1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Başkan Yavuz ”Devam” dedi
Başkan Yavuz ”Devam” dedi

Başkan Yavuz ”Devam” dedi

BAL 11'inci grupta son haftaya kadar şampiyonluk yarışının içinde kalıp, Tekirdağ’da hüsrana uğrayan Kocaelispor’un başarılı Başkanı Bahri Yavuz, bugün basın toplantısı yaptı.

A+A-
Yavuz, “Mevcut yönetimle yola devam edeceğiz. Gelecek sezon hedefimize ulaşacağız” dedi. Başkan Yavuz, takımın başına il dışından Teknik Direktör getireceklerini, temasların sürdüğünü, önümüzdeki hafta ismin açıklanabileceğini de söyledi.
Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz bugün KSO Sosyal Tesisleri Club Bthinya’da basın toplantısı düzenleyerek hem geçen sezonu değerlendirdi, hem de yeni sezona dair plan ve düşüncelerini aktardı. Kahvaltılı basın toplantısına sportif direktör Rafet Kırgız’ın yanı sıra yönetimden Yaşar Can, Çağrı Alpaslan, Cumhur Kösemenli ve Ceyhun Hoşdil ile kulüp müdürü İlker Uzel katıldı. Yazılı ve görsel spor basınının büyük ilgi gösterdiği toplantı yaklaşık 3.5 saat sürdü. 
“BAŞARILI OLDUK” 
 Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz öncelikle genel bir değerlendirme yaptı, “Yönetim olarak yaklaşık 8 aylık görev süremizde maksimum enerjiyle çalıştık, verebileceğimizin en iyisini verdik. 16 yönetici arkadaşıma teşekkür ediyorum. İlk gün bu kulübün asıl sorunu para değil, güven dedim. Geçen süreçte ne kadar haklı olduğumuzu anladık. Güven sorunun aşılmasında önemli mesafe kat ettiğimizi düşünüyorum. Kulübü doğru insanlar yönetirse, doğru işler yapılırsa bu şehir karşılığını verir dedik. Şehrin her noktasında Kocaelispor’un konuşulmasını sağladık. Her maçı dolu tribünlere oynadık, rekorlar kırdık” dedi. Yavuz, büyük zorluklar yaşadıklarını ancak hiç şikayetçi olmadıklarını söyledi, “Bizim milletimiz kahraman baklalı sever ama alışverişini gider süpermarketten yapar. Güçlü durmak zorundaydık. Doğru bir yol izledik ki, Kocaelispor tarihinde olmadığı kadar karşılığını aldık. Futbolcularımıza, teknik ekibe, personele verdiğimiz sözleri tuttuk. Kulübü borçlandırmadık, kaynakları doğru kullandık. Kimseye mahcup olmadık, kimseyi mağdur etmedik. Kuşkusuz hatalarımız, eksiklerimiz oldu. Ancak genel anlamda başarılı olduğumuzu düşünüyorum.  15 yılın yanlışlarını 1 yılda düzeltemeyiz. Daha çok çalışmalı, emek vermeliyiz. Doğru yoldayız. Siyasilerden samimi bir dokunuş bekliyoruz elbette ancak asla gelin bu kulübü yönetin demeyeceğiz. Fiziksek eksikliklerle ilgili onlardan destek bekliyoruz” dedi. 

YÖNETİM SEÇİMİ YOK, MALİ KONGRE VAR 

Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz, geçen yıl yapılan olağan kongrede 3 yıllığına göreve geldiklerini hatırlatarak, “Olağanüstü kongreye gitmiyoruz. Aynı ekiple yolumuza devam ediyoruz. Genel kuruldan 3 yıllık yetki almıştık, sonuna kadar görevimizi sürdürmeyi amaçlıyoruz” dedi. Başkan Yavuz, maçların bitiminin ardından önce kendisini dinlediğini, sonra tüm yöneticilerle tek tek görüşerek sezonun iç hesaplaşmasını yaptıklarını söyledi, “Bu sezonki hatalarımızdan gereken destleri olarak aynı inançla yolumuza devam edeceğiz. Enerjimize, hırsımıza, inancımıza, tecrübemizi de katarak bu kulübü hem kurumsal anlamda, hem sportif başarı noktasında iyi yerlere getireceğiz” dedi.  Başkan Yavuz mayıs ayının son haftasında mali kongre yapacakları bilgisini verdi, “Ne kadar harcadık, ne kadar kaynak yarattık, kaç tane kombine sattık gibi mali hesaplarla ilgili tüm detayları kongrede genel kurulumuzla paylaşacağız. Harcamalarla ilgili kim neyi merak ediyorsa öğrenecek” dedi. 

“İSTELET KADRO KALACAK”

Yeni sezonla ilgili kadro yapılanması çalışmalarına başladıklarını söyleyen başkan Yavuz” Teknik direktörümüz Kayhan Çubuklu sezon ortasında ve sonunda bize iki rapor sundu. Bizim de gözlemlerimiz var. Kısa bir süre içerisinde mevcut kadroda 5-6 arkadaşa teşekkür edip yolları ayıracağız. Yeni teknik direktör geldikten sonra onun da mevcut kadroda düşünmediği isimler olabilir. Mevcut 27 kişilik kadrodan 15- 18 kişinin kalacağını düşünüyoruz. Bu sezonun iskelet kadrosunu muhafaza edeceğiz” dedi. 

YENİ TEKNİK ADAM İL DIŞINDAN

Başkan Bahri Yavuz, teknik direktör seçimiyle ilgili bazı görüşmeler yaptıklarını, bir isim üzerinde durduklarını belirterek, “Hem BAL’ı, hem 3.Lig’i bilen, takımı da tanıyan biri olsun istiyoruz. Bu kriterlere uygun bir isimle ön görüşmemiz oldu. İsim il dışından. Bir haftaya kadar kesin anlaşmayı sağlar, ismi açıklarız diye düşünüyorum” dedi. 

