1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başkanlık Sistemi; kimine göre Türkiye’ye uygun, kimine göre değil
Başkanlık Sistemi; kimine göre Türkiye’ye uygun, kimine göre değil

Başkanlık Sistemi; kimine göre Türkiye’ye uygun, kimine göre değil

İzmit’teki sokak röportajımızda Başkanlık Sistemi’nin Türkiye için uygun olup olmadığını, referandum yapılırsa oy tercihinin hangi yönde olacağını ve anayasa değişir, Başkanlık Seçimi gerçekleşirse Erdoğan’ın karşısına kimin aday olabileceğini sorduk.

A+A-

Başkanlık Sistemi’nin ülkemize uygun olduğunu düşünen de var, parlamenter sistemi tercih eden de var. İşte bu haftaki röportajımız.

Ayşegül KALAYCI

ÖZLEM BALKAYA (29-Kasiyer)

Başkanlık Sistemi uygun değil

Başkanlık Sistemi Türkiye için uygun değil. Başkanlık Sistemi için referandum olursa “hayır” oyu kullanırım. Anayasa değişir ve Başkanlık Seçimi yapılırsa Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olmasını isterim.

TİMUR DURMAZ(43-İş Güvenliği Uzmanı)

Başkanlık Sistemi’ne hazır değiliz

Başkanlık Sistemi Türkiye için uygun değil. Ülkemiz bu sisteme hazır değil. Başkanlık Sistemi için referandum olursa “hayır” oyu kullanırım. Anayasa değişir ve Başkanlık Seçimi yapılırsa Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına İlker Başbuğ’un aday olmasını isterim.

ADEM KILINÇ (70-Emekli)

Referandum olursa “Evet” derim

Başkanlık Sistemi Türkiye için uygun bir yönetim biçimi. Başkanlık Sistemi için referandum olursa “evet” oyu kullanırım. Anayasa değişir ve Başkanlık Seçimi yapılırsa Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına aday olarak kim gelirse gelsin kazanamaz.

NİMET ATMACA(25-Öğrenci)

Ülkemizi çağdaş liderler yönetsin

Başkanlık Sistemi Türkiye için uygun değil. Başkanlık Sistemi için referandum olursa “hayır” oyu kullanırım. Çünkü ülkemizin artık çağdaş liderler tarafından yönetilmesi lazım. Anayasa değişir ve Başkanlık Seçimi olursa Erdoğan’ın karşısına Kılıçdaroğlu aday olsun.

AYLİN ŞANLIOVA (31-Satış Temsilcisi)

Başkanlık Sistemi zaten uygulanıyor

Başkanlık Sistemi zaten ülkemizde uygulanıyor. Tek adam diktası var. Başkanlık Sistemi için referandum olursa Atatürkçü herkesin “hayır” oyu kullanması gerekir. Anayasa değişir ve Başkanlık Seçimi olursa Erdoğan’ın karşına Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olmasını isterim.

BURAK SANCAK (32-Güvenlik Görevlisi)

Devlet Bahçeli aday olsun

Başkanlık Sistemi Türkiye için çok uygun. Başkanlık Sistemi ile ilgili referandum olursa “evet” oyu kullanırım. Anayasa değişir ve Bakanlık Seçimi olursa Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin aday olmasını isterim.

VELİ ULUTEPE (43-Bankacı)

Başka adayın kazanma şansı yok

Başkanlık Sistemi Türkiye için uygun. Başkanlık Sistemi için referandum olursa “Evet” oyu kullanırım. Anayasa değişir ve Başkanlık Seçimi yapılırsa Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına bence kimse aday olmasın. Çünkü kazanma şansı yok.

HASAN BEKİROĞLU (60-Emekli)

İlker Başbuğ aday olsun

Başkanlık Sistemi Türkiye için uygun. Başkanlık Sistemi için referandum olursa “evet” oyu kullanırım. Anayasa değişir ve Başkanlık Seçimi yapılırsa Recep Tayyip Erdoğan’ın karşına tarafsız olduğunu düşündüğüm İlker Başbuğ’un aday olmasını isterim.

HALİME BARIŞ(52-Ev Hanımı)

Parlamenter Sistemi destekliyorum

Başkanlık Sistemi Türkiye için uygun değil. Parlamenter sistemi destekliyorum. Başkanlık Sistemi için referandum olursa “hayır” oyu kullanırım. Anayasa değişir ve Başkanlık Seçimi olursa Erdoğan’ın karşısına CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olmasını isterim.

METİN OCAK(41-Hizmetli)

Erdoğan’a Devlet Başkanlığı yakışır

Başkanlık Sistemi Türkiye için uygun. Başkanlık Sistemi için referandum olursa “evet” oyu kullanırım. Anayasa değişir ve Başkanlık Seçimi yapılırsa Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına kimse cesaret edip rakip olarak çıkamaz. Erdoğan’a Devlet Başkanlığı yakışır.

YÜKSEL UZUNCA (40-Sigortacı)

Dini inancımı yaşamak istiyorum

Başkanlık Sistemi Türkiye için çok uygun. Başkanlık Sistemi için referandum olursa “evet” oyu kullanırım. Çünkü ülkemde dini inancımı özgürce yaşamak istiyorum. Anayasa değişir ve Başkanlık Seçimi yapılırsa Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına Bahçeli aday olsun.

MÜNEVVER ÇAĞLAYAN (53-Ev Hanımı)

Bunların istediği Padişahlık Yönetimi

Başkanlık Sistemi Türkiye için çok uygun değil. Bunların istediği zaten Padişahlık yönetimi. Başkanlık Sistemi için referandum olursa “hayır” oyu kullanırım. Anayasa değişir ve Başkanlık Seçimi yapılırsa Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına Kılıçdaroğlu aday olsun.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.