1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başkan’dan tarıma destek mesajları
Başkan’dan tarıma destek mesajları

Başkan’dan tarıma destek mesajları

Kocaeli Büyükşehir belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Ziraat Odası’nın Şinasi Turoğlu başkanlığında yeni seçilen yönetimine kutlama ziyareti yaptı. Şinasi Turoğlu, bölgemizdeki

A+A-

Kocaeli Büyükşehir belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Ziraat Odası’nın Şinasi Turoğlu başkanlığında yeni seçilen yönetimine kutlama ziyareti yaptı.

Şinasi Turoğlu, bölgemizdeki tarımcılık, hayvancılıkla ilgili bilgi verdi, bazı talepleri iletti. Başkan Karaosmanoğlu da, tarımcılığın ve hayvancılığın gelişmesi, daha modern hale getirilmesi konusunda yeni her projeye destek verdiklerini hatırlattı.

Kocaeli eski milletvekili Bekir Yurdagül’ün ardından gerçekleşen ziyarette İzmit Ziraat Odası Başkanı Şinasi Turoğlu, Başkan Karaosmanoğlu’na bilgi aktardı.

Sorumluluk sahası içinde 52 mahalle, 50 köyün bulunduğunu hatırlatan Şinasi Turoğlu, köylere Büyükşehir desteğiyle önemli hizmetlerin yapıldığını hatırlattı, bu manada en azından kalıcı bir mezbaha yapılana kadar mezbaha yanındaki alanda hayvan pazarı kurulmasını talep etti. Su fiyatlarıyla ilgili kolaylık isteyen, çiftçi ve üreticilerin tek merkezde toplanması talebini ileten Turoğlu, “Yine tarla yollarının açılması ile alakalı çalışmalarımızın da devam etmesini talep ediyorum. DSİ’ye ait göletlerinde büyükşehir belediyesi eliyle daha verimli bir şekilde kullanılacağını düşünmekteyiz. Üretici Pazar yerlerindeki sıkıntıların giderilmesi içinde destek talep etmekteyiz. Avluburun da merkezi bir gölet kurulması ve Sapanca gölünün de kirlenmesinin önüne geçileceğini düşünüyoruz” dedi.

Başkan’dan tam destek

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise Turoğlu’nun tarım ile ilgili tüm sivil toplum kuruluşlarının tek çatı altında toplanması istemesi fikrine destek verdi, bu konuda fuar alanı içindeki Özkar Restaurant’ı tüm dernekleri bir araya toplayacak bir merkez olarak düzenlediklerini hatırlattı.

Başkan Karaosmanoğlu, şunları söyledi:

“- Yeni projelere her türlü desteği veriyoruz ve vermeye de devam edeceğim. Önüme gelen evrağı hemen imzalıyorum. Damlama sulama sistemleri ile ilgili daha fazla insanımızı teşvik edelim. Devletimizde sıfır faiz ile ve yarısını da kendisi karşılıyor. Bu manada Akçat’ta 500-600 bin TL’lik depo yapıyoruz. Böylelikle köylümüz susuz kalmayacak. Eşme’nin üstünde de 40-50 tonluk bir deponun onayını verdim. Göletlerin devri konusunda sıkıntı olmaz biz alırız. Tarla grup yolları ile ilgili talepleri iletilmesi halinde arkadaşlarımız anında yol çalışmasını yapıyor. Biz yeni projeleri ekliyoruz. Bu manada önemli hizmetlere imza atan ve tekrar güven tazeleyerek gelen yeni yönetim ve meclis üyelerini de tebrik ediyorum”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.