1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bayram ile bir baba!
Bayram ile bir baba!

Bayram ile bir baba!

Evet, bu gün Mübarek Ramazan Bayramı. Tüm İslam âlemi olarak bu muhteşem senfoniyi birlikte idrak etmekteyiz. Özellikle bu yıl, bizler milletçe bayramı herkesten çok hak ediyoruz. Zira muaveneti, (yard

A+A-

Evet, bu gün Mübarek Ramazan Bayramı. Tüm İslam âlemi olarak bu muhteşem senfoniyi birlikte idrak etmekteyiz. Özellikle bu yıl, bizler milletçe bayramı herkesten çok hak ediyoruz. Zira muaveneti, (yardımlaşmayı) kardeşliği, ta kıtalar arası yardımlaşmanın en güzel örneğini Somali’ye yaptığımız yardımlarla örnek bir millet olduğumuzu tüm dünyaya göstermiş olduk. Onun için bu bayram bizim için huzurun tavan yaptığı bir bayram olarak tarihe geçecektir Allah’ın izni ile…

Bu güzelliğin yanında bizzat tanık olduğum fevri de olsa bir olumsuzluğu da bir anekdot olarak sizlerle paylaşırken umarım ağzınızın tadını bozmamış olurum.

Değerli dostlar, bildiğiniz gibi İzmit Devlet Hastanesi eski başhekimlerinden Op. Dr. Şefik Postalcıoğlu, Hakk’ın rahmetine kavuştu. Pazar günü de öğlen Fevziye’de cenazesi vardı. Hem işimi görmek ve hem de bu cenazeye iştirak etmek üzere biraz erken evden çıktım. İşimi gördükten sonra, Kızılay İş Hanının karşısındaki Kevser lokantasının sahibi değerli dostum Ersin Er’in işyerinin önünde sohbet ediyorduk. Bir ara tam karşısındaki çocuk ayakkabı satıcısından 5-6yaşlarında bir çocuk aniden bu dükkândan Kızılay dispanserinin kapısına doğru hızlı bir şekilde koştu. Peşinden annesi olduğu kuvvetle muhtemel bir hanım koşarken,diğer taraftan aynı hızda babası olduğu kuvvetle muhtemel bir adam da çocuğun peşine verdi. Ne olup bittiğini anlamaya çalışırkentam dispanserin önünde çocuğu kıstıran baba bozuntusu, o küçücük yavruya saldırdı. Zavallı anne, tüm çabalarına rağmenküçücük yavruyu o zalim babanın tekme ve tokatlarından kurtaramadı. İnanın Allah’a, sille sesleri elli metre ileride o şehrin kalabalığında yankılandı. Bir türlü hızını alamayan baba, bir yandan tahripkâr tekmelerini atmaya çalışıyordu diğer yandan da parmağını çocuğun üzerinde sallıyordu. Allah’tan annesi, annelik içgüdüsünün de etkisiyle kısmen de olsa koruyordu. Yoksa babanın insafına kalsaydı,çocuk kesin sakat kalırdı.

Kızılay Sokağı ile civar esnaf, bu inanılmaz manzarayı yaklaşık 10 dakika hayretler içerisinde seyretmek zorunda kaldı. Daha sonra yine aynı mağazaya tekrar girdiler. Çocuk mağazanın içinde babasından köşe bucak kaçarak annesinin merhametine sığınıyordu.

Görüyorsunuz değil mi değerli dostlar? Bir taraftan kıtalar arası merhameti ve şefkati zirve yapmış bir millet; diğer taraftan kendi öz evladına merhameti esirgeyen ceberrut bir baba…

Ne diyelim Allah ıslah etsin. O babaya tavsiyem. Derhal bir psikiyatra gidip sinir sistemlerini kontrol altına almasıdır. Yoksa ileride Allah korusun bir aile faciasına sebebiyet verir. Benden söylemesi.

Bu vesileyle, içinde bulunduğumuz mübarek Ramazan Bayramınızı tebrik eder, tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini temenni ederim.

TAZİYE

Op. Dr. Şefik Postalcıoğlu’nun Hakk’ın rahmetine kavuştuğunu teessürle öğrenmiş bulunuyorum. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, sevenlerine ve dostlarına Allah’tan sabr-i cemil, ecr-i cezil diliyorum.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.