamayla olmaz. Bundan önce Kocaelispor, sonra Çelik büyük zarar görür. Bence Muammer Çelik’in iyi düşünmesi lazım. Zaten geleceğini ateşe attı, devam ederse büsbütün kendisini ve ailesini bitirir. Yazık olur. Kimse Muammer Çelik’in daha fazla acı çekmesini istemiyor. Kenara çekilmek en doğrusu, en hayırlısı olsa gerek. Bu inat ve ısrarın bir anlamı, faydası yok.

 

Kocaelispor’un Menfaati Her Şeyin Üzerinde

Çelik için kulübü düşman gördüğü, büyük kin beslediği Güngör Arslan’a bırakmak elbette kolay değil. Bunu anlayabiliyoruz. Arslan’ın yerine başka birisi çıksaydı, Çelik, koşulsuz kulübü devrederdi. Bunun da farkındayız. Ancak durum bu. Birkaç gün içinde başka bir adayın ortaya çıkması mümkün değil. Güngör Arslan bu işe talip oldu. Yapacak bir şey yok.  Burada kişileri, aradaki husumetleri bir tarafa bırakmalıyız. Söz konusu Kocaelispor ise gerisi teferruattır. Kocaelispor’un çıkarları her şeyin üzerindedir. Muammer Çelik, Kocaelispor’un menfaati için gereğini yapmalıdır.

Güngör Arslan  31 Ekim’e kadar Sırpların sorunu aşılacak, takıma gereken ödemeler yapılacak vaadinde bulundu, söz verdi. Bu sezonun kurtulması adına bir güvence bu. Aynı zamanda bir fırsat. Çelik, sorunları zorlanmadan aşarım, bu gücüm var diyemiyorsa lütfen hiçbir koşul ortaya koymadan hemen bugün kulübü Arslan’a bıraksın.

 

Tayfun Başavcı’nın Kocaelispor Duyarlılığı

Önceki gün ilimiz amatör futbol camiasının tanınmış isimlerinden Tayfun Başavcı ziyarete geldi. Tayfun Başavcı, döneminin iyi kalecilerindendi. Futbolu bıraktıktan sonra teknik adamlığa yöneldi. Kaleci antrenörlüğü yaptı. Özellikle alt yapı antrenörlüğünde öne çıktı. Halen Şirintepespor’da görev yapıyor.

 

İyi Günde Var Olanlar Şimdi Nerede?

Sevgili Başavcı’nın ziyaret amacı Şirintepespor veya amatörlerle ilgili değildi. Kocaelispor için geldiğini söyledi. Hayırdır hocam diye sorduk. Sevgili Başavcı, Kocaelispor’un yaşadığı sıkıntıların herkes gibi kendisini de çok üzdüğünü belirterek, “Kocaelispor’umuz küme düşme, kapanma tehlikeleriyle karşı karşıya ama gelin görün ki, kaderine terk edilmiş durumda.  İyi günde Kocaelispor’un yanında olanlar, bugün nerede? Sanki hepsi yer yarılıp içine girdi. Hepsi iyi gün dostuymuş demek ki. ” dedi.

 

Sırpların Parası İçin Herkes Katkı Vermeli

Tayfun Başavcı, Sırplara ödenmesi gereken parayla ilgili yardım kampanyaları düzenlendiğini gazete ve televizyonlardan takip ettiğini, bir Kocaelisporlu olarak kendisininde bir şeyler yapma sorumluluğu hissettiğini belirterek, “ Bu kentte yaşıyoruz. Bu kentin ekmeğini diyor, havasını soluyoruz. Bu kentin en önemli temsilcisi Kocaelispor’u böylesi bir durumda sahipsiz bırakamayız. Ben emekli bir insanım, şartlarım belli. Ancak gücüm yettiğince katkı verebilirim. 500 TL ile kampanyaya katılmak istiyorum. Benim katkım belki denizde bir damla kadar ama damlaya damlaya göl olur derler. Herkesin gücü yettiğince taşın altına elini koyması lazım. Bütün halkı, Kocaelisporluları yardım kampanyasına katılmaya davet ediyorum” dedi.

 

Kocaelispor Bizim, Hepimizin

Sevgili Başavcı’ya duyarlığı için teşekkür ediyorum. Başavcı, Kocaelispor’un can çekişen haline bakıp bir şeyler yapma sorumluluğu hissetmiş. Kalkıp gazeteye gelmiş, bu kadar katkı verebilirim demiş. Rakam hiç önemli değil. Önemli olan düşünce. Bu kentte yaşayan herkesin aslında bu sorumluluğu hissetmesi ve harekete geçmesi gerekir. Çünkü Kocaelispor bizim, hepimizin. Kocaelispor’u yaşatmak bu kentte yaşayan herkesin görevi, sorumluluğu.

 

Kampanyaya İlgi Sürüyor

Kocaelisporlu Gürkan Kaygusuz’un körfez org sitesinde tesislerin gıda ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlamak için düzenlediği yardım kampanyasından söz etmiştim. Kampanya devam ediyor. Dün akşam saatleri itibariyle toplanan para 3500’ü geçmişti. Sevgili Gürkan zaman zaman arayıp yazılarımla kampanyaya destek vermemi istiyor. Böylesi anlamlı bir girişimi desteklemek benim için bir görevdir. Gürkan’ı bu güzel düşüncesinden dolayı bir kez daha kutluyorum. Kampanyaya katkı sağlayan yeni isimler şöyle: Nejdet Memiş 50, Recep ATILGAN 25, Fahrettin 5, Emre DEMİR 10, İSİMSİZ 50,  Serdar BAYRAMOĞLU 200, Yunus Emre İNCE 20,  Sıddık KARATAŞ 50,  Ramazan YILMAZ 15,  Umut YAŞAR 20,  Sefa ALTIN 20,  Yasin OLCAY 25,  Burak GÜNDOĞDU 25,  Güven ÇİĞDEM 30,  Uğur DEMİR 100,  Severcan KARA 25,  Övünç YILMAZ 25,  Bora KARAHAN 25,  Talha 25,  Ali K. ÇOLAK 20,  Mehmet ERAYDIN 50,  İsmail BALBAL 30,  Hakan BAĞDATLIOĞLU 20,  Koray Adem KORAL 100,  Yorgo UZUNOĞLU 73,  Ercan BÜYÜKERMAN 25,  Onur BAYMAK 50,  Gökhan SÜLÜN 25, İSİMSİZ 50

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.