1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Başkan, Hodrimeydan, ve gerçekler
Başkan, Hodrimeydan, ve gerçekler

Başkan, Hodrimeydan, ve gerçekler

Bir kesim kongrede eski futbolcular liste çıkardı diye verip veriştiriyor. Eski futbolcuları ve bu oluşumu destekleyenleri vatan haini ilan edecekler neredeyse. Doğrusu bu kentte Kocaelispor’u kapatmay

A+A-

Bir kesim kongrede eski futbolcular liste çıkardı diye verip veriştiriyor. Eski futbolcuları ve bu oluşumu destekleyenleri vatan haini ilan edecekler neredeyse. Doğrusu bu kentte Kocaelispor’u kapatmaya bu kadar meraklı birilerinin olduğunu bilmiyordum. Bu nasıl bir düşüncedir, zihniyettir şaştım kaldım. Eski futbolculara, efsane isimlere laf söyleyenleri şiddetle kınıyorum. Kocaelispor’un kapanmasına izin vermedikleri için onları yerden yere vuranlara yuh diyorum.

BAŞKAN İŞARET ETTİ, O YOLDAN GİDİLDİ

Şimdi biraz geriye dönelim. Hodri Meydan taraftar derneği bir önceki kongrede kimse talipli çıkmayınca yönetime geldi. Öncelikle amaçları Kocaelispor’u yaşatmaktı. Başbakan’a ulaşmayı düşünüyorlardı. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na gittiler. Başkan Karaosmanoğlu gruba, “Bu borç yüküyle Kocaelispor için bir şey yapamayız” dedi ve Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan’ı işaret etti, “Kocaeli FK projesini destekliyoruz” dedi. Hodri Meydan grubu da Büyükşehir Belediye Başkanı’nın işaret ettiği yöne gitti, Kocaeli FK oluşumunu destekledi. Süreç böyle başladı. Yani Hodri Meydan grubu Büyükşehir Belediye Başkanı’nın dediği yoldan gitti.

BAŞKAN “KOCAELİSPOR KAPANMASIN” DEDİ

Bir de madalyonun öbür tarafına bakalım. Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, Hodri Meydan’a Kocaeli FK’yı işaret ederken, Kocaelispor hakkında ne söylüyordu. Birkaç kez yazdım, tekrarlamakta fayda görüyorum. Seçim günüydü. Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu gazeteye geldi. Havuz başında bizim patron İsmet Çiğit ile sohbet ediyordu, yanlarına gittim. Uzun soluklu bir sohbet ettik. Elbette ki Kocaelispor’un durumunu sordum, ne düşündüğünü sordum. Başkan Karaosmanoğlu aynen şunları söyledi: “Bu borç yüküyle Kocaelispor’u Süper Lig’e taşıyamaz, büyük hedeflere koşturamayız. Bunun için Kocaeli FK projesini hayata geçirdik ve destekliyoruz. Ancak Kocaelispor’un kapanmasını istemem. Mazisi olan bir kulüp, kapatılması beni de üzer. Kocaelispor da yaşasın. Gençlere yönelsin, Türk futboluna yeni yıldızlar kazandırmak için çaba göstersin. Büyükşehir Belediyesi olarak biz de destek oluruz”.

BAŞKAN’IN DÜŞÜNCESİNİ HİÇE SAYIYORLAR

Başkan bunları söylerken İsmet Çiğit de yanımızdaydı. Şahittir. Sözü nereye getireceğim. Hodri Meydan grubu başkan Karaosmanoğlu’nun sözüyle Kocaeli FK projesini destekledi. Gücü elinde bulunduran Başkan’ın işaret ettiği yoldan gitti. Peki aynı Hodri Meydan grubu Karaosmanoğlu’nun Kocaelispor ile ilgili düşüncelerine neden uymuyor, neden saygı göstermiyor. Karaosmanoğlu, “Kocaelispor kapanmasın. Yaşasın ve Türk futboluna yeni gençler kazandırsın. Bu yolda biz de destek veririz” diyor. Kocaeli FK’yı işaret ettiğinde Başkan’ın sözünü dinleyen Hodri Meydan, iş Kocaelispor’un yaşatılmasına gelince Başkan’ın düşüncelerini hiç sayıyor.  Burada bir yanlışlık, bir çelişki yok mu?  Hodri Meydan grubunun bu noktada kendisini sorgulaması gerekiyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaelispor yaşamalı derken, Hodri Meydan’ın Kocaelispor’un yaşatılmasına yönelik çabalara tepki göstermesi garip kaçıyor.

GÜNÜN SÖZÜ

Gemiyi en önce fareler terk eder,  kaptanlar en son.

Farelere bakın neredeler?

Mustafa Dağ ismi kent spor tarihine altın harflerle yazıldı

90’lı yılların başlarıydı. Tekvando İl Temsilcisi seçimleri vardı. İki güçlü aday vardı. Biri Nadir Güler, diğeri Mustafa Dağ. Güler mevcut il temsilcisiydi ve seçimin de favorisi olarak gösteriliyordu. Benim bir huyum vardır, iyi işler yapacağına inandığım adayı açıkça desteklerim. Bundan kaçınmam. O seçim Mustafa Dağ’ı destekledim. Sıkı bir seçim yarışı oldu. Kazanan Mustafa Dağ oldu. O seçim ilimiz tekvandosunun kaderini değiştirdi. Göreve gelen Mustafa Dağ ekibiyle birlikte çok iyi işler yaptı. Kocaeli tekvandosu Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Mustafa Dağ uzun yıllar bu branşın il temsilciliğini yaptıktan sonra bayrağı Erdoğan Göçer’e bıraktı. Amacı kenara çekilmekti ama yapamadı. Yeni kurulan Kick Boks Federasyonu, Mustafa Dağ’ı kaptı. Dağ, bu sporun ilimizde yayılması, sevilmesi için çok büyük çabalar harcadı ve başarılı oldu.

HİZMETLERİ UNUTULMAYACAK

Sevgili Mustafa Dağ önceki gün ziyaretime geldi. Hayırdır deyince, “Veda zamanı geldi. Artık bırakıyorum. Bir veda mesajı yazdım, yayınlarsan sevinirim” dedi. 1978 yılından bu güne tam 33 yıldır ilimiz tekvando ve Kick Boks branşlarına hizmet eden Mustafa Dağ’ın bırakmak için geçerli bir mazereti vardı. “Yılın 8 ayı işim nedeniyle Balıkesir Erdek’teyim. Kocaeli  Kick Boks İl Temsilciliği görevimi layıkıyla yapamıyorum, faydalı olamıyorum. Artık bırakma zamanıdır dedim ve istifamı il müdürlüğüne verdim” dedi.

Mustafa Dağ, Kocaeli tekvando ve Kick Boks’una 33 yıl gibi çok uzun süre hizmet etti. Bu iki branş onun dönemlerinde önemli başarılara imzasını attı. Mustafa Dağ ismi bu kent spor tarihine altın harflerle yazıldı. Hizmetleri asla unutulmayacaktır. Verdiği emekler için kendisine teşekkür ediyoruz, bundan sonraki emeklilik hayatında sağlık ve mutluluk diliyoruz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.