KEV KONUSUNDA OLUMLU GELİŞME

Yeşil-Siyahlı kulübün başkanı Yavuz, merak edilen KEV Tesisleri’nin satışıyla ilgili konuya değindi, “Son yapılan KEV kongresinin ardından siyasi anlamda önemli üç-dört isimle görüşme yaptık. Belediye ile KEV arasında bir güven sorunu var. Bu yüzden imar değişikliğine sıcak bakılmıyor. Yeni bir çözüm yolu bulduk, taraflara akılcı geldi. Tesislerin TOKİ’ye verilmesi halinde zaten imar değişikliğine gerek kalmayacak. Çünkü TOKİ’nin kendine ait bir imar uygulaması var.  Kocaelispor, TOKİ, KEV, işletmeci, ve kiracıyı mutlu edecek, ortak doğruda buluşma çabamız var. Belli bir yol aldık. Bir hafta içinde bazı şeyler netleşir. Süreç zarar görmesin diye burada söyleyemediklerim var. Zamanı geldiğinde onları da sizlerle paylaşacağım” dedi. 

İSMETPAŞA STADI’NI YIKTIRMAYACAĞIZ

Başkan Yavuz, İsmetpaşa Stadı’nın yıkılıp yıkılmayacağı konusuna değinirken, “Stadımızın yıkılmaması için siyasi irade ve valiliğe başvurumuzu yaptık. Sakarya, Bursa, Konya gibi yeni stadyum yapılan şehirlerde yenisi açılmadan eskisinin yıkılması gibi bir durum söz konusu değilse, bizim statla ilgili de aynı uygulamanın yapılması gerekir. Eğer İsmetpaşa Stadı yıkılırsa ben bir başkan olarak stadı yıkılmış, ortada kalmış bir başkan konumuna düşeceğim. Valimiz ve belediye başkanımız için de aynı durum geçerli. Stadı yıkılmış, sokakta kalmış bir vali, bir belediye başkanı konumuza düşecekler. Böyle bir durumla karşılaşmak istemeyeceklerdir diye düşünüyorum. Ayrıca biz 1-2 bin kişiye oynayan bir takım olsak, farklı bir sahada oynayabilirdik. Ortalama 12-13 bine oynayan bir takımız. Bu potansiyeli kaldırabilecek şehrimizde başka bir saha yok.  Zorla falan değil, iyi niyetle siyasi iradenin bu sorunu çözeceğine inanıyoruz. Tabi kentin siyasi gücünün Ankara’ya karşı ne kadar etkili olup olmadığını da göreceğiz. Stadı yıktırmamak için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bu davada şehrin de arkamızda olacağına inanıyoruz” dedi. 

MAÇ SAYISI ARTMALI, SÜRE UZATILMALI

Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz basın toplantısında gelecek sezonki BAL planlamasına yönelik öneri ve beklentilerini de dile getirdi. Yavuz” Mutlaka maç sayısı arttırılmalı. Bunun yolu gruplardaki takım sayısının fazlalaştırmasından geçiyor. 13-14 takımlı 11 grup yerine, 17-18 takımlı 7-8 grup oluşturulsun. Ligimiz nisanda bitti ve geriye yaklaşık 6 ay gibi büyük bir zaman kalıyor. Bu bir futbol ligi için çok uzun bir zaman. Bunun mutlaka değişmesi gerekir. Bu konudaki taleplerimizi resmi olarak TFF’ye ileteceğiz” dedi. Başkan Yavuz, “Yeni sezon 4 Kocaeli takımının aynı grupta mı, yoksa 2’şerli farklı grupta mı olmasını istersiniz ?” şeklindeki soruya, “Her ikisinin de avantaj veya dezavantajlı yerleri var. Şu iyi olur diye bir yorum yapamam. Çok da önemli değil. Biz iyi olursak, iki grup olmuş, tek olmuş fark etmez” dedi.

 

FATURAYI BİR KİŞİYE ÇIKARMAK DOĞRU DEĞİL
Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz, kaçan şampiyonluğun faturasını sadece teknik adama veya bir kişiye kesmenin doğru olmayacağını söyledi, “Hedefe ulaşamadıysak bundan hepimizin payı var. Başarılı olsaydık da öyle olacaktı. Ancak sosyal medyada, basında okuyorum.  Teknik direktörümüze verip veriştiriliyor. Sadece teknik konularla ilgili hataları sorgulansa, buna diyecek bir sözüm olamaz. Ancak her türlü hakaret yapılıyor, ne adamlığı kalıyor, ne insanlığı. Bu son derece yanlış. Kayhan Çubuklu bizim kendisine verdiğimiz görevi en iyi şekilde yapmaya çalıştı. Bu kulübe ihanet etmedi. Kendisine teşekkür etmemiz gerekir” dedi. Başkan Yavuz, ligin son haftalarında Çubuklu’yu görevden almaları yönünde kamuoyundan baskı gördüklerini hatırlattı, “Hocayı gönderir, kendimi kurtarırdım. Bu çok kolaydı. Ama yapmadım, çünkü bu doğru değildi” dedi. Başkan Yavuz, Çubuklu’ya lig bitiminde basından gelen yoğun eleştiri bombardımanıyla ilgili olarak da, “Oysa aynı basın Çubuklu’yu takımın başına getirdiğimizde çok doğru bir tercih yaptığımızı, Çubuklu’nun bu görev için en iyi isim olduğunu söylüyordu” dedi. 
Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
2 Yorum