1. YAZARLAR

  2. Şaban Eraslan

  3. Başkanlar Kurulundan Önce, Başkanlar Kurulundan Sonra
Şaban Eraslan

Şaban Eraslan

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Başkanlar Kurulundan Önce, Başkanlar Kurulundan Sonra

A+A-

12-15 Ekim 5.si gerçekleştirilecek Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Başkanlar Kurulu toplantısı için çeşitli dedikodular üretiliyor.

Şimdi bu dedikoduları üretenlerin muhtemelen siyasi muhalif oldukları veya sahada olmadıkları için muhalefet yaptıklarını düşünüyorum.

Çünkü spor camiasının içinde olanların özellikle futbol tarafında olanların veya takip edenlerin böyle düşüneceklerine ihtimal vermiyorum.

28 yıldır sahada olan ve 10 yıldır federasyonda olan ve de sadece futbol oynamayan salon sporları ile uğraşan biri olarak söylüyorum.

Başkanlar kurulu ana temalarını kısaca anlatmak istiyorum.

1.Başkanlar Kurulu Toplantısı 2014 yılında yapıldı ana tema CentilmenlikAndı (Fair Play yemini) yapıldı yaklaşık 250 katılımcı el ele tutuşarak Centilmenlik Andını ettiler,  daha sonra altına imza attılar.

2.Başkanlar Kurulu Toplantısında 2015 yılında ana temamız yerel yönetimlerin ilçe bazlı spor tesisleri, sporcu sayıları, öğrenci sayıları, kulüp sayılarıvs analizleri yapıldı. Yerel yönetimlerin eksil tesisleri tamamlamaları ve spor kulüplerine gereken ilgiyi göstermeleri vurguları yapıldı.

3.Başkanlar KuruluToplantısında 2016 yılında ana temamız 15 Temmuz darbe girişimine vurgu yaparak değerlerimize, ortak olan Devletimize, Milletimize,  Bayrağımıza ve Vatanımıza olan bağlılığımızı ve Milli İrade ruhunu işledik.

4.Başkanlar Kurulu Toplantısında 2017 yılında ana temamız Gölcük depreminde yok olan spor tesislerimiz ve vatandaşlarımız için Yeniden Doğuş temalı konuları işledik. Sporun bunda ne kadar etkili olduğunu anlattık.

Tabi ki bunlar ana konular bunların yanında aklıma gelenler Kulüp Kurulumu, Kulüp Yönetimi, Sporda Tesis Yönetimi,  Yönetişim, Sağlık, Mini Olimpiyat, Spor Psikolojisi,  Sporcu Beslenmesi, Spor Yönetim Modeli, Bireysel Sporların Erken Kazanımları, Kulüplerin Futbol Harici Branşlarda Faaliyeti, Söyleşiler vb.

En önemlisi ise her toplantının son bölüm her zaman kulüplere ayrılarak kulüplerin sorunları tespit ediliyor.

Net söylüyorum her yıl Amatör Disiplin Kuruluna gelen 30 un üstünde kavgalı dövüşlü (kanlı) olaylar vardı.

Geçen dört yıldan sonra bunlar kalmadı veya en aza indi.

Kalmazdı, Antalya giden kafile otobüste 8-10 saat yolculuk yapıyor, 2-4 gün çalıştayda beraberler, spor kulübü temsilcilerine birbirlerini tanıma fırsatı doğuyor birbirlerini sadece maçta gören insanlar 4-5 gün beraber olunca kaynaşmaları da kaçınılmaz oluyor.

İlimiz futbolda U 19 yaş aşağısı müsabakalar polis olmadan oynanıyor.

Kulüp sayıları 140’ lardan,  300’ lere çıktı.

Bunda yerel yönetimlerin tesisleşmesi ve kulüplere yardım etmeleri önemliydi.

Başkanlar kurulunun kazanımları hayatımıza çok iyi yansıyor.

Başkanlar kurulu bir sayfa ile anlatılacak gibi değildir.

Bu konuda tereddütlü olan arkadaşlarımız buyursunlar Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonumuza bir çayımızı, kahvemizi içsinler bizlerde anlatalım.

Bu yazı toplam 2184 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar